משקיעי נדלן בישראל עם תשואה גבוהה | Publisher

משקיעי נדלן בישראל עם תשואה גבוהה

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/print.php on line 84
11/15/2016 ע"י גיל ורדי בקטגוריה נדל\"ן ובניה

הדפס מאמר

העקרונות החשובים והנושאים המרכזיים להבנת תחום הנדלן המסחרי :
1. נדלן מסחרי – מהו ?
מה זה נדל"ן מסחרי? כל שטח שאינו מיועד למגורים. משרד, חנות, חניון,וכד'. שטחי משרד הינם המבוקשים ביותר.
על רקע בעיית המחסור הזו צצו להם אזורים חדשים כמו בבני ברק – מגדלי בסר המפוארים,מגדל צ'מפיון ,וי טאוור ומגדלי בר כוכבא.
2. תשואה – מהי ?
בתקופת המחסור במיוחד ,התשואה להשקעה בנדל"ן מסחרי עולה, וגם כך נמצאת במספרים מרשימים 7-9%, לעומת נדל"ן למגורים, שם המספרים נמוכים משמעותית ונעים סביב 3-4%.
הנתונים מדהימים - מדובר על למעלה מכפל תשואה בהשקעה בנדל"ן מניב.
שווי הנדלן וההשבחה - מחיר הקרקע המיועד למשרדים ולנדלן מסחרי נמוך משמעותית מאשר קרקע המיועדת לנדל"ן למגורים.
3. שוק העדר – למה ?
כבר אמרנו בתחילת המאמר כי כולם אוהבים נדלן – ולמעשה כולם חושבים שמבינים נדלן והשקעות נדלן האמנם ? נמצא כי יש רתיעה של הציבור הרחב להיכנס לתחום המסחרי, מפאת הרתיעה הזו בודדים משקיעים בנדלן מסחרי בהשוואה למגורים ומי שכן מעז- מרוויח ובגדול.
4. תקופות השכירות והניהול.
תקופות השכירות במגורים הינן קצרות יותר, לעומת תקופות השכירות של משרדים, חוזי השכירות של המשרדים מתבצעים במגדלי היוקרה של ישראל החל מ2-3 שנים וגם עד לעשר שנים.
ההוצאות הנלוות במגורים גבוהות- בלאי ותחזוקת דירות בעיקר לדירות ישנות גבוהות לעומת מגדלי היוקרה של המשרדים בישראל שבהן חברות ניהול מקצועיות המטפלות בנושאי התחזוקה באופן מקצועי.
5. מיסוי – חובה או פטור?
מיסוי – הציבור הרחב חושש מ"התעסקות" עם מס הכנסה , מי שישכיר את דירתו, בכל מקרה יצטרך לבקר במס הכנסה. , המס על השכרת שטח מסחרי הינו בהתאם להכנסה ואם הרוכש מאוגד כחברה ישנן הבטי מיסוי בהתאגדות המתירים לנכות פחת והוצאות ריבית ריאלית.
6. השבחה ועליית ערך ?
נבניתוח שערכנו מצאנו כי מחירי המשרדים במגדלי היוקרה של ישראל לא רק שלא עלו אלא שמרו על יציבות מאז שנת 2005 .נתון מפתיע זה נותן לנו הביסוס להאמין כי שוק המשרדים מתחזק וצפויים בו עליות מחירים כל עוד תישמרנה רמות הריבית הנמוכות וללא היעדר אלטרנטיבות למשקיעים.

סטאטוס יועצי נדל"ן עושים נושמים ומובילים בשוק המשרדים והנדלן במגלדי היוקרה של ישראל משנת 1990.

אודות גיל ורדי


הדפס מאמר

גרסת הדפסה למאמר:

http://www.publisher.co.il//article/42212/משקיעי-נדלן-בישראל-עם-תשואה-גבוהה