עיצוב לוגו– מתאימים דמויות | Publisher

עיצוב לוגו– מתאימים דמויות

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/print.php on line 84
08/24/2012 ע"י קורן דור בקטגוריה עסקים וכלכלה

הדפס מאמר


חברות שונות נוהגות להצמיד ללוגו שלהן דמויות קטנות או דמות אחת גדולה המתאימה לאופי החברה ומייצגת אותה כמעין פרזנטוריתמצויירת. גם לדמויות הללו, בדומה לכל עיצוב לוגו, ישנה חשיבות רבה למראה. לפניכם מספר דמויות שתוכלו לעצב בדרכים שונות או סתם לקבל מהן השראה לעיצוב שלכם.
דמות הצבר המיתולוגית
יצביע על ישראליות כפי שהצטיירה לאחר גלי העליה הראשונים. אותו בחור בעל בלורית, כובע טמבל, מכנסיים קצרים ושלייקס. נראה שהדמות הזו מלווה אותנו לכל חיינו, עוד מהילדות על השלטים בגנים, דרך ספרי הלימוד בבית הספר, שיעורי החינוך בצבא, וכן, גם סוגים שונים של עיצוב לוגו,כסמל הצבר הציוני העמל.
דמות הילד השובב
על אף שהורים ומחנכים שונים מנסים להימנע מלהפוך ילדים \'רעים\' לכאורה לגיבורים, נראה שהילדים תמיד יתחברו לדמות הזו, ובהחלט אפשר להשתמש בה בכל עיצוב לוגו רלוונטי. היא תצוייר בבגדים מוכתמים, עדויות שונות לתעלולים הרבים שביצעה הדמות, כובע קסקט הפוך, שיער מקורזל ונמשים על הלחיים. הילד שובר המוסכמות קורץ לילדים הצעירים וגורם להם להזדהות עמם. רק בגיל מאוחר יותר הם יבינו שהחנונים הם ששולטים בעולם.
הדמויות של סבא וסבתא
עיצוב לוגו המכיל דמויות של סבים יראה שונה בהתאם לקהל היעד אותו הלוגו מנסה לכבוש. אם מדובר בקהל צעיר, יש לזכור כי הסבא והסבתא אינם דמויות מחנכות עבורם, אלא רק חבריהם המבוגרים מאוד. בפניה לילדים, יצויירו הדמויות כשהן מחייכות ועגלגלות, מקומטות מעט עבור האותנטיות, נינוחות ונעימות. לכאורה המצב דומה כאשר הדמויות מצויירות גם עבור קהל מבוגר, אך גם פה חשוב לתת דגש למסר. כאן ניתן ליצור דמויות פעילות יותר, אחראיות יותר ומחייכות פחות.
בעלי מקצוע
כיום ניתן להבחין ביותר ויותר סמלים של חברות המציגות כביכול את בעל המקצוע המאפיין אותם. נגרים יעוצבו עם כלי כתיבה מונח על האוזן, מלצרים עם מגש על ידם הימנית, עורכי דין ובעלי מקצועות משרדיים יעוצבו מעונבים מאחורי שולחנות כתיבה גדולים.
דווקא מאחר והדמויות האלו מייצגות את עובדי החברה, מומלץ לשים לב להבעות הפנים שלהן. האם יחייכו כסמל לשירות אדיב או שישמרו על הבעת פנים קפואה כסמל לרצינות ומקצועיות? את כל אלו חייבים לקחת בחשבון כאשר בוחרים דמות מייצגת ללוגו שלכם, לדאוג שהלבוש יהיה מתאים, שהיא לא תיראה מושלמת מדי אלא כמעין קריקטורה של הדבר האמיתי, ולא לשכוח שגם אישה יכולה להופיע כבעלת מקצוע רצינית בסוגים שונים של עיצוב לוגו.


אודות קורן דור

סטודיו קורן דור תוכן שיווקי, תוכן להפצת מאמרים קופירייטינג, שיווק בפייסבוק korendor@013.net


הדפס מאמר

גרסת הדפסה למאמר:

http://www.publisher.co.il//article/33525/עיצוב-לוגו–-מתאימים-דמויות