מה שלא יהיה פשוט, פשוט לא יהיה! האם תפיסתך פשוטה וברת יישום בכל מצב? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מה שלא יהיה פשוט, פשוט לא יהיה! האם תפיסתך פשוטה וברת יישום בכל מצב?

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
02/23/2010 ע"י Eip Good בקטגוריה סדנאות | צפיות: 2321 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: התמודדות, עסקים, אושר, אינסטינקטים, קושי, חשיבה חיובית, פסיכולוגיה, דפוסי חשיבה, רגשות, אימון, מהות, פשטות, ילדים, רצון, אמת, חושים, רוחניות, שמחה, התחדשות, שלמות, יעוץ אישי, מודעות אישית, יעוץ, תודעה, מאמרים, וודאות, אימון אישי קאוצ'ינג, ידע, התחלות חדשות, פילוסופיה

מה שלא יהיה פשוט, פשוט לא יהיה! האם תפיסתך פשוטה וברת יישום בכל מצב?

מה שלא יהיה פשוט, פשוט לא יהיה! האם תפיסת החיים שלך פשוטה וברת יישום בכל מצב?


מה שלא יהיה פשוט, פשוט לא יהיה! כלל זה הינו כלל עסקי שאומר כי אם ברצונך לגרום למוצר להצליח עליך לוודא כי השימוש בו יהיה פשוט וידידותי למשתמשים. הדוגמא המפורסמת ביותר היא של חברת מיקרוסופט שהצליחה ועדיין מצליחה יותר מהמתחרות שלה בשוק מערכות ההפעלה למחשבים ביתיים, לא בגלל שהמוצר שלה טוב יותר מבחינה טכנולוגית משל המתחרים, אלא משום פשטות ונוחות השימוש במערכת ההפעלה שלה "חלונות". הדבר הזה כמובן בר ישום גם כאשר אנחנו רוצים למכור לעצמנו משהו. כאשר אנחנו רוצים להשתפר במשהו עלינו להיות מסוגלים לעשות זאת בצורה פשוטה, כי אחרת זה יהיה קשה הרבה יותר ליישום.


במספר מקומות כבר הוזכר כי אם ברצונך לבדוק עד כמה רעיון כלשהו נכון או לא, פשוט עליך לבדוק עד כמה ניתן להסביר אותו גם לילד בן 5. ולמה זה כ"כ חשוב שתפיסת חיים שאנחנו חיים לפיה תהיה כזו שניתן להסביר אותה גם לילד בן 5? התשובה היא כי כשאדם בוגר נמצא ברגע של משבר, באותו הרגע מבחינה שכלית הוא אומנם בוגר, אך מבחינה רגשית הוא לעיתים כמו ילד בן 5. אם המוטו שלנו ודפוסי החשיבה שלנו יהיו כל כך פשוטים עד כדי כך שנוכל להסביר אותם גם לילד בן 5, על ידי זה נוכל לוודא כי השיטה שלנו תעבוד תמיד ובכל מצב גם לגבי עצמנו וגם במקרים שבהם השכל שלנו פחות עובד. כי באמת אפילו עם טיפה אחת קטנה של השכל, אדם יכול להתגבר על הכל ולהיות מאושר.


כאשר אנחנו רוצים לבדוק אם מישהו מבין משהו, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לבקש ממנו להסביר את הרעיון למישהו אחר. מי שמבין משהו מסוגל להסביר אותו, מי שלא מסוגל להסביר משהו זה בגלל שהוא לא מבין אותו עד הסוף ולכן הוא מתקשה להסביר אותו. מי שבאמת מבין כיצד כדאי לאדם להתמודד עם דברים כאלו ואחרים, צריך להיות מסוגל לגרום גם לילד בן 5 להבין את הרעיונות שלו.


תפיסת חיים שניתן להסביר אותה גם לילד בן 5 עד רמה כזאת שגם אותו הילד בן ה 5 יבין אותה כ"כ טוב עד כדי כך שהוא יוכל להסביר את הדברים הלאה בצורה מאוד פשוטה, זאת ראויה להיות תפיסת חיים טובה ונכונה מאחר והיא ניתנת ליישום בכל מצב רגשי ובכל רמת מודעות אישית.


וכפי שכבר התבאר, תפיסת חיים נכונה היא כזו שהיא ניתנת ליישום בכל מצב ולא רק במצבים מסוימים וזאת בדיוק הסיבה שמאמן אישי טוב נותן לך עצה שמטפלת לא רק בבעיה הנקודתית שלך, אלא מסייעת לך גם בצורה רחבה יותר בהמון תחומים.


לכן כדאי לנו לנסות להגיע למצב כזה שבו רמת ההבנה השכלית והרגשית שלנו את החשיבה החיובית ואת העניין של לחשוב חיובי, תהיה בצורה מאוד פשוטה, בצורה כ"כ פשוטה עד כדי כך שנהיה מסוגלים להשתמש בחשיבה חיובית בכל מצב ובכל זמן. כי מה שלא יהיה פשוט, פשוט לא יהיה. ככל שנבין טוב יותר את המהות של החשיבה החיובית, ככה נהיה מסוגלים גם ליישם זאת בכל מצב רגשי של עצמנו.


כי אם אנחנו מסוגלים להסביר גם לילד קטן בן 5 את התפיסה שלנו, עד כדי כך שהוא מבין את מה שאמרנו לו ושהוא מסוגל אפילו להסביר זאת לאחרים, במצב כזה אין שום סיבה שיהיה מצב כלשהו אצל עצמנו שבו אנחנו נהיה בתודעה של ילד בן 5 ושלא נצליח להסביר לעצמנו בזמן אמת את החשיבה חיובית. האנלוגיה כאן היא בין אותו הילד בן ה 5 שמבין כ"כ טוב עד כדי כך שהוא מסוגל להסביר משהו לילד אחר בן 5, לבין אדם שהוא ברמת מודעות של ילד בן 5 ושהוא צריך להיות מסוגל לחזק את עצמו כשהוא עצמו עם רמת מודעות של ילד בן 5.


וכאן נשאלת השאלה, כיצד נצליח להבין את החשיבה החיובית ואת מהות האושר שלנו בצורה כ"כ עמוקה עד כדי כך שנצליח לפשט את יכולת השימוש שלנו בשיטה בכל מצב?


התשובה על כך היא אחת, כדי להצליח להבין משהו בשלמות עלינו ליישם אותו בשלמות. רק ישום מלא של רעיון רק הוא מאפשר לנו להבין את אותו הרעיון בשלמות. וזה בעצם אומר כי אנחנו נצליח להגיע לכזאת רמת מודעות שבה נצליח לפשט עבור עצמנו את עניין החשיבה החיובית בכל מצב, רק על ידי ישום בפועל, של מה שאנחנו כבר יודעים כרגע. כי ישום של מה שאנחנו כבר יודעים, יגרור הבנה נוספת ועמוקה יותר של הידע שכבר קיים אצלנו שתגרור ישום נוסף שתגרור הבנה נוספת וכן הלאה. עד שנגיע למצב שבו אנחנו מיישמים את כל מה שאנחנו יודעים בכל מצב והידע שלנו באותו הרגע אכן יהיה מושלם בגלל שאנחנו אכן ניישם אותו בשלמות.


וכאן כדאי לשים לב למשהו מעניין נוסף והוא כי מאמן אישי טוב הוא כזה שבעצם מצד אחד לא מחדש לך שום דבר, אך מצד שני הוא לוקח את מה שאתה כבר יודע והופך אותו לחדש בעיניך, בדיוק כמו שיישום של מה שהאדם יודע גורם לכך שהוא מבין טוב יותר את מה שהוא כבר ידע קודם לכן. מאמן טוב לוקח את הדברים שכבר התיישנו אצלך ומפיח בהם רוח חיים חדשה וגורם לך לעשות התחלה חדשה ולהיות חיובי עם עצמך. ההצלחה טמונה לא בהמצאת דברים חדשים לחלוטין אלא ביכולת ליישם את הדברים שאנחנו כבר יודעים בצורה חדשה וטובה יותר.


כפי שכבר התבאר רק ישום בפועל, של מה שאנחנו כבר יודעים, רק הוא יקדם אותנו למימוש הפוטנציאל האישי שלנו. ישום של מה שאנחנו כבר יודעים על חשיבה חיובית, יגרור בהכרח הצלחות קטנות שלנו, שיגררו בהכרח הבנה טובה יותר שלנו את עניין החשיבה החיובית, שתאפשר לנו ליישם אותה גם בדברים קשים יותר. לכן כדאי לנו למצוא מאמן אישי טוב שיוכל לפשט עבורנו את מה שאנחנו כבר יודעים, שיוכל לגרום לנו להבין כיצד גם אנחנו מסוגלים ליישם את כל מה שאנחנו כבר יודעים, כיצד נוכל ליישם זאת בחיים האישיים שלנו. עלינו לנסות למצוא מאמן אישי טוב שיוכל להפיח בנו התחדשות בכל רגע מחדש גם בדברים הבסיסיים שאותם אנחנו כבר יודעים ממזמן אך לא ממש מיישמים בצורה מספיק טובה.


אנחנו חייבים למצוא "שיטה" ותפיסת חיים שהיא ברת ישום על ידי כל אחד ובכל זמן. כי רק היא תוכל לסייע לנו תמיד בכל מצב, כדי שלא יהיה מצב שפתאום נגלה שה"שיטה" לא עובדת אצלנו בזמן אמת. ולזה כמובן אפשר להגיע רק על ידי ישום של חשיבה חיובית בכל זמן ובכל מקום. ולכן כפי שכבר התבאר כי כדי להיות מאמן אישי טוב, בראש ובראשונה עליך ליישם את כל מה שאתה מלמד. כי רק ישום בפועל, של חשיבה חיובית, רק הוא יגרום לך להיות מסוגל להעביר את החשיבה החיובית הלאה. כי ככל שתיישם יותר, כך תצליח להבין טוב יותר את החשיבה החיובית ותהיה מסוגל להעביר את הרעיון של חשיבה חיובית הלאה בצורה פשוטה ליותר ויותר אנשים שנמצאים במצבים שונים.


וכל זה כמובן נכון גם ברמה האישית שלנו מול עצמנו. כי כל אדם הוא סוג של מאמן אישי גם כלפי עצמו, כי האדם צריך לדעת לתמוך בעצמו בכל סיטואציה. אם אדם ישתדל ליישם את כל מה שהוא כן יודע, על ידי זה הוא יחדיר לתוך האינסטינקטים והחושים שלו את החשיבה החיובית ברמה כזאת שהוא יבין אותה מצוין ובצורה פשוטה מאוד ועל ידי זה הוא יהיה מסוגל באמת לתמוך בעצמו בכל מצב וגם כמובן לסייע לאנשים אחרים באמת.


לסיכום, עלינו לזכור כי מה שלא פשוט, פשוט לא יהיה. עלינו לנסות להבין בצורה הפשוטה ביותר מדוע כדאי לנו להיות חיוביים. כי ככל שנבין זאת טוב יותר בצורה פשוטה יותר, כך נצליח ליישם זאת ביותר מצבים ומקרים, מה שכמובן יגרור שוב פעם את זה שנבין טוב יותר את מה שכבר אנחנו יודעים ומה שיאפשר לנו להמשיך ליישם זאת גם במקרים נוספים. בהצלחה.

המאמר מאת ידע - הדרך שלך להצליח | להצליח בכח המחשבה

הכנס לאתר וקרא עוד מאמרים על התחלות חדשות, פילוסופיה, אימון אישי, פוטנציאל ועוד ...

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר