במה עליך להתמקד כדי להצליח? וכיצד להצליח לעשות זאת גם אם קשה לך? חלק 2 | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


במה עליך להתמקד כדי להצליח? וכיצד להצליח לעשות זאת גם אם קשה לך? חלק 2

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
02/23/2010 ע"י Eip Good בקטגוריה קואצ'ינג | צפיות: 2749 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: יעוץ, רוגע, שלום, חסרון ליתרון, מחשבות, כעס, פסיכולוגיה, תוצאות, זוגיות, רגשות, אלטרנטיבות, קושי, ידע, אושר, אימון אישי, מטרות, אימון, יעוץ אישי, פילוסופיה, אהבה, מצב רוח, טעויות / שגיאות, רוחניות, התמקדות, חסרונות, רצון, חשיבה חיובית, אנרגיות, שמחה, מאמרים, הרגלים, להצליח, דמיון, ע

במה עליך להתמקד כדי להצליח? וכיצד להצליח לעשות זאת גם אם קשה לך? חלק 2

המשך מ: במה עליך להתמקד כדי להצליח ? וכיצד להצליח לעשות זאת גם אם קשה לך ? חלק 1.


"תשקיע בעד, אל תלחם נגד". אם ברצונך להניע את עצמך או אנשים אחרים למשהו, אמור אותו על דרך החיובי, תלחם בעד השלום זו מטרה שיכולה להחזיק לאורך זמן. אל תלחם נגד הטרור כי זו מטרה שתסתיים ברגע שיפסק הטרור. המטרה שבהפסקת הטרור היא השלום, השקט והבטחון, האמצעי הוא הפסקת הטרור. (אין בנ"ל שום התייחסות לאיך עושים מה, אלא רק להגדרה של המטרה).


כאשר אתה מגדיר מטרה באמצעות משהו שהוא "נגד", אתה בעצם כורת את הענף שעליו אתה יושב.


מפלגה שנלחמת ב X היא כורתת את הענף שעליו היא יושבת, כי זכות הקיום שלה הוא X השלילי, ברגע שיחדל ה X תחדל גם זכות הקיום שלה. מפלגה שהיא בעד Y תמיד יש לה זכות קיום, כי תמיד ניתן לפתח ולהעצים את Y. זכור להגדיר את הרצונות שלך באמצעות הבעד ולא באמצעות הנגד. קל יותר למצוא אנרגיה חיובית ולהיאבק בעד משהו מאשר להלחם נגד משהו. בדוק עד כמה אתה במישור האישי חושב על מה אתה "לא" רוצה ועד כמה אתה חושב על מה אתה "כן" רוצה בצורה חיובית. זכור כי כדי להצליח בכל תחום יש להתמקד בתכלית. אינך רוצה משהו כי אתה רוצה משהו יותר טוב עבור עצמך. ככל שתתמקד יותר בתכלית של מה שאתה רוצה כך תשיג אותה מהר יותר.


כפי שכבר התבאר בן אדם לא מסוגל לחשוב על 2 דברים במקביל באותו חלקיק שניה.


אי לכך ובהתאם לזאת כל מחשבה שלך על מה אתה "לא" רוצה היא במקום מחשבה על מה אתה "כן" רוצה. בדיוק כמו אותו דג זהב לעיל שמאפשר לך לבקש רק בקשה אחת בלבד, כך גם מוח האדם מאפשר לך לחשוב ולהשקיע אנרגיה רק בדבר אחד בזמן נתון. נצל את הרגע ואת המחשבה שלך כדי לחשוב על הדברים שאתה כן רוצה, כך תשיג אותם מהר יותר.


וכאן נשאלת השאלה הבאה: ישנם מקרים שבהם לא תמיד קל לאדם להתמקד במה שהוא "כן" רוצה, לפעמים קל יותר לאדם להתמקד יותר במה שהוא "לא" רוצה. הסיבה העיקרית לכך היא מאחר שלא תמיד יש לאדם מושג מהי האלטרנטיבה הטובה יותר שהוא יכול לרצות. מצד אחד הוא יודע שהוא לא רוצה את מה שיש לו אבל מצד שני קשה לו להגדיר מה הוא כן רוצה וזה קורה בדרך כלל במקרים שבהם מעולם לא היה לו לאדם את מה שאין לו ולכן הוא לא יודע להגדיר מה הוא רוצה חיובי במקום מצבו השלילי.


לדוגמא נניח שיש לפניך כוס מים ואינך רוצה אותה מסיבה כלשהי. אם אתה מכיר אלטרנטיבות אחרות אתה יכול לרצות אותן כגון מיץ / תה / קפה וכיו"ב.


לעומת זאת אדם שמכיר אך ורק מים למרות שהוא יודע שהוא לא רוצה מים, הוא לא יודע להגדיר מה הוא כן רוצה. אז כיצד ניתן להשיג את החיובי גם אם אינך יודע להגדיר אותו כדי לרצות אותו. מה עושים במקרה כזה, כיצד מצליחים להגדיר מה כן רוצים למרות שאין לך מושג מה אתה רוצה אלא רק מה אתה לא רוצה?


כפי שכבר התבאר במאמר קל לדבר קשה לעשות כאשר ברצוננו להשיג משהו וקשה לנו לעשות אותו, עלינו להתמקד תמיד במה כן קל לנו לעשות וממנו לקרב את עצמנו אל הדברים שקשה לנו לעשות. במקרה שלנו לאדם קל להגדיר מה הוא לא רוצה, מה הוא לא אוהב בעצמו, מהם הדברים שאותם הוא לא אוהב בחיים שלו. קשה לאדם להגדיר מה הוא כן רוצה להיות, כיצד הוא כן רוצה שהחיים שלו יהיו.


ז"א קשה להתמקד בחיובי וקל להתמקד בשלילי. אבל כבר הבנו שאין שום דרך להגיע לחיובי שלא דרך חיובי וכדי להגיע למשהו חיובי חייבים להתמקד בחיובי. אז מה הפתרון לכך?


והפתרון הוא כי אנחנו נשתמש במה שקל לנו לעשות דהיינו להגדיר מה אנחנו לא רוצים כדי להגדיר על דרך השלילה את מה שאנחנו כן רוצים. לדוגמא, נניח שאדם נמצא במערכת זוגית שאינה טובה לו. האידיאל והתכלית כמובן הם להיות במערכת זוגית אחרת שהיא כן טובה.


ז"א המטרה היא לא רק לא להיות עם הקיים, אלא המטרה היא להיות עם משהו טוב יותר. כדי להיות בזוגיות טובה יותר על האדם להיות מסוגל להסביר לעצמו מה הוא כן רוצה ולהיות מסוגל לדמיין את מה שהוא כן רוצה.


במקרה שלנו לפעמים קשה לאותו אדם לדמיין את עצמו בזוגיות חיובית ולפעמים וקשה לו אפילו להגדיר מהי זוגיות חיובית, מאחר שמעולם לא היתה לו כזאת. אז מצד אחד אנחנו יודעים כי כדי להגיע למשהו חיובי ולזוגיות חיובית חייבים להתמקד בה, אבל מצד שני מעולם לא היתה לו לאדם זוגיות חיובית אז איך בדיוק הוא יכול להיות מסוגל להתמקד בה כדי להגיע אליה? וכאן צריך להפוך חסרון ליתרון ולכן על אותו אדם להשתמש בכך שכן קל לו להגדיר מה הוא "לא" רוצה כדי להגדיר מכך על השלילה את מה שהוא "כן" רוצה.


ואיך ניתן לעשות את זה בפועל, ?


בפועל, לדוגמא עליך לקחת נייר ולעשות בו 2 עמודות, עמודה אחת הכותרת שלה צריכה להיות "עבר / שלילי / לא רוצה" ובעמודה הנגדית צריכה הכותרת להיות "עתיד / חיובי / כן רוצה". כתוב לפניך בעמודה השלילית את הדברים שאתה לא רוצה, כתוב מה בדיוק אתה לא רוצה, למה אתה לא רוצה את הדברים האלו, למה הם גורמים לך להרגיש רע וכולי. כתוב כמה שיותר את מה שאתה לא רוצה כי תכף אתה תשתמש בכל מה שכתבת כדי להפוך את זה למשהו חיובי. לאדם שאינו חיובי קל מאוד לכתוב את מה שהוא לא רוצה, כי הרי הוא כל הזמן מתמקד במה שהוא לא רוצה. וכאן אנחנו ממנפים את זה שקל להגדיר מה לא רוצים כדי להגדיר מזה את מה כן רוצים.


אחרי שסיימת לכתוב מה אתה לא רוצה, חזור לראש הרשימה שבה כתבת מה אינך רוצה ועל כל דבר שכתבת שאינך רוצה, כתוב את ההפך החיובי שלו בעמודה שבה אתה כותב מה אתה כן רוצה. עבור כל מקום שכתבת בו את הסיבה מדוע אינך רוצה את השלילי עכשיו כתוב בעמודה המקבילה את ההפך מדוע אתה כן רוצה את החיובי. לדוגמא נניח שכתבת שאתה לא רוצה לעשות פעולה כלשהי בגלל שהיא מכניסה אותך לעצבות, עכשיו כתוב בצד החיובי שאתה רוצה לעשות פעולה הפוכה חיובית כי היא תעשה לך מצב רוח טוב.


ז"א תשתמש בכך שקל לך להגדיר אתה מה שאתה לא רוצה כדי להגדיר לעצמך מה אתה כן רוצה. זכור, כדי להשיג משהו לא מספיק שלא רוצים את ההפך שלו, חייבים גם לרצות את אותו הדבר החיובי שאותו כן רוצים להשיג. כדי להשיג מקום עבודה טוב, לא מספיק להתמקד בחסרונות של מקום העבודה הקיים, יש להתמקד ביתרונות של מקום העבודה החדש שאותו אתה רוצה למצוא. עליך להשתמש בכך שקל לך להגדיר את הדברים שאינך רוצה כדי להגדיר באמצעותם את הדברים החיוביים שאתה כן רוצה.


וכיצד תמצא את ההפך של הדברים שאינך רוצה? אז ישנם כמובן מקרים שבהם מאוד קל להגדיר מה אתה "כן" רוצה על ידי שלילת ההגדרה השלילית. לדוגמא ההפך של ההגדרה "אני לא רוצה לכעוס" היא "אני רוצה להיות רגוע". ההפך של המשפט "הכעס גורם לי לעשות שגיאות" הוא "הרוגע יגרום לי לפעול בצורה יותר נכונה".


מצד שני ישנם מקרים שבהם לא תמיד ברור לך מהו ההפך של הדבר שאינך רוצה בו. נניח שיש פעולה שאתה עושה ושאתה יודע שהיא אינה חיובית ואתה רוצה להפסיק לעשות את אותה הפעולה. לא תמיד יש לך את היכולת להגדיר מה אתה כן רוצה, כי לא תמיד ברור מהו ההפך של אותה הפעולה השלילית בעיניך. אז מה יש לעשות במקרים כאלו?


במקרים שבהם אינך יודע להגדיר מהו ההפך החיובי של הפעולה שאינך רוצה לעשות, עליך לנסות להגדיר את מה שאתה "כן" רוצה באמצעות הגדרת התכלית והתוצאות החיוביות הרצויות לך שהן ההפך של התוצאות שיש לך כרגע מהשלילי שאינך רוצה. לדוגמא: נניח שאתה רגיל לעשות פעולה שאתה יודע שהיא אינה בריאה וברצונך להימנע ממנה. במקרה כזה לדוגמא במקום לשאול את עצמך מהו ההפך החיובי של הפעולה שאתה עושה, באפשרותך לנסות לכוון את עצמך אל הפעולה החיובית שעדיין אינך יודע מה היא, על ידי ההפך החיובי של התוצאות של הפעולה שממנה אתה רוצה להימנע.


בדוגמא הנ"ל במידה ואינך יודע מה ההפך של לאכול אוכל רווי שומן, שאל את עצמך מדוע אני רוצה להימנע מהאוכל הזה, מה בעצם האוכל הזה גורם לי שאיני רוצה אותו.


התשובה על כך כמובן היא שאתה רוצה להימנע מהפעולה הזאת מאחר שהיא גורמת לך לחוסר בריאות. כאן כבר קל יותר למצוא את ההפך, כי ההפך צריך להיות פעולה שגורמת לך לשיפור בבריאות. על ידי זה שתגדיר את המטרה של הפעולה ההפוכה שאתה רוצה להשיג, על ידי זה יהיה לך קל יותר לדעת להגדיר לעצמך את הפעולה החיובית שאתה כן רוצה לעשות. על ידי זה שתתמקד בתוצאות ובתכלית של מה שאתה רוצה לעשות, על ידי זה יהיה לך קל יותר לאתר את הדברים שאתה כן רוצה לעשות.


לסיכום: כדי להשיג כל דבר בחיים יש להתמקד במה "כן" רוצים להשיג ולא רק במה "לא" רוצים שיקרה. במקרים שבהם קשה לך לחשוב על מה אתה "כן" רוצה, באפשרותך להשתמש בדברים שאינך רוצה ולהגדיר באמצעותם את הדברים שאתה כן רוצה ע"י ההיפוך שלהם. אם בכל זאת קשה לך למצוא את ההפך החיובי של הדברים שאינך רוצה, תתמקד בתוצאה הסופית של הדברים שאינך רוצה ותהפוך אותה למטרה חיובית שאותה אתה כן רוצה. ככל שתשתדל יותר לחשוב על הדברים שאתה "כן" רוצה, על ידי זה תגדיל את הסיכוי שלך להשיג את אותם הדברים שאתה "כן" רוצה. בהצלחה.

המאמר מאת ידע - הדרך שלך להצליח | להצליח בכח המחשבה

הכנס לאתר וקרא עוד מאמרים על עצבות, שלום, ידע, מטרות ועוד ...

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר