בסיכומו של יום | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


בסיכומו של יום

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
10/23/2009 ע"י Doron Herzlich בקטגוריה שיפור עצמי | צפיות: 1087 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: עסקים, הצלחה, נתינה, לקיחה, סליחה, כיפורים


רבים האנשים שאינם עושים עבודה עם עצמם, אלא מתלוננים, שופטים אחרים ומבזבזים זמן בהתקשקשות כשהם אמורים לעשות עבודה ברמה גבוהה יותר עם עצמם בכדי ללמוד להשתפר ולהתמקד בעשיית הטוב. במהלך עבודתי בחברות סטארטאפ אני נפגש עם אנשים רבים האומרים לי כן כן כן וזו מילה הפוכה מלעשות משהו עם עצמם ובוודאי שאין בזה שום נתינה עצמית, כי אדם המתכוון לעשות משהו עם הצעה שמקבל, שואל, בודק ומנסה להבין את תוכנה כדי להחליט אם טובה עבורו או לא וזו נתינה לעצמו. אדם צריך לעשות חשבון נפש עם עצמו בסיכומו של כל יום ולא רק ביום כיפור כדי לבחון האם במהלך היום התעסק בלקיחה מאחרים או בנתינה לעצמו. הלקיחה מאחרים מתרחבת עם הזמן והופכת למחלות כי אינה משביעה רצון ואילו הנתינה לעצמנו מייצרת בריאות, הצלחה בהתאם ליכולתנו ואושר. אנשים רבים עושים דברים כרובוטים כדי לצאת ידי חובה כמו לנקות, לבשל, לסדר, לטפל בילדים, ואפילו מספרים סיפורים כמה אוהבים את ילדיהם הטובים והחכמים, כדי לצאת ידי חובה למרות העייפות מהעשיה השגרתית ואין בזה שום נתינה לעצמם. גם בעסקים רובם עובדים בצורה טכנית כמו רובוטים ואינם נותנים לעצמם ולכן אינם מכינים את עצמם להתמודדות עם קשיי החיים, ואז כשמגיע מבחן עם קושי גדול מתרסקים כי אינם מוכוונים מספיק. בחיינו ישנם מבחנים קטנים, בינוניים וגדולים. חציית מבחנים גדולים אלו קפיצות חשובות מאוד להתפתחותינו ואף חציית מבחנים קטנים חשובים להתפתחותינו, אם פעלנו בצורה יפה ומכובדת וזו נתינה לעצמנו, אך כשנמצאים בלקיחה בלבד לא עוברים שום מבחן וסובלים מכל אירוע עד שחולים.

כשלוקחים ולוקחים מהחיים ומאנשים, מאבדים את הגבול ומתמכרים ללקיחה שרק מתגברת ומגיעה לרמות גבוהות של חוסר שביעות רצון מהכל. ישנם אנשים שההתמכרות לקחת מאחרים כגון אהבה וכסף, כל כך גדולה עד שמתאבדים מרוב כאב על חוסר יכולתם להשיג עוד, או כמשמאבדים את מה שהשיגו. ההתמכרות מפתחת מחלות פנימיות קשות עד מוות. מאידך כשנותנים לעצמנו, מפתחים בריאות, הנאה ומוכנות להתמודדות עם מבחני החיים וזה הכיוון הנכון. רוב בני האדם נמצאים במצב של לקיחה מאחרים ולא של נתינה לעצמם ולכן סובלים. בנתינה לעצמנו מתבוננים בעצמנו ובתגובתנו, מפתחים מודעות רגשית למעשינו ולמדים להגיב יפה הן במעשים והם בדיבור ברמות שהולכות ומתפתחות בשמחה ובכל מצב. בסיכומו של יום חשוב להתבונן במעשינו האם היינו בלקיחה מאחרים או בנתינה לעצמנו וקל יותר להשתפר מיום ליום מאשר לבקש סליחה ביום כיפור ולחזור לסורינו למחרת היום.

דורון הרצליך                                                                           www.orientation4success.co.il

אודות Doron Herzlich

דורון הרצליך www.orientation4success.co.il

Doron Herzlich

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר