פרשת השבוע קדושים תהיו ! | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


פרשת השבוע קדושים תהיו !

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
04/21/2015 ע"י מאיר ברסלב בקטגוריה דת ואמונה | צפיות: 2764 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: ברסלב, חסידי ברסלב, חסידות ברסלב, שמירת העיניים, קדוש, קדושה, פרשת השבוע

 לכבוד... אחדשה"ט!
אכתוב לך משהו הקשור לפרשת השבוע.
(ויקרא יט, ב) דבר אל כל עדת בני ישראל, ואמרת אליהם קדושים תהיו, כי קדוש אני.
הציווי של קדושים תהיו הוא ציווי לכל אחד ואחד מבני ישראל. וידוע שאין הקב"ה מצווה ומטיל מטלה ומשא למי שאין בכוחו לשאתה, וא"כ ברור שכל יהודי ויהודי מסוגל ויכול להיות קדוש. ולא רק שמסוגל אלא גם חייב להיות קדוש.

וזה לאפוקי ודלא כדאמרי אינשי "אני לא מסוגל להיות קדוש, ולא כל אחד מסוגל להיות קדוש", לא כן הדבר , ואתה משקר את עצמך ומנסה לשקר לאחרים, כי התורה מכחישתך, ומגלה במפורש שאתה וכל אחד מסוגל ויכול להיות קדוש ואף חייב להיות כזה.
כי באמת מי שמונח בתוך הזוהמא של התאות המגושמות נדמה לו שבשום אופן הוא לא יכול לחיות אחרת והוא לא יוכל להתנתק מהן, כי ההרגל עושה את שלו, וגם הוא מפתח תלות דמיונית בכל תאוה שהוא משוקע בה, עד שנדמה לו שמה שייך אחרת. כי ההרגל שולט שלטון גמור ללא מצרים, ממש שולט בכיפה. זאת ועוד הרבה פעמים המונח בתאות לא מבין מה רע בכך, כי עבר ושנה נעשית לו כהיתר (יומא דף פו ע"ב), וכמ"ש החסיד רבינו יונה בספר שערי תשובה (שער ראשון, אות ח) "וראה ראינו כי רבו העוונות הדור כי יש אנשים רבים [אינם] מקבלים על נפשם להזהר מעבירות ידועות, וכל ימי חייהם אינם נזהרים בהן, אבל הן אצלם כהיתר כגון שנאת חינם וגבהות הלב והסתכל בעריות [אשר על נושא זה כבר כתבתי ,

והיום נתחדש אצלי נקודה נוספת, כי אמרו חז"ל (ברכות דף יד: ) כל הקורא קריאת שמע בלי תפילין הרי הוא כאילו מעיד עדות שקר בעצמו ח"ו, ופירשו התוספות לפי שנאמר (דברים ו-ח) וקשרתם לאות וכו\' והוא לא מקיים הנאמר, ולא קושר, מראה על עצמו שאינו רוצה לקיים רצון השי"ת, וזה עדות שקר שמעיד על עצמו]. וכתב בספר חרדים (והו"ד במשנ"ב או"ח סי\' כה ס"ק יד\') דמזה נלמד שכשאומר (דברים ו-ה) "ואהבת את ה\' אלקיך בכל לבבך ובכל נפשך ובכל מאודך", יראה להכניס אהבת ה\' בלבו, שלא יהיה כדובר שקר חס ושלום. ע"כ. ומינה כשאדם אומר בכל יום (סוף פ\' שלח) "ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם אשר אתם זונים אחריהם", כמה צריך להתעורר ולקבל על עצמו להיות באמת משומרי העיניים, ודלא כהרבה אשר מעידים שקר בעצמן ולא שומרים על עיניהם כלל ונכשלים בעניין החמור הלזה כפי שדיבר על קדושת שבעת הנרות רבי נחמן מברסלב וכדרך חסידי ברסלב להתקדש בשמירת העיניים.

ועיין שם בשערי תשובה (אות ו) שכל אשר אינו נזהר מחטא ידוע, ואינו מקבל על נפשו להשמר ממנו, גם אם הוא מהעוונות הקלים, אף על פי שהוא נזהר מכל העבירות שבתורה קראוהו חכמי ישראל (חולין דף ד ע"ב) "מומר לדבר אחד", ואת פושעים נמנה וגדול עוונו מנשוא, כי אם אמור יאמר העבד לרבו "כל אשר תאמר אלי אעשה, זולתי דבר אחד", כבר שבר עול אדוניו מעליו והישר בעיניו יעשה, ועל העוון הזה נאמר (דברים כז, כו) ארור אשר לא יקים את דברי התורה הזאת לעשות אותם, באורו: אשר לא \'יקבל\' על נפשו לקיים כל דברי התורה מראש ועד סוף, מורה על זה, "אשר לא יקים לעשות", ולא אמר "אשר לא יעשה אותם".


ועוד תדע כי השונה עבירה אחת עשרה פעמים (ואילו הנ"ל עוברים עשרה פעמים בדקה בלכתם ברחוב וכו\' ואלפים ביום, ורבבות ומיליונים במשך חייהם) אע"פ שנזהר מכל העבירות- הנה הוא נחשב כעובר עבירות [עי"ש].

ויהי רצון שנזכה להתקדש בקדושה העליונה ונזכה לשמירת העיניים בתכלית.


בברכת התורה וכטו"ס שמעון יוסף הכהן ויזנפלד.

חסידות ברסלב

 

אודות מאיר ברסלב

מאיר ברסלב

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר