מהי סיינטולוגיה? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מהי סיינטולוגיה?

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
02/08/2013 ע"י קידמה אישית בקטגוריה רוחניות | תגובות: 1 | צפיות: 1119 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: הצלחה בחיים, הגשמה עצמית, הצלחה בעבודה, איך להצליח בחיים, אנשים מצליחים, הגשמת חלומות, הגשמת מטרות, מטרות בחיים, סיינטולוגיה, דיאנטיקה, סיינטולוגיה ישראל

המאמר נכתב ע"י אריק רוזני, מדריך להשגת מטרות אישיות באמצעות סיינטולוגיה

מהי סיינטולוגיה?

סיינטולוגיה הינה אחת התופעות המדוברות ביותר של זמננו. המילה "סיינטולוגיה" מככבת כאחת המילים המבוקשות ביותר במנועי החיפוש באינטרנט. במהלך שישים שנות קיומה, סיינטולוגיה הוזכרה רבות במדיה. נראה שלכל אחד יש דעה עליה. סיינטולוגיה היא התנועה הדתית שגדלה בקצב הכי מהיר בעולם. אז מהי, בעצם, סיינטולוגיה?

סיינטולוגיה היא גוף של ידע שעוסק בשיפור היכולת האישית. המונח "סיינטולוגיה" נלקח מהמילה הלטינית scio (שמשמעותה ידע) והמילה היוונית logos (הלימוד של...). כאשר מחברים את המילים הללו ביחד, מקבלים שפירוש המילה סיינטולוגיה הוא הלימוד של הידע. אבל מה זה אומר, ת'כלס?

סיינטולוגיה היא גוף של ידע יישומי על החיים. אחת המטרות העיקריות של סיינטולוגיה היא לתת לאדם הבנה רבה יותר בנוגע לעצמו ובנוגע לסביבה האנושית בה הוא חי. כתוצאה מכך, האדם יכול לשלוט טוב יותר בגורלו ולנהל בהצלחה את חייו ואת הסובבים אותו. התחומים שבהם עוסקת סיינטולוגיה כוללים דברים שהם קרובים מאוד לליבנו: אושר, זוגיות, תקשורת עם הסביבה, ביטחון עצמי, טיפול נכון בכספים, שליטה במצבי הרוח, הגשמת שאיפות והגשמה עצמית.

מבחינת הסיינטולוגיה, קיים קשר הדוק בין הידע שיש לאדם על החיים ועל עצמו, ובין היכולת שלו להצליח ולהיות מאושר. יותר מכך, אדם יכול להשיג אושר אמיתי ושליטה בחייו רק ע"י גדילה רוחנית ומודעות מוגברת. זאת הסיבה לכך שסיינטולוגיה מוגדרת בתור דת – היא משפרת את רוח האדם. אדם הינו יישות רוחנית הנמצאת בעמדת הפיקוד על מחשבותיו ועל גופו.

יחד עם זאת, אחד העקרונות הבסיסיים של סיינטולוגיה אומר שמה שנכון עבורך הוא מה שאתה הבחנת בו בעצמך. כלומר סיינטולוגיה דורשת מהאדם שלומד אותה לבדוק את הדברים עבור עצמו ולהתבונן.

קיימות דרכים רבות ללמוד סיינטולוגיה. רוב הספריות מחזיקות היום ספרים בתחום. ניתן להזמין ספרים דרך האינטרנט או אצל אחד מהמפיצים המורשים. ניתן גם לגשת למרכז של סיינטולוגיה הקרוב לביתך (בארץ קיימים כעשרה מרכזים בגדלים שונים) ולרכוש את הספרים שם. במידה והחומרים בספר נראים לך מעניינים והיית רוצה ללמוד דברים מעבר לכך, עליך להירשם לקורס באחד המרכזים. קיימים קורסים רבים מאוד שנותנים מענה כמעט לכל סוג של בעיה שאדם יכול להתקל בה בחייו. ניתן גם לקבל יעוץ ואימון אישי מאדם שעוסק בסיינטולוגיה כמקצוע.

סיינטולוגיה נכתבה על ידי החוקר והפילוסוף ל.רון האברד. הוא פיתח את נושא הסיינטולוגיה במהלך כחמישים שנות חייו. מעניין לציין, שהתחום הראשוני שאותו חקר מר האברד היה פיזיקה גרעינית. העיסוק בפיזיקה הביא לבסוף את ל. רון האברד אל הנתיב של חיפוש אחר אנרגית החיים. בלחיצה על הקישור הזה, ניתן לראות סרטון באורך של כ-10 דקות הסוקר את חייו של ל. רון האברד, מייסד הסיינטולוגיה.

לאחרונה אנשים רבים גילו עניין רב בעבודותיו של מר האברד ובסיינטולוגיה, כאשר המייסד של סיינטולוגיה נכנס לספר השיאים של גינס כבעל המספר הרב ביותר של עבודות שפורסמו (1084 עבודות) וכמחבר שעבודותיו תורגמו למספר הרב ביותר של שפות (71 שפות).

אודות קידמה אישית

בכל שבוע מתקיימת הרצאת מבוא מרתקת במרכז לסיינטולוגיה בתל-אביב. בלחיצה על הקישור הזה, ניתן לקבל פרטים על ההרצאות המתקיימות בשבועות הקרובים. ©2013 אריק רוזני. כל הזכויות שמורות. סיינטולוגיה,דיאנטיקה והגשר הינם סימנים מסחריים וסימני שירות בבעלותו של Religious Technology Center ונמצאים בשימוש באישורו. שירותים הקשורים לפילוסופיה הדתית של סיינטולוגיה מועברים באופן בלעדי ברחבי העולם על-ידי בעלי הרשיון של כנסיית הסיינטולוגיה הבינלאומית, באישור Religious Technology Center, מחזיק הסימנים המסחריים של דיאנטיקה וסיינטולוגיה. סיינטולוג הינו סימן חברות שיתופי המציין חברים בסניפי בכנסיות והמרכזים של סיינטולוגיה.

קידמה אישית

התחבר לשליחת תגובה

תגובות


  • Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 367

    Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 367
    02:19   06/03/2013
    1 . אנה טישלר
    מבין שיחותיי עם מכרים סיינטלוגיה עדין נתפסת בימינו ככת שתבוא ותיקח ממך את כל כספך אישית מכירה אנשים שחיים את חייהם באמצעות הסיינטלוגיה והם מרוצים ושלמים מאוד עם חייהם www.mentallica.co.il
RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר