ספרים מומלצים על דמיון מודרך, NLP, מוח, אושר וצמיחה אישית | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


ספרים מומלצים על דמיון מודרך, NLP, מוח, אושר וצמיחה אישית

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
01/21/2013 ע"י אסנת בוקופצר בקטגוריה רוחניות | צפיות: 1149 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: ספר, אחריות, NLP, דמיון מודרך, משמעות, אושר, מוח, השראה, מטרה, שינוי, מהות, צמיחה, התפתחות, העצמה, ספרים מומלצים, המודע, התת מודע, כוח, מוח גמיש, אסנת בוקופצר,

ספרים מומלצים על דמיון מודרך, NLP, מוח, אושר וצמיחה אישית

 

אנשים רבים מבקשים ממני המלצות של ספרים המספקים אינפורמציות וחומרים נוספים בעזרתם יוכלו להרחיב ולהתעמק בנושאים, תכנים או תהליכים בהם אנו עוסקים או עסקנו. ספרים שירחיבו את ההבנה על המתחולל בנו ובמוחנו לפני ואחרי השינוי.

כמו גם מקורות לימוד, צמיחה והתפתחות. ספרים שיאפשרו הבנה עמוקה יותר. ספרים שייפתחו נושאי חשיבה והעשרה. ספרים שניתן לחזור ולקרוא בהם שוב ושוב, או לגעת בתוכם בנושא ספציפי שמעניין נקודתית בשלב מסוים. כאלה שיחזקו, יעצימו, או יתנו תשובות ממוקדות לשאלות שונות.

כדי לאפשר לכולם למצוא את הספרים המתאימים והמומלצים להם, אני בוחרת לציין מספר שמות מאלה השוכנים בספריה שלי, חלק מאלה שחוזרת אליהם כיוון שיודעת שבכל פעם שאקרא בהם אגלה נקודת מבט חדשה, נוספת לנושאים בהם מטפלת.
וכמובן אלה שיהיו נגישים, מובנים וישימים לכל אחד.

חילקתי את הרשימה שאני מצרפת כאן לנושאים, בכל נושא מספר מצומצם של ספרים כיוון שאין סוף לספרים שניתן להכניס. אשמח לעדכן את הרשימה באתר בכל פעם שאקרא ספר שאחשוב שהוא מתאים או חשוב שיצטרף לרשימה.

NLP – המודע והתת-מודע

"כוחו של התת-מודע" – מאת ד"ר ג'וזף מרפי - ספר זה שופך אור על הקשר בין המחשבות על חיינו ואיכותם, על החיבור בין המודע, התת מודע והמוח, ומשלב שיטות מעשיות המאפשרות שחרור מרעיונות ומרגשות המעכבים אותנו תוך שימוש בכוחות הפנימיים שלנו וחיבור מחדש לפוטנציאל הטבעי הטמון בנו.

"לגלות את הכוח הטמון במוח" – מאת ריצ'רד בנדלר - ספר על ה-NLP המסביר כיצד ניתן ליצור שינוי בהרגשה, בהתנהגות ובתפקוד היומיומי על ידי שליטה בערוצי התקשורת של המוח. שיחה עם החלקים הלא מודעים, שינוי בתכונות שונות של תמונות הזיכרון במוח המאפשרות שינוי עצמי, שיפור החוויה האנושית, העצמה וטיפול יעיל בהרגלים, תבניות, אמונות ותגובות בלתי רצויות, כמו גם שחרור מפוביות, מצבי חרדה, לחץ ותגובות פוסט טראומטיות.

"פנים רבות לנו" – מאת וירג'יניה סאטיר – ספר החושף את הדמויות השונות החבויות בתוכנו ומציג דרכים חדשות להתמודדות ופתרון בעיות, שיפור יחסים בין בני זוג, הורים וילדים, בני משפחה וחברים.

"דמיון מודרך" – מאת ד"ר ג'רלד אפשטיין – ספר זה מחזק את ההנחה שדימויים מחשבתיים יכולים לרפא בדיוק כמו תרופות ומציע לקורא מבחר תרגילי דמיון מודרך המיועדים לטיפול במצבים שונים בחיים.

המוח שלנו גמיש ולכן מסוגל להשתנות

"המוח הגמיש" – מאת נורמן דוידג' – ספר זה עוסק בתגלית המהפכנית שמוח האדם הוא איבר דינמי שיכול לשנות את עצמו בכל שלב בחיים על ידי מחשבה או פעולה. בספר מובאים מחקרים עדכניים מתחום חקר המוח המציגים באור חדש את היכולת האנושית להשתנות.

"למוח יש ראש משלו" – מאת קורדלייה פיין – ספר החושף מחקרים ייחודיים ופורצי דרך על תעתועי המוח שלנו וכיצד ניתן לגייס אותו כדי להשתמש בו לטובתנו.

יש בנו את כל המשאבים כדי להשיג את המטרות שלנו

"שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד" – מאת סטיבן קובי – ספר העוסק בגישה הוליסטית לפתרון בעיות אישיות ומקצועיות ובעקרונות של צמיחה ואפקטיביות אנושית. הבנת הפרדיגמות שלנו, כיצד ניתן לחולל בהם שינוי, כיצד ניתן לנצל את השינויים לטובתנו ובהזדמנויות שהשינוי פותח בפנינו.

"להעיר את הענק שבפנים" מאת אנתוני רובינס (חלק 1+2) – ספר המאפשר כלים ותובנות מתוך הנחת היסוד הבסיסית שיש בנו יכולת טבעית לקחת את השליטה על חיינו, כמו גם כיצד ניתן לעצב מחדש את האמונות, התבניות והערכים המכוונים ומנהלים את המחשבות, הרגשות וההתנהגות שלנו בכל רגע נתון.

אושר

"להיתקל באושר" – מאת דניאל גילברט – מדוע אנחנו מאושרים? מה באמת גורם לנו אושר? על שיגיונות הדמיון ותעתועי ראיית הנולד הגורמים לנו לטעות בחיזוי עתידנו ובהערכת שביעות הרצון שלנו כשנגיע אליו. הספר חושף את התגליות המדעיות על אודות היכול האנושית לדמיין את העתיד וכיצד המערכת החיסונית הפסיכולוגית שלנו מאפשרת לנו להיות מאושרים באמת גם אם דברים לא התנהלו בדיוק כפי שתכננו אותם.

"אושר אמיתי – ד"ר מרטין א. פ. סליגמן – ספר המגלה דרך מחקרים חדשים שאפשר להעלות את רמת האושר שלנו ולקיימו לאורך זמן בעזרת שימוש בנקודות החוזק שלנו, פסיכולוגיה חיובית, הזדהות, הומור, אדיבות, אופטימיות ונדיבות בליווי מגוון של מבחנים קצרים המסייעים למדידה של מידת הרגש החיובי שאנו חווים.

ספרים מעוררי השראה

"אפלטון במקום פרוזק" – מאת ד"ר לו מרינוף – ספר זה שואב את רעיונותיו המרכזיים מן התובנות של הפילוסופים הגדולים, מאפשר הבנה וגיבוש של פילוסופיית חיים אישית, מעניק כלים להתמודדות עם הנושאים המרכזיים בחיינו ומגלה את היתרונות של חיים מתוך חקירה.

"האדם מחפש משמעות" – מאת ויקטור פרנקל – בספרו מתעד פרנקל את חוויותיו כאסיר במחנה ריכוז ואת גישתו למציאת משמעות החיים, פרנקל נחשב לפורץ הדרך בשימוש באקזיסטנציאליזם כאמצעי תרפויטי, מתוך הבנה שהדחף העמוק ביותר של האדם הוא השאיפה למשמעות והבנה של חייו והעולם בו הוא מתנהל, ומתוך אותה גישה אקזיסטנציאליסטית שרק מי שיש לו משמעות ומטרה בחייו יצליח להתמודד עם הקשיים.

"פסיכותרפיה אקזיסטנציאלית" – מאת ארווין יאלום – בספר נפרס המסר הפילוסופי, התיאורטי והקליני המבליט את חשיבות לקיחת האחריות האישית לקיום, לאי הקיום, לרצון, לעולם, למוות, למשמעות הדברים ולשאלות קיומיות נוספות על אודות מהות האדם ומשמעות חייו.

"דאו דה ג'ינג" (ספר הטאו) – מאת לאו דזה – כולל 81 שירים קצרים המתארים את צורת ההתנהגות הראויה השואפת לאזן בין היסודות השונים והמנוגדים של הקיום על פי התפיסה הטאואיסטית המבקשת להגיע להרמוניה בזכות חיי פשטות ומתינות.

"לגעת במהות" – מאת יידו קרישנמורטי – הספר מלווה אותנו דרך סידרת שיחות במסע להיכרות עצמית ולהבנה שעל כל אחד לקחת לידיו את האחריות לשחרורו המלא מפחדיו ומסבלותיו, ושעל האדם בעצמו לגלות את משמעות חייו האמיתית כד להגיע לחירות פנימית.
 

אודות אסנת בוקופצר

אסנת בוקופצר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר