חוקרים בריטיים פיתחו תאי גזע, שיכולים להלחם באיבוד שמיעה המיוחס לגיל. זהו מחקר ראשוני מסוג זה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


חוקרים בריטיים פיתחו תאי גזע, שיכולים להלחם באיבוד שמיעה המיוחס לגיל. זהו מחקר ראשוני מסוג זה

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
03/13/2012 ע"י מיקי שחם בקטגוריה רפואת ילדים | צפיות: 306382 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: בנק החיים, מיקי שחם, דם טבורי, בנק דם טבורי, סיטוג\'ן, תאי גזע

מיקי שחם, בנק החיים'– דם טבורי, מביא לקט נוסף של פרסומי מדע ורפואה מהעולם: טיפול תאי גזע למניעת איבוד שמיעה.

 

 

 

 

 

 

חוקרים בריטיים פיתחו תאי גזע, שיכולים להלחם באיבוד שמיעה המיוחס לגיל. זהו מחקר ראשוני מסוג זה.
לדברי רבקה סמיט:חוקרים מאוניברסיטת קיל בצפון סטאפורדשיר יהיו הראשונים בעולם שינסו להצמיח תאים חדשים באוזן, שתפקודה נפגע עם הגיל.

 

 

 

 

 

מיקי שחם, בנק החיים , מבהיר כי מעל תשעה מיליון איש ,מחציתם מעל גיל 60, לוקים באיבוד שמיעה שמיוחס לגיל .

 

 

 

 

 

 

החוקרים גילו שבמקרים מסויימים השמיעה מתחילה להדרדר כאשר פיברוציטים, תאים באוזן הפנימית, שבדרך כלל מנהלים את רמות האשלגן והנתרן, מתחילים להתנוון.

 

 

 

 

 

ברגע שתאים אלה מתנוונים חלקים אחרים באוזן הפנימית ניזוקים לצמיתות, מה שגורם לאיבוד שמיעה יותר משמעותי וחרשות אפשרית.

 

 

 

 

 

דר\' דייב פורנס, מבית ספר למדעי החיים של אוניברסיטת קיל, עבד במשך 3 שנים על מחקר שמומן ע"י חקר החרשות בבריטניה, עמותת פרימסונס גרנד (Freemasons Grand Charity ) לחקר הגורמים לאיבוד שמיעה שמיוחס לגיל.

 

 

 

 

 

כעת, דר\' פורנס והדוקטורנטית שלו, ג\'קלין טיקל, החלו בשלב הבא של המחקר, בו בודקים האם ניתן להחליף פיברוציטים בתאי הגזע ולהשתיל אותם לתוך אוזן.

 

 

 

 

 

אם זה יצליח המחקר יסלול דרך למניעת איבוד שמיעה מסוג זה.
דר\' פורנס אמר:" אנחנו בודקים למה חרשות מתרחשת כתוצאה מהזדקנות . גילינו שפיברוציטים, בחלק של האוזן שמעורב בניהול הרכב הנוזל בקוכלאה, מתפרקים עם הגיל.

 

 

 

 

 

"ברגע שזה קורה, זה לא רק גורם להדרדרות בהשמיעה. יש לכך השפעה על "נעילת" איזורים נוספים באוזן. כאשר תאים אלה מפסיקים לתפקד כראוי, אנחנו חושבים שגם תפקוד של החלקים הנוספים באוזן נפגע, מה שגורם לאיבוד שמיעה הדרגתי.
"אנחנו יכולים למצוא דרך להחליף פיברוציטים באמצעות טיפול בתאי גזע כאשר אלו מתחילים להתנוון, אבל לפני שחלקים אחרים באוזן הפנימית ניזוקו. יתכן שמצאנו דרך למנוע איבוד שמיעה שמיוחס לגיל.

 

 

 

 

 

השלב השני של המחקר שלנו הוא להצמיח פיברוציטים בתרבית לצורך טיפול באיבוד השמיעה. אנחנו עדיין בשלבים הראשוניים של המחקר שלנו, אבל הגידול של התאים מצליח והשלב הבא הוא למצוא דרך להשתיל אותם ביעילות לתוך אוזן."

 

 

 

לפי מיקי שחם, מחברת – בנק החיים, דם טבורי מהווה המקור היישומי הטוב ביותר, שכן תאי גזע מדם טבורי ראשוניים יותר – אינם נושאים עדיין מערכת חיסונית. עשרות מחלות וטיפולים באמצעות תאי גזע מדם טבורי נחקרים כיום ומצויים בניסויים קליניים במסגרת רפואת חידוש האיברים והריפוי התאי. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.

 

 

 

 

 

 

ראש מחקר ביורפואי ב- Action on Hearing Loss, דר\' ראלף הולם, אמר: "איבוד שמיעה מגביר את הסיכון לבידוד חברתי ודכאון. הצורך למצוא מזור או טיפול שיגן על שמיעה רק יעלה עם הזדקנות האוכלוסיה .
"מחקר זה יכול להוסיף להבנתנו מה גורם לאיבוד שמיעה בהקשר לגיל ולעזור במטרה האולטימטיבית לתקן את הרקמה שניזוקה באוזן ולשקם שמיעה.

 

 

 

מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות - בנק החיים וסיטוג\'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

 

 

 

 

 

 

מיקי שחם, בנק החיים, פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג\'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי הגבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:

 


• השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.
• סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.
• טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.

 

 

לפי מיקי שחם, בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות - בנק החיים , בלבד.

אודות מיקי שחם

מיקי שחם

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר