אפשר ללמוד תואר ראשון בחינוך בכל מיני סגנונות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


אפשר ללמוד תואר ראשון בחינוך בכל מיני סגנונות

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
12/18/2011 ע"י קורסים קורסים בקטגוריה מכללות ואוניברסיטה | צפיות: 671 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: לימודים, תואר ראשון, חינוך

שיטוט אקראי בגוגל מעלה כי קיימות בארץ למעלה מארבעים מכללות המציעות לימודי תואר ראשון בחינוך. מכללות אלו שונות זו מזו בקהל היעד ובמועמדים המבקשים ללמוד שם, במיקום ובסגל המרצים, אך כולן בעלות תורה משלהן ואידיאולוגיה משלהן בכל מה שזה נוגע לחינוך על כל מסלוליו.

כך לדוגמה מכללות דתיות לחינוך המציעות לימודי תואר ראשון בחינוך, פורסות בפני התלמידים או התלמידות שלהן (כמעט לעולם לא גם תלמידים וגם תלמידות) תורה שלמה של דרכי חינוך הנובעות מתוך אמונה ומתוך ההלכה. מכללות דתיות רבות לחינוך משלבות מסגרות לימוד דתיות אחרות עם לימודי תואר ראשון בחינוך, ומאפשרות הכרה בנקודות זכות על שיעורי תורה בבית המדרש או על שנת מדרשה ליהדות שביצעו סטודנטיות בעבר.

סטודנטים שאינם דתיים יתקשו ללמוד במסגרות אלו משום שהבסיס והיסוד שעליו מושתתים הלימודים אינו חלק מעולמם והם אינם מאמינים בו. עם זאת, לעתים דווקא הדרך הזו של לימודי תואר ראשון המתבצעים מתוך מחשבה על משהו גדול ממך, קוסמת למועמדים רבים והם בוחנים את האפשרות ללמוד במכללה זו תוך שמירה על האמונות שלהם ועל דרך החיים שהם מקיימים.

בנוסף למכללות הדתיות, קיימות מכללות לחינוך המיועדות לקהל יעד חילוני והן מציעות לימודים לתואר ראשון בחינוך מתוך אידיאולוגיה בעלת ראייה אחרת. מכללות אלו מציעות מסלולי לימוד מקבילים למסלולים הקיימים במכללות הדתיות, כגון תואר ראשון בחינוך לגיל הרך, תואר ראשון בחינוך מיוחד וכן הלאה.

סטודנטים דתיים רבים דווקא מרגישים בנוח במכללות חילוניות משום שהם מבקשים לבחור את דרך החינוך שלהם בצורה נטולת פניות ונטולת חובה דתית. אין זה אומר שהם דתיים יותר או דתיים פחות מאלו הלומדים תואר ראשון בחינוך במסגרת דתית; כל מה שבחירה זו אומרת עליהם זה שהם רוצים לנסות ולחשוב באופן עצמאי ולמצוא את הדרך שלהם בעצמם.

קיימים מספר הבדלים בין לימודים לתואר ראשון בחינוך במסגרת של מכללה דתית לבין לימודי תואר ראשון בחינוך במכללה חילונית. אחד מההבדלים טמון, מן הסתם, בתוכנית הלימודים. בעוד מכללות דתיות דורשות לימודי חובה ביהדות ובתנ"ך, בנוסף ללימודי החובה הדידקטיים הקשורים לחינוך, מכללות חילוניות דורשות לימודי חובה הנוגעים לחינוך, לרוב ללא לימודי דת.

הבדל נוסף בין לימודי תואר ראשון בחינוך במכללה דתית לבין לימודי תואר ראשון בחינוך במכללה שאינה דתית, הוא המקומות שבהן מבצעים הסטודנטים את עבודת השדה שלהם ואת שנת ההתמחות. בעוד מכללות דתיות ישדכו בין המחנכים לעתיד לבין מסגרות חינוך דתיות, מכללות לא דתיות יציעו לסטודנטים שלהם מבחר של מקומות לבצע בהן את הסטאז' בהוראה, ללא חיבור למקומות דתיים.

בין כך ובין כך, בסיומו של מסלול הלימודים יכולים בוגרי תואר ראשון בחינוך בכל המכללות ללמד בכל משרה שיבחרו, כאשר לימודים במוסד דתי או חילוני נחשבים שווים בעיני כל מנהל ובעיני כל אדם המחפש מורה לתלמידיו.

אודות קורסים קורסים

באתר תארים מגוון אופציות ללימודי תואר ראשון www.teariminfo.co.il

קורסים קורסים

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר