לימודי כלכלה מעניינים אתכם? כדאי שתכירו מספר מושגים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


לימודי כלכלה מעניינים אתכם? כדאי שתכירו מספר מושגים

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
12/14/2011 ע"י טום ברגר בקטגוריה מכללות ואוניברסיטה | צפיות: 1339 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: לימודי כלכלה, B.A, תואר בכלכלה, B.A בכלכלה

?מה ההבדל בין מוצרים לשירותים

בשנה הראשונה של לימודי כלכלה הנושאים העיקריים הם מוצרים, שירותים, הון, עבודה ומשאבים. למעשה, כל שיטה כלכלית לאורך ההיסטוריה עוסקת במערכת יחסי הגומלין בין התוצרים לבין הערך שלהם. בנוסף, כדאי להכיר את מושג השירותים: פעולה המבוצעת על ידי אדם או מספר אנשים ומספקת תועלת למישהו אחר. באופן כללי, סך כל התוצרים והשירותים אותם אנו צורכים הוא הרווחה. כפי שכל תלמיד במסלול B.A  בכלכלה יודע, הרווחה משתנה בין אופי המדינות וצורת הכלכלה הנהוגה בהם. הרווחה בארצות הברית למשל אינה דומה לרווחה בדרום אפריקה, מעשרות סיבות שונות אשר אין טעם להרחיב עליהן בשלב כה מוקדם. יחד עם זאת, ניתן לראות כבר מתוך עובדה זו את הקשר בין B.A  בכלכלה לבין תחומים כמו מדעי הרוח, החברה, משפטים וכדומה. שניים או שלושה מושגי יסוד בלבד של לימודי כלכלה מאפשרים סקירה של הגלגלים המניעים את העולם מסביבנו. הפנמה של עובדה זו מרחיבה את הפוטנציאל של לימודי כלכלה, והופכים אותם לפופולאריים יותר מיום ליום.

כל בני האדם נולדו סוחרים

מושגים חשובים אחרים הקשורים אל B.A  בכלכלה הם המסחר והמשק. קשר החליפין הנשמר בין אנשים במקומות שונים בונה את המסחר, בעוד המערכת הכלכלית בה הפרטים פועלים היא למעשה המשק. מנגנון השוק פועל על פי היצע וביקוש, כאשר ביקוש מעלה את המחיר והיצע גדול שלו מוריד אותו. ההשפעה של תהליכי כלכלה בסיסיים מן הסוג הזה נמצאת בכל מקום בחיינו. לימודי כלכלה מאפשרים להבין את המהלכים שעושה נגיד בנק ישראל, לדוגמא, או את המאבקים בין שר הביטחון לשר האוצר. רק לימודי כלכלה מספקים פרדיגמה אובייקטיבית על גורמי הכח המרכזיים בארץ ובעולם.
 

תואר דינאמי המגיב להתרחשויות

למרות שאין די בהיכרות עם מושגי יסוד בכלכלה על מנת להבין את המורכבות של התחום, הם מאפשרים הצצה נדירה אל מערך הלימודים שלB.A  בכלכלה. לרוב, מבנה לימודים זה נחשף רק למי שכבר בחר ללמוד בתחום. לעומת זאת, מי שמתלבט לא תמיB.A  ד יכול לקבל החלטה מושכלת במידה וכל הנתונים לא נמצאים לפניו. אם דבר או שניים בלבד מכל מה שנאמר כאן מעניין אתכם, סביר להניח שלימודי כלכלה הם המסלול לו חיכיתם. זכרו כי גם בכלכלה הוא תואר דינאמי, אשר משתנה עקב התרחשויות שונות ברחבי העולם. עקבו אחר המוסדות המציעים לימודים בתחום הכלכלה ואחר תחומי הלימוד, והתייעצו עם בעלי מקצוע על מנת לבדוק את זכאותכם.

אודות טום ברגר

טום ברגר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר