אקדמיה- קצת סדר בבלאגן | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


אקדמיה- קצת סדר בבלאגן

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
11/15/2011 ע"י tom lacham בקטגוריה מכללות ואוניברסיטה | צפיות: 717 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אקדמיה, מונחים, מאמרים

אקדמיה היא מוסד- גוף הפועל ומנוהל לפי כללים מחייבים מסוימים- בעל שתי פונקציות מרכזיות: מחקר והוראה.
קהילה אקדמית מורכבת מחוקרים-מרצים ומסטודנטים, שחלקם תלמידי מחקר (לתואר שני או שלישי). החוקרים משתייכים לדיסציפלינות שונות, שבמסגרתן הם בוחרים לעצמם תחומי התמחות. במהלך לימודי תואר ראשון לומדים הסטודנטים להכיר את הדיסציפלינות הללו.
דיסציפלינה היא תחום מחקרי שלו מאפיינים המיוחדים לו והמבדילים אותו מתחומי ידע אחרים. המאפיינים הללו כוללים מושאי מחקר, שאלות מחקר ושיטות מחקר. מושא מחקר הוא החומר או האובייקט עליו עובד החוקר. שאלת מחקר היא הבעיה שמעסיקה את החוקר ולה מנסים למצוא פתרון. שיטות מחקר פירושם כללים לניהול המחקר- ניסוח, איסוף, ארגון, ניתוח ופרשנות של נתונים.
התוצרת של הפעילות האקדמית היא ידע מדעי. הידע מורכב מנתונים או ממצאים שנאספו בשיטה מסוימת, ומטענות אודות האינפורמציה שתפקידן לספק פרשנות לממצאים, כלומר תיאוריות. תיאוריות הן הסברים להתנהגות של תופעות או אובייקטים.
ידע זה בא לידי ביטוי בחיבורים אקדמיים כמו עבודות תזה (מאסטר ודוקטורט), מאמרים המיועדים לכתבי עת מקצועיים וספרי עיון.
ידע מדעי הוא ידע שמכוון לתכלית כלשהי. בדיסצפלינות מסוימות זהו ידע יישומי בעל תכלית מעשית (למשל: פיזיקה, משפטים, פסיכולוגיה, כימיה). בדיסצפלינות אחרות זהו ידע תאורטי בלבד שנועד להעמיק את הבנתנו לגבי היבטים שונים של חיינו ועולמנו (למשל: ספרות, היסטוריה, פילוסופיה), לספק נקודת ראות חדשה, מקורית ומעניינת או להעניק השראה להתפתחות רעיונית נוספת.
על מנת לבצע מחקר יש לקבל תמיכה מקרנות או מלגות מחקר. החוקר מחויב להצביע על התרומה או הערך של מחקרו לקידום ההבנה בתחום הידע או לקידום החברה.
כל תוצרי הפעילות האקדמית נכתבים בפורמט מסוים- הפורמט האקדמי- דרך או צורה מסוימת המקובלת בדיסצפלינה לארגון, הצגה והגשת חומר המחקר. לרוב, המידע מועבר בתוך האקדמיה ומחוצה לה באמצעות מאמרים.

אודות tom lacham

tom lacham

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר