הרהורים על העולם המיסטי | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הרהורים על העולם המיסטי

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
11/10/2010 ע"י ויקי הרפז בקטגוריה ניחוש העתיד | צפיות: 1477 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: מיסטיקה, אסטרולוגיה

ובכן, העולם מתחלק לשני סוגים של אנשים. אלה שמאמינים בתורת הנסתר והמיסטיקה ואלו הרציונליים יותר שאינם מאמינים בכך.


נתייחס לשני סוגי האנשים. הסוג הראשון הוא כאמור האנשים שמאמינים במה שנקרא בשפה המקצועית "חשיבה מאגית". אלה יכולים להיות גם אנשים מכובדים, אינטלגינטיים ונאורים שלעתים נזקקים למשהו חיצוני להאמין בו, כאשר הם מרגישים חסרי אונים. לכן, אנשים אלה יפנו לעתים לאנשים כמו אסטרולוגים, קוראים בקפה, קוראים בקלפים, רבנים, אנשי רוח וקבלה וכיו"ב, במטרה שידריכו אותם ויורו להם על הדרך הנכונה.


במצבים בהם אנשים מרגישים מחוסרי שליטה, כמו בעת מחלה קשה למשל, הם נוטים להפנות את אמונתם לכוחות עליונים, קמעות וכו'.


לעומתם, יש את האנשים מן הצד השני של המתרס, הטוענים כי כל מה שקורה להם בחיים נתון לשליטתם הם ולא לכוחות עליונים. לרוב, הם גם אינם מאמינים באלוהים. כמו כן, הם לא קוראים מדורי הורוסקופ. למשל, הם לא יאמינו גם ברעיון של לרזות מתוך מחשבה או ברעיון של מבצעים ספורט במחשבה וכך מרזים. הם אנשי מעשה, מעשיים מאוד ופרקטיים. הם מאוד רציונאליים ולא מרגישים צורך בחשיבה מאגית. הם אף מחשיבים אנשים שעוסקים בתורת הנסתר כשרלטנים.


האם האסטרולוגיה היא מדע?
לפי הגדרה המצויה בויקיפדיה, "אסטרולוגיה (מלשון אסטרו- כוכב ולוגוס - תורה, ובעברית: אצטגנינות) היא האמונה שקיים קשר בין מצבם של גרמי השמים ובין מעשיהם ותכונותיהם של בני אדם. בפרט, מנסה האסטרולוגיה לחזות את העתיד לפי מיקומם של גרמי השמים. הגופים השמימיים העיקריים שמשמשים את האסטרולוגים בחיזוי הם השמש, הירח, כוכבי הלכת במערכת השמש, נקודת האופק ונקודת רום השמיים. אסטרולוגיה, שבעבר נחשבה לתאוריה מדעית מקובלת, נחשבת כיום כתורה פסבדו-מדעית".


אם נחזור לאותם סוגי האנשים שדיברנו עליהם, אז ברור שהקבוצה השנייה לעולם לא תכיר באסטרולוגיה כמדע ואילו הקבוצה הראשונה דווקא כן.


המסקנה שלי אם כן, היא כי מדובר בעניין של תפיסה ואמונה. חלק מאיתנו יתחברו לעולם המיסטיקה מתוך "ריקנות" פנימית ותחושת חוסר אונים וחלק מאיתנו לא. מה שבטוח, חשיפה מבוקרת לעולם המיסטי אינה מזיקה לבריאות של אף אחד.

אודות ויקי הרפז

ויקי הרפז

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר