מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


פרופיל: shiran biton

צור קשר עם shiran

ניקוד מצטבר: 0 | מאמרים: 24


 מאמרים שנכתבו על ידי shiran biton
 • פרשת פנחס- הרב פינטו שליט"א

  פורסם בתאריך 07/12/2012 תחת קטגוריה דת ואמונה

  פרשת פינחס והימים הללו ואך הכל מתקשר ביחד - מאת האדמו"ר יאשיהו יוסף פינטו שליט"א ..קרא את המאמר השלם ..

 • הרב פינטו -בו אדם לחברו

  פורסם בתאריך 07/06/2012 תחת קטגוריה דת ואמונה

  נה ימים אלו הם ימים של התבוננות ומחשבות עמוקות וחשבון נפש גדול בנפשנו. משתדלים אנו לראות כל פרט אשר ,,,,,, ..קרא את המאמר השלם ..

 • החיזוק היומי הרב פינטו

  פורסם בתאריך 06/26/2012 תחת קטגוריה דת ואמונה

  'טוב להודות לה
  ישתדל האדם בכל כוחו להודות לה' על כל החסד והטוב אשר זיכה אותו הקב"ה ונודה לה' בכל עת ובכל זמן ולא נהיה חס ושלום מהכפויי טובה.
  הנה בפרשת השבוע בני ישראל אומרים למשה רבנו: "נפשנו קצה בלחם הקלוקל". ומיד הקב"ה מענישם בנחשים אשר פגעו והזיקו לעם ישראל. והנה קשה: א', מה הלשון נפשנו קצה בלחם הקלוקל, מדוע נפשנו, הרי אין מילה ואפילו תג מיותר בתורתנו הקדושה ומה הלשון נפשנו?. ועוד יקשה: ב', מדוע הקב"ה מעניש את בני ישראל דווקא על ידי נחשים ולא חיה אחרת?. ..קרא את המאמר השלם ..

 • החיזוק היומי הרב פינטו

  פורסם בתאריך 06/25/2012 תחת קטגוריה דת ואמונה

  אהובינו היקרים, ה' עליהם יחיו
  הנה בפרשת השבוע הבאה עלינו לטובה ולברכה מוצאים עניין מי מריבה, בסוף הארבעים שנה בני ישראל עומדים במצב קשה, אין מים לשתות, מרים אשר היה המים בזכותה נפטרה ובני ישראל עומדים בצער גדול מול משה רבנו ומבקשים ממנו פיתרון למצב החמור, סכנת חיים, אין מים לשתות ומשה רבנו עומד ובחסדי ה' נפתרת הבעיה ומן הסלע יוצא מים. למים אלו התורה הקדושה קוראת מי מריבה. ..קרא את המאמר השלם ..

 • החיזוק היומי הרב פינטו

  פורסם בתאריך 06/12/2012 תחת קטגוריה דת ואמונה

  לכל אהובינו וחביבנו ה' עליהם יחיו

  חז"ל קושרים את פרשת השבוע שלח לך לעניין מרים הנביאה אשר דיברה רע על אחיה משה רבנו
  וקשה לנו קושיה פשוטה אך חזקה ביותר איך צדקת גדולה כמרים, אשר המים אשר היה במדבר היה בזכותה ועוד מעלות ודרגות רמות בזכות צדקותה ויושרה הגדול, מדברת לשון הרע על אחיה, גדול הנביאים, משה רבנו ?. ..קרא את המאמר השלם ..

 • החיזוק היומי הרב פינטו

  פורסם בתאריך 06/11/2012 תחת קטגוריה דת ואמונה

  גם מהרע יצא טוב ..קרא את המאמר השלם ..

 • החיזוק היומי הרב פינטו

  פורסם בתאריך 05/31/2012 תחת קטגוריה דת ואמונה

  לכל אהובנו וחביבנו
  הנה יום זה יום מקודש בנפשנו, יום של השיעור הקדוש בהיכל הישיבה באשדוד ומתפללים להקב"ה שנזכה להכנעת הלב ושיהיו כל מעשינו לשם שמים ..קרא את המאמר השלם ..

 • החיזוק היומי הרב פינטו

  פורסם בתאריך 05/24/2012 תחת קטגוריה דת ואמונה

  אנו עומדים לפני מתן תורה אשר היום הזה הוא גם הילולא של אדוננו דוד המלך.
  והנה הגמרא במסכת שבת ל' מספרת אופן וסדר פטירתו של דוד המלך שביקש מהקב"ה: "הודיעני ה' קיצי", מבקש דוד המלך מהקב"ה לדעת מתי ימות מהעולם, אומר הקב"ה לדוד: גזרה היא מלפני שאין מגלים לאדם את יום פטירתו, ממשיך דוד ואומר להקב"ה: אל תיתן לי תאריך מתי יום פטירתי אלא רק באיזה יום. אמר לו הקב"ה לדוד: בשבת תמות מהעולם. מבקש דוד המלך מהקב"ה אם אפשר לדחות את יום הפטירה ליום ראשון, עונה לו הקב"ה: לא כי זה היום שנכתב על בינך שלמה להיות מלך ..קרא את המאמר השלם ..

 • החיזוק היומי הרב פינטו

  פורסם בתאריך 05/23/2012 תחת קטגוריה דת ואמונה

  לכל אהובנו וחביבנו ה' עליהם יחיו:
  נמצאים אנו כמה ימים לפני חג מתן תורתנו הקדושה וידוע אשר נאמר בספרים הקדושים שבחג השבועות ידמה האדם בנפשו שהוא נמצא בימים שלפני מתן תורה ויצייר בדמיונו איך הקב"ה יורד עם פמליה של מעלה על הר סיני וההר עשן וקולות וברקים וה' ידבר ומשה יענהו בקול וכל אשר היה במעמד הר סיני ויקבל ממש על עצמו את התורה הקדושה.
  והנה קשה, הרי דבר שקיבלנו פעם אחת איך אפשר לקבל פעם שנייה?, להבדיל אדם נתן לחברו מתנה והאדם לקח אותה והשתמש בה ימים, ..קרא את המאמר השלם ..

 • החיזוק היומי הרב פינטו

  פורסם בתאריך 05/20/2012 תחת קטגוריה דת ואמונה

  "עיבדו את ה' בשמחה וגילו ברעדה"
  והקשו, שמחה ורעדה אינם דברים אשר אפשר לחבר אותם, מי ששמח לא יכול להיות ברעדה ומי שברעדה אינו יכול לשמוח?,
  ובשעות אלו אנו מבינים עומק דברי חז"ל, שבדברים של קדושה אפשר להיות גם שמח מצד אחד אך גם להיות ברעדה ובאימה. הנה בעוד כמה שעות אנו יוצאים להשתטח על קברי הקדושים והצדיקים, הבעל שם טוב ותלמידיו, באימה וחרדה אך שמחה ורוממות הנפש והחיבור בין היראה והשמחה יתכן רק בדברים מעין אלו של קדושה ועבודת ה'.
  לפני כשנתיים בחג השבועות קיבלנו על עצמנו נדר, להשתדל בכל שנה ערב יו ..קרא את המאמר השלם ..

 • החיזוק היומי הרב פינטו

  פורסם בתאריך 05/16/2012 תחת קטגוריה אומנות

  אנשים נוסעים ממדינה למדינה וממקום למקום ומזלזלים ביסוד גדול וחשוב בחיים והוא:
  "אין אדם נוקף אצבע למטה עד אשר גוזרים עליו מלמעלה".
  וכאשר הגעת למקום מסויים זה לא לחינם ויש סיבה לזה ואין דברים אשר קורים בעולם לשוא, הגעת למקום המסויים הזה בכדי לתקן בו דבר אשר שורש נשמתך נמצא במקום הזה, לפעמים האדם צריך לסוע למדינה אחרת רחוקה מאוד ולטרוח טירחה גדולה בדרך, הכל בכדי לברך שהכל נהיה בדברו או ברכה אחת אשר בברכה הזאת במקום הזה טמון תיקון לנפשו.
  וידוע המעשה בשם רבנו הבעל שם טוב אשר סיפר על יהודי אשר היה בעל ..קרא את המאמר השלם ..

 • החיזוק היומי הרב פינטו

  פורסם בתאריך 05/15/2012 תחת קטגוריה דת ואמונה

  לאחי ורעי, ה\' עליהם יחיו, אורך ימים ושנות חיים  בפרשת השבוע אמרו חז\ ..קרא את המאמר השלם ..

 • החיזוק היומי הרב פינטו

  פורסם בתאריך 05/14/2012 תחת קטגוריה דת ואמונה

  מסופר על אחד מהאדמורים הגדולים אשר בביתו התארח אחד מן הצדיקים והקדושים בדור ההוא. ובן האדמור הסתכל בהתעלות גדולה על הצדיק הקדוש והנורא אשר בא לביתם וכל מעשה אשר עשה וכל תנועת יד, השתדל בן האדמור להבין ממנה מה המשמעות אשר הצדיק הגדול רומז בהם ..קרא את המאמר השלם ..

 • החיזוק היומי הרב פינטו

  פורסם בתאריך 05/07/2012 תחת קטגוריה אומנות

  מעשה באחד מחכמי אומות העולם אשר נסע ברכבת ממדינה למדינה. והנה הגיע לקרון שלו בודק הכרטיסים, כשראה אותו אותו חכם התחיל לחפש בכיסו את הכרטיס להראות לכרטיסן שהוא שילם, אך לא מצא בכיס את הכרטיס. הוציא את התיק והתחיל לחפש ולפשפש אך גם לא מצא. בינתיים, הכרטיסן אשר עמד שם הכיר את החכם המפורסם ואמר לו: אני בטוח ששילמת, אינך צריך להלחץ וכך לחפש.

  אך אותו חכם מחכמי אומות העולם התחיל לחפש ביותר לחץ, הרגיעו שוב הכרטיסן ואמר לו: אל תלחץ. ענה אותו חכם אני לא דואג שאתה חושד בי שלא שילמתי, אני יודע ובטוח שאתה מא ..קרא את המאמר השלם ..

 • החיזוק היומי הרב פינטו

  פורסם בתאריך 04/25/2012 תחת קטגוריה סוגיות והלכות

  לכל אהובינו וחביבנו ה' עליהם יחיו'הנה ימים אלו הם ימים של התבוננות בכל המידות, בזמן זה מתו תלמידי רבי עקיבא על שלא נהגו כבוד איש בחברו וביותר צריכים להקפיד על בן אדם לחברו ועל מידות האדם.וכן הרבה מן הרע יוצא ממידת הגאוה אשר היא מן המידות הקשות והרעות ביותר. והקב"ה אומר על הגאוותנים: אין אני והוא יכולים לגור בכפיפה אחת. וישמר ויזהר האדם ממידה רעה זו.והנה מצאנו בפרקי אבות: "רבי אליעזר אומר יהי כבוד חברך חביב עליך כשלך ואל תיהיה ננוח לכעוס ושוב יום אחד לפני מיתתך והוה מתחמם כנגד אורן של חכמים".ונרא ..קרא את המאמר השלם ..


RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר