מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


פרופיל: לי באומן

צור קשר עם לי

ניקוד מצטבר: 0 | מאמרים: 41


 מאמרים שנכתבו על ידי לי באומן
 • כלה לפי מודל אמריקאי

  פורסם בתאריך 04/30/2013 תחת קטגוריה זוגיות

  במאמר קצר זה ארצה לעשות בדמות הכלה לפי מודל התרבות האמריקאי. אמנם אנחנו יכולים לטעון שזה לא מתאים לנו, שאנחנו בעד משהו יותר מאופק וצנוע כמו באירופה, אך למעשה השטח משדר מסר שונה- בישראל מאמצים את המודל הסכריני של החתונה האמריקאית, ובמיוחד את ייצוג הכלה כפי שמובא בתקשורת הדיגיטלית. ..קרא את המאמר השלם ..

 • גוף-נפש בהגנה עצמית דרך קרב מגע

  פורסם בתאריך 03/10/2013 תחת קטגוריה אומנות

  ב קורס קרב מגע מנסים לקעקע את הקשר האסוציאטיבי שכבר נוצר בין תקיפה לבין המסוגלות והלגיטמציה להגנה עצמית. בבסיס האימון של קרב מגע עומדת הנחת היסוד שמותר לי להגן על עצמי בכל מחיר, וכי לשם הגנה עצמית הכל מותר. זה צעד מאוד חשוב עבור ילדים ומבוגרים שלמדו איך להיות הקורבן, מבלי שיש להם יכולת להגן על עצמם. באמצעות מדריך קרב מגע מקצועי ובעל רגישות בהחלט ניתן ללמוד לפעול אחרת- בצורה שכוללת גם את הגוף וגם את הנפש. ..קרא את המאמר השלם ..

 • תמא 38 ורעידות אדמה

  פורסם בתאריך 03/09/2013 תחת קטגוריה שיפוצים

  תוכנית תמא 38 מוכרת לציבור בעיקר כתוכנית לשיפור בניין מגורים והרחבתו. לא הרבה אנשים יודעים למשל שהתוכנית עצמה נהגתה על מנת לסייע בהתגייסות והתכוננות לקראת רעידות אדמה. מה הקשר בין תוכנית תמא 38 לרעידות אדמה? במאמר קצת זה ננסה לשפוך מעט אור על הקשר בין שני מושגים אלו. ..קרא את המאמר השלם ..

 • החלון המתאים לך: איזון בין פנים לחוץ בהפרעות חרדה

  פורסם בתאריך 03/07/2013 תחת קטגוריה נדל"ן ובניה

  מדריך הסטטיסטי למחלות נפש (dsm-4) שתיהן פוביות, ואפילו יש בהן מרכיב הופכי. אחת מהן נקראית קלסטרופוביה- פחד ממקומות סגורים, והשניה קרויה אגרופוביה- פחד ממקומות פתוחים. כיצד להעניק לאדם תחושה של שליטה כשהוא נמצא במקום שמאוד מפחיד אותו? ..קרא את המאמר השלם ..

 • שינוי פרדיגמה מדעית

  פורסם בתאריך 08/03/2012 תחת קטגוריה מדע וטכנולוגיה

  פרדיגמה מדעית הינה סך התפיסות וההנחות שמנחות חוקר במרדף אחר הידע ופתרון בעיות נתונות.פרדיגמה צוברת סטטוס ע"פ היכולת שלה להיות מוצלחת בפתרון בעיות ולהפך כאשר זה לא קורה. פרדיגמה משפיעה על מה יהיו מושאי המחקר שבהם יבחרו המדענים ועל מה תהיה הדרך שבה ינקטו על מנת לחקור מושאי מחקר אלו.יחד עם זאת מדענים לא צמיד מודעים באופן מלא לפרדיגמה שבה הם משתמשים ולדרך שבה פרדיגמה זו משפיעה על השיפוט והמוטיבציה שלהם. ..קרא את המאמר השלם ..

 • בניית ממד כטרייד אוף של יתרונות וחסרונות

  פורסם בתאריך 08/03/2012 תחת קטגוריה עיצוב פנים

  תהליך של בניית ממד הוא תהליך מורכב שדורש מחשבה ותכנון, הצבת סדרי עדיפויות, קבלת החלטות וויתור על אופציות אחרות. זאת כמובן מסיבה שחדר ממד אינו חדר כל כך יעיל ביום יום אבל יש לו חשיבות במעלה ראשונה בכל הקשור לשעות חירום. נשווה את תהליך בניית הממד לעולם הרפואה על מנת להבין את התופעה בצורה רחבה יותר. ..קרא את המאמר השלם ..

 • על מושג המחלה בעידן הפוסטמודרני

  פורסם בתאריך 08/03/2012 תחת קטגוריה בריאות וכושר

  המושג 'מחלה' הוא כביכול ידוע לכולם- אבל הנושא הוא הרבה יותר מורכב אם מסתכלים מתוך פריזמה סוציו-תרבותית. למשל, אצל רוב האנשים קשה להקיש מן הסימנים והסימפטומים השונים שלהם מהי המחלה שמהם הם סובלים או אם בכלל היא קיימת. הקושי לקבוע אם פציינט מסוים בכלל סובל ממחלה כלשהי הזקוקה לטיפול כרוך במספר קשיים נוספים הקיימים. ..קרא את המאמר השלם ..

 • הגוף מתוך הסתכלות תרבותית

  פורסם בתאריך 07/28/2012 תחת קטגוריה אומנות

  אנחנו נמצאים בתקופה כזאת שהגוף הוא אחד מהסחורות החשובות ביותר שיש לנו. הבחירה לכנות את הגוף כסחורה מגלמת בתוכה גם ראייה ביקורתית כלפי השימוש שנעשה בגוף, אבל גם מתוך הבנה שפוליטיקה חברה ותרבות משפיעות על הראייה שלנו את הדברים, כולל תפיסתנו את הגוף. הגוף הוא פיזי ממשי אבל לא רק- הגוף הוא גם דימוי המובנה על ידי החברה מתוך פרקטיקה כלכלית ופוליטית. ..קרא את המאמר השלם ..

 • מודעות במערכת יחסים

  פורסם בתאריך 05/04/2012 תחת קטגוריה זוגיות

  "כי איתך זה רק בגלל שאני אוהבת/כי איתך זה רק בגלל שאני רוצה/כי איתך זה לא בגלל שאני חייבת/כי איתך זה רק בגלל שאני רוצה"- זהו הפזמון של שיר ישראלי מאוד מוכר. יש בו משהו אידיאלי כמעט תמים. האם אנחנו נמצאים עם בן הזוג שלנו רק מתוך החלטה מודעת? מתוך רצון ברור? בלי שום חובה? רומנטיקנים אמיתיים יגידו שזוגיות היא תמיד מתוך מאוהבות רבה, אבל האמת היא שבמערכת יחסים יש גם תמיד מן המחוייבות. ..קרא את המאמר השלם ..

 • רעידת אדמה ותוכנית תמא

  פורסם בתאריך 05/03/2012 תחת קטגוריה נדל"ן ובניה

  הידיעה שתתכן רעידת אדמה לא מצילה בפני עצמה, וכמובן יכולה להכניס אותנו למתח ואפילו חרדה. עם זאת, היא מאפשרת התכוננות, היערכות ומיגון. המדינה בניסיון לעודד את אזרחיה למגן את סביבת מגוריהם יצרה את התוכנית הארצית למיגון הלא היא תוכנית תמ"א – או יותר מדוייק תוכנית תמ"א 38 . ..קרא את המאמר השלם ..

 • ההבדל הדק בין פחד וחרדה

  פורסם בתאריך 04/07/2012 תחת קטגוריה בריאות הנפש

  חרדה היא אחת מהפרעות הנפש הנפוצות ביותר באוכלוסיה. חרדה מוגדרת כפחד לא רציונלי מפני אירוע מסויים, ומלווה בתסמינים פיזיולוגיים, והשפעות נפשיות וחברתיות שמפריעות לאדם בניהול חיי היום יום שלו. אם נחשוב על כך- כולנו חוששים מדברים מסויימים, עם זאת, לא לכולנו יש חרדה. איך יודעים את ההבדל? ..קרא את המאמר השלם ..

 • מגמות בתחום נישואין והכרויות

  פורסם בתאריך 04/05/2012 תחת קטגוריה יחסים ומשפחה

  נישואין הוא מוסד חברתי שמושפע מאוד מרוח התקופה ומפרמטרים שונים. ניתן לראות כי בעולם המערבי מאז שנות השישים חלה עליה במס' הזוגות החיים במע' יחסים יציבה ולאורך זמן קודם או במקום החתונה. לפחות מחצית מהנישואים באים בימינו לאחר תקופה מסויימת של חיים יחד, אך אין עדות לכך כי חוויה מקדימה זו משפרת את סיכויי הנישואין להצליח ..קרא את המאמר השלם ..

 • הזדקנות מוצלחת

  פורסם בתאריך 03/31/2012 תחת קטגוריה גריאטריה

  בפסיכולוגיה ההתפתחותית של הזיקנה יש כיום תחום המחקר העוסק בהזדקנות מוצלחת. תחום זה הוא בחלקו ניסיון של תיאורטיקנים ושל חוקרים לזהות ולהבין את הגורמים שתורמים ליכולתו של האדם המבוגר יותר לשרוד. אולם, תחום מחקר זה עוסק גם בנושאים שמעבר לשאלת ההישרדות. ..קרא את המאמר השלם ..

 • חתונה- חוויה מורכבת

  פורסם בתאריך 03/30/2012 תחת קטגוריה זוגיות

  על מנת להבין את מורכבות החוויה שמעוררת חתונה וכל התיכנון הכרוך בה צריך להתבסס על תהליכים של הענקת משמעות ופרשנות. כיצד בני הזוג תופסים את חתונתם? האם היא רצויה להם ולסביבתם? או שיש בהם חלקים שמתנגדים לחתונה או אפילו אנשים ממשיים שלא היו מעוניינים שיינשאו? כאמור, האיום על תפיסת החתונה כמשהו טוב בלבד, יכול לבוא מבחוץ ומבפנים כאחד, ולא תמיד להיות מודע או מדובר. ..קרא את המאמר השלם ..

 • על חיי נצח ואייפונים

  פורסם בתאריך 03/15/2012 תחת קטגוריה מדע וטכנולוגיה

  כיום יש עיסוק מדעי טכנולוגי כיצד להשתמש בתודעה או במוח על מנת לשלוט על רובוטים. לרעיון זה יש יישומים צבאיים- יהיו חיילים רובוטים שיילחמו כמו בשלט רחוק. לצד כך, יש הסבורים כי בעתיד הקרוב יהיה ניתן לחבר מוח אדם למכונה ולהפעיל אותה, כך שהאדם יועבר מגופו לגוף של רובוט, אבל עדיין זהותו תשמר. ..קרא את המאמר השלם ..


RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר