מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


פרופיל: כיוונים אחרים

צור קשר עם כיוונים

ניקוד מצטבר: 0 | מאמרים: 10


 מאמרים שנכתבו על ידי כיוונים אחרים
 • אבחון ליקויי למידה – להשתפר ולשנות כדי להצליח!

  פורסם בתאריך 08/04/2010 תחת קטגוריה פסיכולוגיה והתנהגות

  אבחון ליקויי למידה נעשה לתלמידים או לתלמידות, ואף לבוגרים, אשר מתקשים במיומנויות למידה, רכישת יידע וביצוע משימות במסגרת תפקודם השוטף. ליקויי למידה עלולים להתבטא במגוון רחב של תחומים המשליכים על פעילותם של הלומד או הלומד, ובהם ליקויים מן התחום הקוגניטיבי, ליקויים שונים מן התחום ההתנהגותי וליקויים מן התחום ההתנהגותי-רגשי. הדרך לאבחון ולטיפול בליקויים אלה נעשית באמצעות אבחון פסיכו דידקטי הכולל אבחון דידקטי ואבחון פסיכולוגי. ..קרא את המאמר השלם ..

 • למה אבחון ליקויי למידה חשוב כל כך?

  פורסם בתאריך 07/29/2010 תחת קטגוריה חינוך ולימודים

  אבחון דידקטי הוא חלק מאבחון פסיכודידקטי הכולל אבחון ליקויי למידה ואבחון פסיכולוגי. מטרתו של האבחון הפסיכודידקטי היא לאתר קשיים ובעיות אצל התלמיד ולהציע פתרונות שונים בדמות הוראה מתקנת או התאמות למידה. חשיבותו של אבחון ליקויי למידה הולכת וגוברת במערכת חינוך הישגית המכינה את התלמיד לקראת לימודים אקדמיים ומהווה הבסיס להחלטת המוסד האקדמי בדבר קבלתו לתחום שבו הוא מעוניין. ..קרא את המאמר השלם ..

 • איתור קשיים באמצעות אבחונים שונים

  פורסם בתאריך 06/16/2010 תחת קטגוריה חינוך ולימודים

  אבחון לקויות למידה מסייע לאבחון קשיים. בנוסף מסייע אבחון לקויות למידה גם לגילוי נקודות חוזק. על מנת לאתר את מוקדי הקושי והחוזק, בודק אבחון לקויות למידה את תפקודי הבסיס. בנוסף בודק אבחון לקויות למידה את מיומנויות הזכירה והתפיסה, תחומי הידע ויכולות הקשב. אבחון ליקויי למידה בודק את הפרמטרים השונים תוך השוואה לבני גילו של המאובחן. אבחון ליקויי למידה יכול לסייע גם בגילוי דרכי טיפול שיוכלו לסייע בעקיפת הקשיים שעלו בעת אבחון ליקויי למידה. ..קרא את המאמר השלם ..

 • איתור קשיים באמצעות אבחונים שונים

  פורסם בתאריך 05/11/2010 תחת קטגוריה חינוך ולימודים

  על מנת לאתר קשיי למידה, ניתן לבצע אבחון ליקויי למידה. בעזרת אבחון ליקויי למידה ניתן לאתר את קשייו של הילד ואת נקודות החוזק שלו. אבחון לקויות למידה בודק את מיומנויות הזכירה והתפיסה ותפקודי הבסיס של הילד. בנוסף בודק אבחון לקויות למידה את תחומי הידע ויכולות הקשב של המאובחן. אבחון ליקויי למידה בודק את המיומנויות השונות בהשוואה לבני גילו של המאובחן. ..קרא את המאמר השלם ..

 • איתור קשיים באמצעות אבחונים

  פורסם בתאריך 05/11/2010 תחת קטגוריה חינוך ולימודים

  כאשר מעוניינים לאתר קשיי למידה, ניתן לפנות לביצוע אבחון. אחד מסוגי האבחונים הקיימים הוא אבחון דידקטי המשמש כבסיס לכל בדיקה של תחומי הלמידה ובעזרתו ניתן לבדוק קשיים בכתיבה, הבעה, הבנת הנקרא וקריאה. אבחון דידקטי מסייע גם בגילוי נקודות חוזק וכן יכול לסייע באיתור קשיים גרפו מוטוריים, קשיים בהתארגנות, בקשב, במיומנות זכירה ובעיות רגשיות. אבחון דידקטי בוחן את המיומנויות השונות של המאובחן תוך השוואה לבני גילו. לאחר אבחון דידקטי ניתן להתאים לילד תוכנית טיפול על מנת לסייע לו להתמודד עם קשייו. ..קרא את המאמר השלם ..

 • איתור קשיים בעזרת אבחון

  פורסם בתאריך 04/29/2010 תחת קטגוריה חינוך ולימודים

  אבחון לקויות למידה יכול לסייע לאבחון קשיים מהם סובל המאובחן. בנוסף לאבחון קשיים, אבחון ליקויי למידה מאפשר גם קבלת תמונה ברורה יותר על נקודות החוזק של המאובחן. אבחון ליקויי למידה בודק את תפקודי הבסיס של הילד, מיומנויות התפיסה והזכירה שלו, בנוסף בודק אבחון ליקויי למידה גם את יכולות הקשב ותחומי הידע שלו. במהלך אבחון ליקויי למידה מתבצעת השוואה בין תפקוד הילד לתפקודם של בני גילו. אבחון לקויות למידה יכול לסייע לגילוי דרכי טיפול שיוכלו לסייע לעקיפת הקשיים. ..קרא את המאמר השלם ..

 • איתור קשיים באמצעות אבחון

  פורסם בתאריך 03/28/2010 תחת קטגוריה חינוך ולימודים

  קשיים שונים עשויים להשפיע על הישגיו של אדם ואיתור מקורם במסגרת אבחון, יכול לאפשר טיפול בהם. אחד האבחונים הקיימים הוא אבחון פסיכודידקטי. אבחון פסיכו דידקטי משלב בין ההיבטים הדידקטיים לפסיכולוגיים. במסגרת אבחון פסיכו דידקטי נבדקות השפעות רגשיות וקוגניטיביות על תהליכי הלמידה של המאובחן. ..קרא את המאמר השלם ..

 • אבחון קשב וריכוז, אבחון פסיכודידקטי ובעיות קשב וריכוז

  פורסם בתאריך 02/10/2010 תחת קטגוריה חינוך ולימודים

  ליקויי למידה עברו בשנים האחרונות מבעיה שהתכחשו לה לנושא בוער במערכת החינוך. בעבר תלמידים רבים עם לקויות למידה כמו בעיות קשב וריכוז הוגדרו כבעייתיים ונפלטו ממערכת החינוך, ואילו היום נמצאו שיטות טיפול ועזרה לתלמידים אלו להגשים את יכולותיהם האקדמיות בעזרת טכניקות לימוד והתאמות מתאימות. כאשר ילד מתחיל להשתרך מאחורי הכיתה ולהראות סימנים העלולים להעיד על לקויות למידה, ממליצים מורים, יועצים חינוכיים ולעיתים ההורים עצמם מבקשים שהילד ישלח לאבחון פסיכודידקטי ואבחון קשב וריכוז. ..קרא את המאמר השלם ..

 • אבחון ליקויי למידה ואבחון פסיכודידקטי

  פורסם בתאריך 01/12/2010 תחת קטגוריה חינוך ולימודים

  אבחון ליקויי למידה יכול לסייע לאבחון קשיים מהם סובל המאובחן וכן לסייע בגילוי דרכי טיפול מתאימות בקושי. אבחון ליקויי למידה מאפשר קבלת תמונה ברורה יותר של קשייו של הילד וכן של נקודות החוזק שלו. במסגרת אבחון ליקויי למידה נבדקות מיומנויות הזכירה והתפיסה של הילד וכן יכולות הקשב ותחומי הידע שלו. המיומנויות השונות נבדקות תוך השוואה למיומנויותיהם של בני גילו של הילד. ..קרא את המאמר השלם ..

 • אבחונים לאיתור קשיים

  פורסם בתאריך 11/26/2009 תחת קטגוריה פסיכולוגיה והתנהגות

  לעיתים מופיעים אצל הילד קשיים שונים אשר יש צורך לאתר את מקורם. אבחון ליקויי למידה יכול לסייע לאבחון קשייו של הילד. במסגרת אבחון לקויות למידה נערכת בדיקת תפקודי בסיס המאפשרת קבלת תמונה ברורה יותר על הקשיים. בנוסף, בדיקת תפקודי בסיס במסגרת אבחון ליקויי למידה מאפשרת איתור של נקודות החוזק של הילד. במהלך אבחון לקויות למידה נבחנות מיומנויות התפיסה של הילד ומיומנויות הזכירה שלו. כמו כן במהלך אבחון ליקויי למידה נבדקים תחומי הידע ויכולות הקשב של הילד. ..קרא את המאמר השלם ..


RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר