מדריך לחיבור פלדה פלדה | Publisher

מדריך לחיבור פלדה פלדה

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EST/-5.0/no DST' instead in /home/publihse/public_html/print.php on line 84
07/26/2020 ע"י איב דה לטואר בקטגוריה שיפוצים

הדפס מאמר

איך מחברים שני פרופילים ביחד ? מה היתרונות והחסרונות של כל שיטה. הנה סיכום קטן ומועיל של כל הטכנולוגיות הזמינות.


נתייחס למספר שיטות סטנדרטיות ומוכרות : ריתוך, בורג ואום, עוגן נפתח, מסמר פלדה, בורג קודח.


 


1) שיטת הריתוך


שיטה זאת הינה פעולה פיזיקלית מבוססת על התכת אחד הגופים המתכתיים, בדרך כלל תוך הוספת מתכת נוספת כחומר מילוי. השיטה מאוד קלאסית, עם אפשרות תסבול זהה לתסבולת של פרופיליי הפלדה המחוברים עצמם.


אבל יש כמה חסרונות בשיטה : 


2) שיטה של בורג ואום


שיטה זאת הינה טובה במיוחד כשהחורים כבר מוכנים. אם אין חורים המוכנים מראש, יש להשתמש במקדח מגנטי כדי לקדוח אותם באתר. השיטה קלה ליישום ולפיקוח.


כמה חסרונות של השיטה : 


3) שיטת העוגן הנפתח מאחורי הפרופיל


עוגן נקבה שנפתח על ידי סגירת בורג זכר המושך אום קוני אשר פותח את צידי השרוול שמתנגדים לשליפת העוגן. כשהחורים מוכנים, ההתקנה מאוד מהירה וקלה, גם כשאין גישה מצד השני של החיבור. התסבולת מוגדרת היטב והפיקוח על הביצוע קל מאוד.


כמה חסרונות של השיטה : 


4) שיטה מסמך יריות.


 זאת שיטה של חיבור בין שני פרופילים על ידי מסמרים מיוחדים שיורים עם אקדח תחמיש או גז. ההתקנה מאוד מהירה וקלה והתסבולת של החיבור מוגדרת היטב.


כמה חסרונות של השיטה : 


5)· שיטת ברגיי פלדה קודחים (מוכרים בשם איסכורית)


שיטה זו מבוססת על ברגיי פלדה קודחים שמייצרים הברגה בתוך הפרופילים, עם או בלי קידוח מקדים. ההתקנה מאוד קלה ולא דורשת ציוד מיוחד (מלבד מברגה מהירה די סטנדרטית) ומאפשר תכנון די מדויק של תסבולת החיבור, ללא צורך של פיקוח. כמה חסרונות של השיטה : 


לסיכום


כדי להבין טוב יותר את ההבדלים, בוא ניקח דוגמא של חיבור בין פרופיל בעובי 4 מ''מ לפרופיל בעובי 6 מ''מ. אנחנו רוצים חיבור שמחזיק מעל 12 טון בשליפה.


אם נחליט לבצע אותו על ידי ריתוך (30% מהאורך כללי), ניקח בחשבון עלות החומר גלם לחומר מילוי ולספריי נגד קורוזיה שנצטרך לשים על אזור המרותך ונוסיף 15-20 דקות עלות זמן של פועל מקצועי, זה בערך 80 ₪.


אם נעדיף את השיטה של בורג ואום (כשאין חורים מוכנים), נצרך להשקיע כמעט חצי שעה של פועל פחות מקצועי לקידוח חורים בקוטר 14 מ''מ עם מקדח מגנטי ולהוסיף את עלות הברגים. ולאחר מכן להוסיף את סגירת האום בהתאם למומנט הנדרש לפי התקנים של האום. זה ייצא לנו בערך 40 ₪ .


אם נחליט להשתמש בעוגני פלדה שנפתחים, כי אין לנו גישה מאחורי הפרופיל השני, העבודה יהיה זהה לבורג אום אבל נצרך לקדוח 4 חורים בקוטר 20 מ''מ ולהתקין 4 עוגנים M12/18 כדי לקבל 12 טון. זה ייקח בערך שעה לקידוחים. כולל העוגנים העלות תהיה בערך 220 ₪ .


במידה ויש לנו אקדח תחמיש (7000 ₪ בערך), ואנחנו רוצים לבצע את החיבור עם מסמכי יריה, נצרך לירות בערך 25 מהם בעלות של 2 ₪ ליח'. זה בערך 50 ₪ . מבחינת זמנים, זאת השיטה המהירה ביותר.


ובסוף, אם נתחכם להשתמש בברגיי פלדה, יידרש בערך 10 ברגי פלדה שעולים כל אחד בערך 0.25 ₪ זה אומר 2.5 ₪ והעבודה תיקח דקות ספורות.


לסיכום קשה להבין איך יכול להיות שיש שיטה כל כך יותר קלה, פשוטה, קלה לפיקוח וזולה מהאחרים ושכמעט לא נמצאת בשולחן של האופציות של המתכננים.  


אודות איב דה לטואר


הדפס מאמר

גרסת הדפסה למאמר:

http://www.publisher.co.il//article/43283/מדריך-לחיבור-פלדה-פלדה