טכנולוגיה מתקדמת וחשיבה יצירתית בהוראת הפסיכומטרי | Publisher

טכנולוגיה מתקדמת וחשיבה יצירתית בהוראת הפסיכומטרי

פורסם בתאריך 10/05/2016 ע"י זיו חגי בקטגוריה פסיכומטרי ומבחני כניסה

הדפס מאמר

תלמידי פסיכומטרי ב-High Q נהנים היום (גם) משני כלים מתקדמים וחדשניים של למידה: הראשון הוא אפליקציה חכמה להתאמת שיעורי בית אישיים לכל תלמיד לפי צרכיו הייחודיים; השני הוא סדנה ליצירת שאלות פסיכומטריות, המפתחת חשיבה יצירתית, שבכוחה לשפר יעילות בזמן המבחן. לפניכם הסבר קצר על כל אחד מהכלים:

אפליקציה חכמה:

ידוע שלכל תלמיד צרכים משל עצמו: יתרונות וחסרונות, העדפות והרגלים, שנוטים גם להשתנות עם הזמן. מיותר לציין את חשיבות ההתאמה האישית של שיעורי הבית לכל תלמיד בנפרד (שלמרבה הצער, עדיין לא מיושמת בכל מוסד לימודים). כוחה של האפליקציה החדשה של High Q הוא ביכולתה לעשות זאת בצורה מתוחכמת ומדוייקת במיוחד. כך זה מתבצע:

• בזמן השיעור התלמיד פותר בעצמו מספר שאלות מנושא שזה עתה נלמד

• הוא מזין את התשובות לאפליקציה במכשיר הטלפון

• התוכנה מנתחת את הישגיו ומנפקת לו שיעורי בית אישיים בהתאם

כך לדוגמה, מי שמצליח בשאלות גיאומטריה, אך מתקשה באנגלית – יזכה לשיעורי בית רבים ומקיפים יותר באנגלית, ולשיעורי בית מעטים ומתקדמים יותר בגיאומטריה. מעבר לכך, ההתאמה נעשית גם על פי ניואנסים מדוייקים יותר: לדוגמה, תלמיד המתקשה בכפל שברים אך שולט בחיבור שברים – יתרגל בעיקר כפל, וכדומה. בכל שיעור התהליך מתבצע מחדש כך שהתלמיד מקבל בדיוק את מה שהוא צריך בכל רגע נתון.

סדנה ליצירת שאלות:

מוסדות השכלה מתקדמים בעולם נעים כיום לכיוון של למידה אקטיבית, בה לתלמיד חלק משמעותי יותר בתהליך. באופן כזה הוא חושב יותר, מחוייב יותר, נהנה יותר – וכך גם לומד יותר. בסדנה התלמיד מתנסה ביצירת שאלות פסיכומטריות בנושאים השונים. התהליך נעשה באופן הדרגתי, תוך שילוב הומור ומשחקיות, בהדרכה צמודה של מורי High Q המנוסים.

מלבד הפיכת החומר הפסיכומטרי ה"יבש" למהנה יותר, הסדנה גם מפתחת אצל התלמיד גישה אקטיבית ויצירתית יותר לפתירת שאלות, ההופכת אותו לנבחן פסיכומטרי יעיל יותר. כידוע, במבחן מוקצית לכל שאלה פחות מדקה בממוצע! הבנה מהירה יותר של ההגיון שמאחורי כל שאלה, ושימוש יצירתי בטכניקות הפתירה הנלמדות בקורס, יכולות לקצר את הזמן הנדרש לכל שאלה – וכך לשפר משמעותית את הציון. אפילו חסכון "זניח" של כ-10 שניות לכל שאלה יכול להתבטא בשיפור של 100 נקודות!.

על שימושים פסיכומטריים נוספים בטכולוגיה מתקדמת והוראה יצירתית – ניתן לקרוא כאן
אודות זיו חגי

זיו חגי מחלקת פיתוח High Q


הדפס מאמר

גרסת הדפסה למאמר:

http://www.publisher.co.il//article/42124/טכנולוגיה-מתקדמת-וחשיבה-יצירתית-בהוראת-הפסיכומטרי