הדרך לבחירת עגלת תינוקות | Publisher

הדרך לבחירת עגלת תינוקות

פורסם בתאריך 12/23/2012 ע"י אור אור בקטגוריה הורות ותכנון המשפחה

הדפס מאמר

איך לבחור עגלת תינוקות? שאלה זו מעסיקה רבים מההורים הטריים שזה עתה נולד להם תינוק, ומרוב שפע סוגי העגלות והמותגים השונים המוצעים בשוק הם אינם יודעים לקחת את ההחלטה הנכונה ולבחור את עגלת התינוק הטובה והמתאימה עבורם. אז בראש וראשונה יש לזכור שעגלת תינוקות חייבת לשמור על בטיחותו של התינוק ולהתאים לצורכי המשפחה. עגלה מתכווננת עם גלגלים גדולים, או דווקא עגלה קלה ופשוטה לפירוק. שאלה זו ואחרות עומדות במעגל השיקולים המנחים המבקשים לענות על השאלה: איך לבחור עגלת תינוקות.

כפי שכבר ציינו זאת קודם- בטיחותו של התינוק היא אולי הקריטריון והשיקול החשוב והמשמעותי ביותר בבחירת עגלת תינוקות. אסור להתפשר על שמירתו של התינוק בעגלה, והכלל הברור ביותר הוא שיש לרכוש עגלת תינוקות העומדות ובעלת תו תקן ישראלי, אמריקאי או אירופאי. תווי תקן אלו הם תעודת האחריות לשמירתו של התינוק. יציבות העגלה היא אחד מהמרכיבים החשובים בעגלה, ולכן החנות בה אתם רוכשים את העגלה חייבת לספק לכם שירותי תיקונים לרבות חלקי חילוף במקרה ואתם זקוקים לתיקון.

מרכיב נוסף לתשובה על השאלה: איך לבחור עגלת תינוקות מתבסס על גודל העגלה. יש כאלו אשר יטענו ואולי אף בצדק כי עגלה גדולה מידי, עם גלגלים גדולים אך יציבים היא אמנם עגלה בטיחותית ביותר אבל כזו הגורמת לסרבול בתנועה ולקושי בתפעול להורים. עגלה קטנה מידי יכולה להיות קלה לפירוק ואף נוחה להורים, אך יש לזכור שאין להתפשר על מספר אביזרים החייבים להיות כלולים בה. לכן, מצאו עגלה בטיחותית, אך גם כזו שלא תסרבל לכם את התנועה שלכם. גדולה או קטנה? במקרה הזה המלצתנו היא ללכת על האמצע.

פרט חשוב נוסף בשיקולי בחירת העגלה המתאימה לתינוקכם הוא הבדים של העגלה. פה ההמלצה היא שרמת הבדים ואיכותם תהיה מהגבוהות ביותר, ולכן בדקו האם הבדים עשויים מחומר "נושם", כזה המאפשר לתינוקכם לישון באופן הבריא ביותר מבלי שסיבים ייכנסו לו לתוך העיניים או יצרבו אותם. דבר חשוב נוסף הוא לבדוק האם ניתן לשלוף את הבדים בכדי לכבסם. זכרו כי תינוקכם פולט ואף מקיא לא פעם והדבר יכול גם לקרות על הבד, ולכן שליפתו חשובה מאד למלאכת הניקיון.

 


אודות אור אור


הדפס מאמר

גרסת הדפסה למאמר:

http://www.publisher.co.il//article/36148/הדרך-לבחירת-עגלת-תינוקות