אימון? טיפול? מה בעצם ההבדל? | Publisher

אימון? טיפול? מה בעצם ההבדל?

פורסם בתאריך 06/22/2009 ע"י דורית קיף בקטגוריה קואצ\'ינג

הדפס מאמר

אחת השאלות הראשונות שאני מפנה למתאמנים אצלי, היא מה הם יודעים על אימון אישי. לא פעם התשובה שחוזרת אלי היא "זה כמו טיפול אצל פסיכולוג..."
אכן, האימון האישי והטפול הפסיכולוגי שייכים שניהם למקצועות הייעוץ ובנקודות מסויימות אף משיקים זה לזה, אך יש ביניהם הבדלים ניכרים.
בטפול פסיכולוגי ההתמקדות היא בבעיה, בקושי מסויים שהלקוח מחפש לה פתרון, באימון אישי ההסתכלות היא על שאיפותיו של הלקוח, על החלום אליו הוא שואף להגיע ומציאת הדרך להגשימו. הטפול הפסיכולוגי נע על רצף של טפול קצר מועד ועד טווח ארוך ומתבונן על מסכת חייו של הלקוח, יחסיו עם הוריו והסובבים לו ובמידה רבה על עברו. אימון אישי מתרכז בסוגיות של כאן ועכשיו, הווה ועתיד. האימון ממוקד, קצר טווח ושינויים ממשיים נראים לעין תוך פרק זמן קצר.
בטפול פסיכולוגי אנחנו בד"כ רק מדברים, באימון אישי אנו מדברים ועושים. אחרי כל פגישת אימון, המתאמן לוקח עמו משימות שנגזרות מפגישת האימון, ובפרק הזמן בין פגישה לפגישה הוא מוציא אותן לפועל. בסוף אימון מוצלח אנו נראה בדר"כ שינויים ממשיים במציאות חייו של המתאמן.


אודות דורית קיף

דורית קיף MSW, מאמנת אישית לחיים, ועובדת סוציאלית מזה 20 שנים. מאמנת לקוחות פרטיים, עסקים וסטודנטים לאימון. מעבירה הרצאות על אימון ושינוי בחוגי בית, מתנ


הדפס מאמר

גרסת הדפסה למאמר:

http://www.publisher.co.il//article/3475/אימון-טיפול-מה-בעצם-ההבדל