תהליך בחירת התורם בבנק הזרע | Publisher

תהליך בחירת התורם בבנק הזרע

פורסם בתאריך 06/11/2009 ע"י רונית אהרון בקטגוריה הורות ותכנון המשפחה

הדפס מאמר

המבקשת תרומת זרע, מעלעלת בקטלוג שבו מצוינים המאפיינים החיצוניים של התורם - גובה, משקל, מבנה גוף, צבע עור, שיער ועיניים, מוצאם של התורם, של הוריו ושל סביו, עיסוק ותחביבים. התורמים שמופיעים בקטלוג הם כמובן אלה שעברו את הבדיקות הרפואיות הנדרשות, ושנוזל הזרע שלהם נמצא מתאים לתרומת הזרע.
הן יכולות לדעת אם הוא חייל, סטודנט, מוצא הורים וסבים, איפה הוא נולד, צבעים, גובה, איך אנחנו התרשמנו – נחמד / סימפטי / חביב / ספונטני / בעל חוש הומור. לא נותנים יותר מדי – רק כרטיס עם התיאור שלו, וקצת מספרים עליו, האם הוא נחמד או קצת יותר מסוייג. היחסים בין המבקשות תרומת זרע לבין נציגי בנק הזרע נעימים, אין דיסטנס והליווי מתבצע בתמיכה רבה. בייחוד כלפי התורמים. תהליך תרומת הזרע עשוי להימשך על פני מספר חודשים ואם התורם בשלב כלשהו מציג פן פחות נעים בהתנהלותו לא תינתן לו האפשרות לסיים את תהליך התרומה.
בעבר היה בנק הזרע מחויב להפנות כל אישה לאבחון של פסיכולוגית או של עובדת סוציאלית, להערכת מסוגלות הורית (כולל רקע כלכלי). אבל לפני שנים אחדות החליטה הכנסת לבטל את ההחלטה הזו.
הותיר משרד הבריאות ל בנק הזרע מרחב חופשי לבחון אם אכן מסוגלת האם לתפקד כהורה בעיקר מתוך החשש לתביעת \'הולדה בעוולה\', שאותה זכאי להגיש הילד נגד בנק הזרע בשל הסכמתו לקבל להזרעה אישה שלא מסוגלת לתפקד כהורה.
סטטיסטית מתרחש הריון אחד לכל חמש מנות זרע בממוצע, אבל בהחלט ייתכן שהזרעה אחת תניב הריון. צוות בנק הזרע משתדל להזריע באותה אישה מנות זרע מאותו אדם, כך שהאחים יהיו ביולוגיים.
 


אודות רונית אהרון


הדפס מאמר

גרסת הדפסה למאמר:

http://www.publisher.co.il//article/3305/תהליך-בחירת-התורם-בבנק-הזרע