לימודים בנושא שווקי הון למי שמתעניין | Publisher

לימודים בנושא שווקי הון למי שמתעניין

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EST/-5.0/no DST' instead in /home/publihse/public_html/print.php on line 84
06/20/2012 ע"י אריאל כהן בקטגוריה לימודי העשרה

הדפס מאמר

מדי פעם תוך כדי דפדוף בעיתון היומי או בצפיה בפרסומת ניתן לראות כותרת שעוסקת נושאי כלכלה. במקרים רבים היא מדברת על צמיחה, התמוטטות, מכירה, כסף והיא לפי רוב מסקרנת מאוד.
הבעיה היחידה שהמלל שמגיע אחריה לא תמיד קל להבנה.
מינוף, קופות גמל, תשלובת, תעודות סל, תשואה - כל אלה מושגים שנשמעים שמופיעים שוב ושוב בפרסומים השונים והמשונים.
מושגים אלה, בעיקרו של דבר, מגיעים מעולם עתיר ידע ובהזדמנויות כלכליות - הוא מוכר בשם עולם שוק ההון.

בהמשך הטקסט נבחן את נושא לימודי שוק ההון ונציין דגשים ספציפיים למי שרוצה להכיר את הנושא לעומקו - כדי לבסס פתיחה מושלמת.

למי זה מתאים?

קהל היעד העיקרי של לימודי שוק ההון מורכב ברובו מצעירים שלהם נטייה פיננסית ועיסקית, אשר מעוניינים להשתלב בעולם הפיננסי ולפתח קריירה בתחום. מלבדם ניתן לציין גם אנשים שמעניין אותם להרחיב את ידיעותיהם בעולם הכלכלי על מנת להתקדם בעבודתם או לעשות הסבת מקצוע.

נושאים במסגרת לימודי שוק ההון

לימודי שוק ההון מתפרשים על מגוון תחומים והידע הוא עצום.
קורסים רבים מציעים הדרכה בסיסית והקניית ידע על שוק ההון ועל התהליכים המתרחשים.
קורסים אחרים בוחרים להתמקד בכל נושא בנפרד כמו שוק המטח, קורס השקעות שמתרכז ספציפית בהשקעות מוצלחות, שוק המניות וכן הלאה.
קורסים מתקדמים אלה הם שלב חשוב של לימודי שוק ההון כי הם למעשה ממקצעים באותו נושא. לרוב, הבנה מעמיקה מביאה לרווחים גבוהים יותר מביצוע המסחר.

מהם מסלולי הלימוד הקיימים לתואר ראשון?

הידעתם? קיימים תארים בנושאי שוק ההון! ישנם מספר תארים שקשורים לנושא הכלכלה, כמו תואר ראשון במימון או תואר במנהל עסקים תוך ביצוע התמחות בכלכלה. בגלל שהמטרה של מסלולים אלו היא להכשיר את הסטודנטים לנטילת חלק פעיל בשוק ההון לאחר גמר לימודיהם, הם מכילים קורסים בשוק ההון בנושאים המותאמים לפרקטיקה שתידרש מהם בסיום הלימודים, כגון סטטיסטיקה, מיומנויות ניהול, התנהלות מול דוחות כספיים, ניהול השקעות, תפעול מחשב וכולי.

שווקי ההון הם הכוח המניע מאחורי הכלכלה בעולם כולו, חשיבותם גדולה מתמיד ובגלל זה המקצועות הקשורים בניהול ועבודה בשוק ההון מוסדו לתארים אקדמיים וקורסים שניתן ללמוד באוניברסיטאות, מכללות ומכוני קורסים שונים. לימודי שוק ההון הם כלי חשוב מאוד עבור אלו המעוניינים להשתתף במשחק הפיננסי ולהתנהל בעולם מרגש ומאתגר אשר בדרך כלל גם מתגמל את המשתתפים בו. נשאר לנו לאחל בהצלחה למי שרוצה ללמוד - ובהצלחה בהמשך!


אודות אריאל כהן


הדפס מאמר

גרסת הדפסה למאמר:

http://www.publisher.co.il//article/32163/לימודים-בנושא-שווקי-הון-למי-שמתעניין