קולקציות ותיקות במשחקים | Publisher

קולקציות ותיקות במשחקים

פורסם בתאריך 03/05/2012 ע"י אריאל כהן בקטגוריה אינטרנט ומחשבים

הדפס מאמר


משחקי קונסולות מהווים אמצעי בילוי לגיטימי בימינו, ואינו שייך לקהל הצעיר וטו לא, אלא גם למבוגרים. קולקציות משחקים רבות מתמשכות כבר שנים רבות – לפיכך ציבור השחקנים של המשחקים האלה נהיה מבוגר גם הוא. נסקור מספר קולקציות מתמשכות של משחקים ונציג את יתרונותיהם.

ממתק ייחודי למעריצי משחקי הירי

סאגת המשחקים קול אוף דיוטי זו סדרת משחקים של יריות שהחלה בשנת 2007 ויצאה מתוך הסדרה קול אוף דיוטי הותיקה (המשחק הראשון יצא עוד בשנת 2003). המשחק Modern Warfare הוא בעצם החלק הרביעי בסאגה המתמשכת, המתבסס על העולם החצי-דמיוני של הסדרה ועוסק בסוגיות פוליטיות משל עצמו ומעשיהן של מספר דמויות מפתח בעימות כלל-עולמי ומציג את השתלשלות העלילה דרך העיניים שלהן. המשחק מצליח וזוכה להכרה גדולה, כשהאחרון שבסדרה שבר מספר שיאים עולמיים מההיבט של גודל יציאתו לשוק עבור כל מוצר בידורי שהוא (לא רק משחקים). הפופולריות המשמעותית של המשחק, שנגזרת מסיפור העלילה הקולנועית שלו והאופציה לשחק עם שחקנים אחרים מרחבי העולם, הביאה לכך שמשחק חדש ומחודש יוצא שנה אחרי שנה.

פינוק שנתי עבור מעריצי הכדורגל

אם יש סדרת משחקים שדואגת לפנק את מעריציה כל שנה, הרי שמדובר על סדרת FIFA. מדובר על סדרה ממושכת של משחקי ליגת הכדורגל אשר במסגרתה יוצא משחק חדש שנה אחרי שנה, החל משנת 1995. מדי שנה, מקפידים יוצרי המשחק לעדכן את המשחק לפי הטכנולוגיה העדכנית ביותר, עידכון להרכבים של הקבוצות ומגוון רחב של חידושים ושידרוגים למנוע המשחק. המשחק האחרון בסדרה הזאת – פיפא 2012 – הספיק למכור מאז שחרורו לשוק מעל ל-3 מיליון עותקים וחרף שלמראית עין מדובר במשחק דומה לזה ששוחרר בשנה שעברה, הצליח לגרוף ציונים מעולים מידי מבקרי משחקים (ציונים ממוצעים של מעל 90%). באופן צפוי למדי, מהדורות השנתיים הבאות הוכרזו מבעוד מועד.

סדרת המשחקים דיאבלו והרעש התקשורתי

בניגוד לסדרת פיפא שמשחררת משחק מדי שנה, מעריצי סדרת המשחקים דיאבלו קיבלו תוכן רענן בסדרה בסוף יולי 2001 ומאז ממתינים בשקיקה למשחק הבא – דיאבלו 3 – שצפוי לצאת לאור לקראת אמצע 2012. עדת המעריצים של משחקי דיאבלו בולעת בשקיקה כל פיסת מידע שיוצאת לתקשורת: תמונה, שמועה או דיווח. משום שהסדרה יצאה לדרכה עוד בסוף 96, כשיצא המשחק הראשון, מפתחי המשחק חייבים לקלוט שעדת המעריצים גדל ב-16 שנים שלמות, ובהתאם לכך ניתן לשער שהעלילה תתבגר ותתפתח בהתאם לכך.

לסיכום, נוכחנו לראות שקיימים משחקים להורדה שאינם מהווים חוויה חד פעמית, אלא מדובר בסדרות ממושכות שמקפידות להציע חידושים ושיפורים, ולפיכך לוכדים כל שנה מחדש את ציבור השחקנים כל פעם שמשוחררת הוצאה חדשה או פרק חדש. לכם נשאר רק לקנות, להורידולשקוע לשעות רבות...


אודות אריאל כהן


הדפס מאמר

גרסת הדפסה למאמר:

http://www.publisher.co.il//article/29246/קולקציות-ותיקות-במשחקים