אודות הזמרת: רוחמה רז | Publisher

אודות הזמרת: רוחמה רז

פורסם בתאריך 01/05/2012 ע"י מוטי דביר בקטגוריה מוזיקה

הדפס מאמר

רוחמה רז נולדה כרוחמה זרגרי,גדלה והתחנכה בירושלים ולמדה בבית ספר ממלכתי דתי. את שם משפחתה שינתה ל-רז עם קבלתה ללהקה צבאית.


בתחילת דרכה בצבא שירתה בצוות הווי פיקוד מרכז ובין קטעי הסולו שלה בצוות, בלטו השירים "אי שם בבקעה",ההר הירוק" ו - "ערב קיץ ויונים" שהלחין מוני אמריליו.
כעבור זמן מה, עברה לצוות הווי צנחנים שם היה להיטה הגדול כסולנית - "בארץ אהבתי השקד פורח" למילים של ל.גולדברג וללחן של מוני אמריליו. השיר הזה, מהווה עד היום את "כרטיס הביקור" של הזמרת.
בראש השנה תשס"ח, זכתה רוחמה בפרס על שם -אהוד מנור, מטעם אמ"י על אלבומה האחרון "פיסת שמיים" ועל תרומתה לזמר העברי בכלל.


עם שחרורה מהצבא,לקחה חלק בפסטיבל הזמר והפזמון תשל"ז אשר בו זכתה במקום הראשון עם השיר - "רקפת" ללחן של מוני אמריליו ולמילותיה של תלמה אליגון.


בשנת 1978, השתתפה בפסטיבל שירי הילדים עם השיר - "יערית".
בשנת 1979 התחתנה רוחמה עם חבר קיבוץ גלאון ועברה לגור בקיבוץ שם נולדו לה שתי בנות ומאז אותה תקופה, המעיטה בפעילות מוזיקלית לטובת גידולן.


רוחמה חזרה להופיע באמצע שנות השמונים והקליטה את אלבומה - "חדשה בעיר" שיצא לאור בשנת - 1988.
בשנת 2003, יצא אלבומה - "אתה יקר לי" משירי רחל שפירא, אשר התקבל בהתלהבות וזכה לביקורת חמה ביותר.
ובשנת 2004, זכתה במקום השני בפסטיבל הלאדינו אשר התקיים במסגרת פסטיבל ישראל עם שיר - "הכלה" (LA NOVIA).
 

בשנת 2007 השתתפה רוחמה בהקלטת השיר - "רוח האדם" למילים ולחן של סי היימן וסיני מיתקי. שיר המשולב עם אומנים רבים ואשר מטרתו הייתה- הגברת המודעות לשיקום נפגעי נפש - דרך עמותת אנוש.
בחנוכה של אותה שנה, השתתפה בפסטיבל שירי הילדים -"ילד פלא" בו זכתה במקום השלישי עם השיר - "אוספת בי ימים" למילים של נורית בת שחר וללחן של ליאור דטאוקר.
 

רוחמה רז, מזוהה ביותר עם עיר הולדתה ירושלים ורבים מהשירים ששרה, מוקדשים לעירה כאשר, הבולטים ביניהם - "לכל אחד ירושלים" ו-" פירות חמישה עשר".
רוחמה מתאפיינת בסגנון שירים שניתן להגדירם כ- "שירי ארץ ישראל היפה והטובה".
 

בשנת 2011, השתתפה בתכנית המציאות של - "היכל התהילה" והייתה הזמרת היחידה שהעפילה לשלב הגמר בתכנית ולבסוף זכתה במקום השלישי.
 

רוחמה רז, הוזמנה לשמש כחלק מהוועדה הפדגוגית בתכנית המרגשת והמצליחה - "בית ספר למוזיקה" לכישרונות צעירים (מאוד) במסגרת זו, שמענו בחירה של שני שירים מוכרים,יפים וידועים אשר בעבר ביצעה הזמרת והכוונה ל- "חלומות" ו-" בארץ אהבתי".
 

נשואה ליגאל וכאמור, להם שתי בנות.
יש לה אח בשם דוד, שחזר בתשובה, אחות בשם -גילה ואחות מנוחה בשם-מרים, שנהרגה בפיגוע האוטובוס בקו 405 ולזכרה נכתב שירה של רז - "כחכות רחל".
כיום, מתגוררת רוחמה עם משפחתה בעיר רעננה.

 

בברכה
מוטי דביר מ-"צמד הווי ובידור"
http://www.havayvebidur.com
נ.ב
התמונה באדיבותו של –אופיר הראל
♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪
 


אודות מוטי דביר


הדפס מאמר

גרסת הדפסה למאמר:

http://www.publisher.co.il//article/27606/אודות-הזמרת:-רוחמה-רז