מיקי שחם מביא את מכתבו של מלקולם פסלי, דלקת מפרקים ניוונית (ברך) | Publisher

מיקי שחם מביא את מכתבו של מלקולם פסלי, דלקת מפרקים ניוונית (ברך)

פורסם בתאריך 01/30/2011 ע"י מיקי שחם בקטגוריה בריאות וכושר

הדפס מאמר

מיקי שחם מביא את מכתבו של מלקולם פסלי, דלקת מפרקים ניוונית (ברך)

ניו זילנד

סחוס הוסר מהברך לאחר תאונת סקי; כאב, נפיחות ודלקת מפרקים ניוונית.

בתחילת 2010 פגשתי כמה אנשים בשדה התעופה נלסון אשר סיפרו לי על כך שהבן שלהם מקבל טיפול תאי גזע בגרמניה עבור רגליו כדי לעזור לו ללכת, מה שהיה נשמע כמו סיפור טוב מדי מכדי להיות אמיתי וגרם לי לחשוב על הברך שלי.

לאחר מכן החלטתי לראות רופא אורתופדי, בתחילת 2010, אשר לאחר ראיית הרנטגן של שני ברכיים אמר שהייתה לי דלקת מפרקים ניוונית במיוחד באזור שבו הסחוס הוסר. הוא אמר שזה היה משהו שאצטרך לחיות איתו והציע שאפדל על אופניים על מנת לשפר את המצב אבל התוצאה הסופית תהיה לבצע החלפת ברך, דבר אשר לא רציתי.

התחלתי לחפש באינטרנט לגבי תאי גזע מכיוון שלא שמעתי עליהם בעבר. קיבלתי מידע לגבי כיצד הם עושים זאת בסין, מקסיקו, קוסטה ריקה וגרמניה, ויצרתי קשר עם איסאם אראמוי, המנהל האזורי של אוסטרליה וניו זילנד לאחר שמילאתי טופס מקוון להערכת טיפול. הוסבר לי כיצד הטיפול מסופק ושתאי גזע המוזרקים לברך שלי יכולים לעזור אך שאין הבטחה. שקלתי את ההוצאה כנגד האפשרות של תיקון הברכיים שלי והחלטתי לתת לזה ניסיון וטסתי היישר לפרנקפורט וביקרתי את איסאם אראמוי בXcell-Center שבעיר קולון כדי לדון על פרטים נוספים לפני קבלת הטיפול בדיסלדורף בשני בתי החולים שלהם. תאריך הטיפול הסופי שלי נקבע ל22 ביולי, 2010.

נאלצתי לבקר בבית החולים הראשון למשך שעה כדי לעשות בדיקת דם ביום הראשון, ביום השני הם הוציאו את מח העצם מהירך שלי בעזרת מזרק – דבר אשר ארך רק חמש דקות – זו הייתה הרגשת שאיבה לא שגרתית, ביום השלישי הם ביצעו סריקות סי.טי. של ברכיי וביום האחרון תאי הגזע הוזרקו לתוך שני הברכיים ולזרוע, אשר גם לא כללו כאב. כל פעם שביקרתי בבית החולים פגשתי מטופלים אחרים ממדינות שונות וניהלתי כמה דיונים מעניינים.

מצאתי שהצוות הרפואי היה מאוד מקצועי וכשיר; הסביר כל צעד בקפידה.

לאחר קבלת זריקות תאי הגזע וכאשר יכולתי ללכת, הבחנתי בהבדל ענקי ויכולתי לבצע תרגילים נוספים שלא יכולתי לבצע כבר כמה שנים.

הרופא שנתן לי את הזריקות הציע שאפדל על אופניים כמה שאפשר; במיוחד במהלך השבועיים הראשונים, שבזמן זה תאי הגזע נעים סביב פיקת הברך ומרפים כל דבר שהם נוגעים בו. לכן, נסעתי לליפציג ופידלתי סביב האזור, לאחר מכן ביליתי חודש בתאילנד שם הלכתי לחדר הכושר, וכו\', ולאחר מכן חזרתי לניו זילנד דרך אוסטרליה.

עברו שבעה שבועות מאז שתאי הגזע הוזרקו ואני מבחין בשיפור משמעותי בשני הברכיים בזמן עבודה. אני יכול לבצע סקוואטים ולצאת לג\'וגינג מה שקודם לכן לא יכולתי לעשות למשך כמה שנים מבלי שהברך שלי תתנפח די הרבה. היא הפסיקה להתנפח בבת אחת. נהגתי לצאת לטיולי סקי ולתרגל קראטה, שהם שני סוגי ספורט שאני ככל הנראה אוכל לעשות שוב. אני כעת רוכב על אופניים הרבה ללא כאבי ברך או נפיחויות, שזה מעולה.

אני אמליץ על סוג זה של טיפול לכל אחד עם כאב או דלקת מפרקים ניוונית בברך, ירך, מרפק, או בכתף.

בברכה,
מלקולם פסלי.

לפי מיקי שחם, בנק דם טבורי - ביוקורד בע"מ - "בנק החיים", מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.

מיקי שחם – מבנק דם טבורי - ביוקורד בע"מ - "בנק החיים", ומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות ביוקורד בע"מ - בנק החיים וסיטוג\'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

מיקי שחם, ביוקורד, פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג\'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע טבוריים גבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:
• השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום
• סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה
• טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים

בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות ביוקורד בע"מ - בנק החיים, בלבד.


אודות מיקי שחם


הדפס מאמר

גרסת הדפסה למאמר:

http://www.publisher.co.il//article/17451/מיקי-שחם-מביא-את-מכתבו-של-מלקולם-פסלי-דלקת-מפרקים-ניוונית-(ברך)