סוגי הלוואות | Publisher

סוגי הלוואות

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EST/-5.0/no DST' instead in /home/publihse/public_html/print.php on line 84
11/23/2010 ע"י dani shavit בקטגוריה משכנתאות והלוואות

הדפס מאמר

למרבית האוכלוסייה אין די כסף נזיל לצורך מימוש כל הרכישות להן הם זקוקים, מה שהופך את נושא ההלוואות לאחד מהנושאים החמים והמדוברים ביותר.

רובנו נעזרים בהלוואות ממקורות מימון כאלה ואחרים, כאשר הלוואות ניתן לקבל במגוון רחב של מקומות שונים- בנקים, חברות מימון חוץ בנקאיות, מקורות פרטיים ועוד.

ככלל, הבנק מהווה את המקום הטוב ביותר לנטילת הלוואה וזאת משום שמדובר בגוף יציב, שיוכל לספק לכם ריביות אטרקטיביות ורשת ביטחון.

סוגי הלוואות

באופן כללי, הלוואות נחלקות לכמה קטגוריות:

הלוואות ייעודיות- הלוואות ייעודיות הן הלוואות אשר מיועדות למימון מטרות ספציפיות, כך למשל הלוואות לצורך רכישת רכב, הלוואות לצורך מימון לימודים או אפילו הלוואות לצורך רכישת דירה, כלומר, עבור משכנתאות. הלוואות אלה מיועדות לצורך מימון אותה רכישה ספציפית, וגם תנאי ההחזר מותאמים בדרך כלל למוצר עצמו. הלוואות למימון לימודים, לדוגמא, תהיינה הלוואה בריבית נמוכה במיוחד, כאשר במרבית המקרים יתאפשר לסטודנט להחזיר את ההלוואה רק בתום הלימודים, כך שבמשך פרק הזמן בו הסטודנט לומד, הוא יוכל ליהנות מראש נקי ולא לדאוג לענייני תשלומים.

הלוואות לכל מטרה- במקביל להלוואות ייעודיות, ניתן ליהנות גם מהלוואות לכל מטרה. הבנק מציע בדרך כלל מסלולי הלוואה שונים אשר מיועדים למטרות כלליות, ולא למטרות ספציפיות כמו ההלוואות היעודיות. הלווה יוכל לתעל את ההלוואה לכל מטרה בה יחפוץ, כך למשל הלוואות לצורך מימון חופשה בחו"ל, שיפוץ הבית, מימון השקעה או אפילו סיבוב קניות של בגדים. במקרה שכזה, הלווה לא יצטרך להציג נתונים שונים כמו במקרה של הלוואות יעודיות, בהן הלווה צריך להצדיק את המטרה לשמה נלקחת ההלוואה.

נטילת הלוואה

לפני שאתם נוטלים הלוואה, חשוב לבצע סקר שוק אשר יסייע לשפוך אור על המצב בשוק. הקפידו לאסוף כמה שיותר מידע לפני שאתם בוחרים בהלוואה כזו על פני הלוואה אחרת, שכן ככל שתשקיעו יותר אנרגיה בלמצוא את המוצר המתאים ביותר עבורכם, כך יהיה קל יותר לעמוד בהחזרים העתידיים, ותוכלו לחסוך הוצאות מיותרות.

בבואכם לבחור הלוואות חשוב מאוד שתבחנו את גובה הריבית אותה נושאת ההלוואה, שכן היא תשפיע על הסכום הסופי אותו תצטרכו להחזיר. כמובן שככל שפרק הזמן לשמו תקחו את ההלוואה יהיה ארוך יותר, כך גובה ההחזר בו תצטרכו לעמוד יהיה גבוה יותר. יחד עם זאת, פרק זמן ארוך יותר יוכל להעניק לכם מרחב נשימה ויקטין את התשלומים החודשיים בהם תיאלצו לעמוד. חשוב לבצע את שיקול הכדאיות הזה מראש.

במרבית המקרים אין צורך בהצגת ערבים בעת נטילת הלוואה, בייחוד כאשר מדובר על הלוואות של כמה עשרות אלפי שקלים. כמובן שאם אתם מעוניינים בהלוואה גדולה יותר, לדוגמא לצורך רכישת דירה, תצטרכו, כנראה, להציג ערבים לבנק, כך שגם לעניין זה יש להערך בהתאם.

למידע נוסף: קבלת הלוואה לעסק


אודות dani shavit


הדפס מאמר

גרסת הדפסה למאמר:

http://www.publisher.co.il//article/15506/סוגי-הלוואות