ניסוח כללי הורות משותפת | Publisher

ניסוח כללי הורות משותפת

פורסם בתאריך 07/08/2010 ע"י עדי כהן בקטגוריה מעמד אישי וגירושין

הדפס מאמר

כששני אנשים מתחתנים ומקימים משפחה חדשה הדבר האחרון שהם חושבים עליו זה פירוק התא המשפחתי. להפך, יש הרבה התלהבות, תחושה של ביחד ורצון להישאר יחד. אף אחד לא חושב שזה יקרה דווקא לו, אך כפי שהסטטיסטיקה ממחישה, יותר משליש מהאנשים שנישאים ייפרדו ויתגרשו. מה קורה לתא המשפחתי בפירוקו? איך ההורים מוסיפים לתפקד כדמויות סמכות למרות הקושי בפרידה? האם יש מקום ל הורות משותפת ? אלו שאלות שעולות בהדרגה אצל בני הזוג אחרי הפרידה.

מיד עם ההחלטה להיפרד יש קושי לחשוב על הנושאים הללו לעומק לאור המעורבות הרגשית הרבה, ולכן עורכי דין לענייני משפחה ממליצים פעמים רבות לנסח מסמך משפטי לפני נישואין שיסייע בדיוק במצבים כאלו. הסכם של הורות משותפת מהווה כיום תופעה נרחבת גם בקרב זוגות שאינם מתכוונים להינשא, אך בכוונתם להביא ילד לעולם יחד ולגדלו. תופעה זו מכונה כיום הורות אחרת , או הורות לשם הורות – בשונה מההורות שהייתה מוכרת לנו עד היום- הורות שהינה שלוחה כמו גם תוצר של זוגיות.

בשונה ממצבם של הגרושים המנסים לנסח הסכם הורות משותפת לפני או אחרי נישואיהם, אנשים שמנסחים הסכם שכזה מתוך כוונה להביא ילד משותף לעולם שלא במסגרת זוגיות מסוגלים להתייחס למסמך הזה כמשפטי גרידא ולא כביטוי לרגשותיהם לצד השני. זוג שעומד להינשא וחותם על הסכם הצהרת הורות משותפת במידה וייפרדו מגלם בתוך המסמך את דפוס היחסים ביניהם, ועלול להיות לא נאטרלי כפי שהמסמך מתבקש להיות ולגרום לחיכוכים בהמשך. בין אם אתם לפני או אחרי נישואין, הקנו חשיבות רבה לניסוח הסכם של הורות משותפת טרם נישואיכם.
 


אודות עדי כהן

עדי כץ


הדפס מאמר

גרסת הדפסה למאמר:

http://www.publisher.co.il//article/12169/ניסוח-כללי-הורות-משותפת