יוגה לי ולך ולגיל הרך | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


יוגה לי ולך ולגיל הרך

פורסם בתאריך 02/23/2010 ע"י רות אהרוני בקטגוריה יוגה | צפיות: 1199 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: יוגה לילדים, שיעורי יוגה, מורי יוגה, ספר יוגה, קורס יוגה, בייבי יוגה, גני ילדים, פעילויות לילדים, התעמלות לילדים, כושר גופני, גוף-נפש

יוגה לי ולך ולגיל הרך
מאת
רות אהרוני
Master of Yoga
 

בעולם הטכנולוגי שלנו, עולם שבו הסיסמה השגורה היא "תן לאצבעות ללכת במקומך", שבו אפשר לחיות חיים (וירטואליים) שלמים מכיסא המחשב או מכורסת הטלוויזיה, עולם שבו ההישגיות והתחרותיות הן מילות מפתח, חשוב להציג כבר בגיל צעיר את שיטת היוגה הן כדרך לפיתוח כשרים פיזיים ומנטליים והן כדרך להשגת רגיעה ולשיפור איכות החיים.

השפעתה המיטיבה של שיטת היוגה על הבריאות הגופנית והנפשית של האדם מוכחת על-ידי מחקרים מדעיים. מה שהיה מובן מאליו ליוגים לפני אלפי שנים, הולך ומתגלה על-ידי המדע בתקופתנו, ומה שנחשב בעבר כמיסטי ומטאפיזי, מתחיל להיחשב כמדעי הודות לטכנולוגיה ההולכת ומתפתחת.

הפעילות היוגית אינה תחרותית והיא מלמדת להגיע להישגים משמעותיים, גם מחוץ לשיעור היוגה, בצורה מתונה ומאוזנת, לא על חשבון אחרים, וכמובן גם לא על חשבון האדם עצמו, שעלול לשחוק בהדרגה את מלאי כוחותיו ולדלדל את משאבי האנרגיה שלו עקב אי-ידיעה מתי וכיצד להרפות.

גם הרעיון של הסתפקות במועט, מושג יסוד בתורת היוגה, יש לו משמעות יתרה בעולם הצרכני הבזבזני של ימינו. כי מה צריך כדי לתרגל יוגה? המתרגל מביא לתרגול את עצמו ואת גופו, עם תוספת קטנה של רצון טוב והתמדה. כל השאר מושג על-ידי תרגול מתון, שבו שומרים על נשימה נכונה, על איזון בין מתח והרפיה, על ריכוז ומודעות.

כאשר אתם מצרפים ילדים לתרגול, עליכם לזכור שעבור ילדים קטנים תרגילי היוגה הם משחק, והגישה אליהם צריכה להיות גמישה ויצירתית. ביוגה יש מגוון רחב מאד של תרגילים, או בלשון היוגה – תנוחות או אסאנות. התנוחות נקראות בשמות של חיות, כגון: קוברה, כלב, חתול, ארנב, או בשמות של עצמים שונים, כגון: מגלשה, גלגל, גשר. ילדים נהנים לשחק בכאילו, ונהנים לעשות את התרגילים שנקראים בשמות מחיי היומיום שלהם.

בספרי "יוגה לי ולך ולגיל הרך" תוכלו למצוא תרגילי יוגה רבים. התרגילים מלווים בתמונות של ילדים שמבצעים את התרגילים. ליד כל תמונה יש שיר קצר בחרוזים שמתאים לתרגיל. ההורים עצמם מוזמנים לקרוא את הטקסט שמסביר איך בדיוק מבצעים את התרגילים, וגם מהי התועלת הגופנית והמנטלית של כל תרגיל. תרגול משותף של הורים וילדים בונה ומחזק מאד את הקשר המשפחתי, ותוכלו להפוך את היוגה לחלק אינטגרלי מחיי היומיום.

© כל הזכויות שמורות
רות אהרוני, מאמנת אישית, מטפלת NLP,
מנחה ומחברת ספרים למודעות עצמית וצמיחה רוחנית,
וספרי גוף-נפש לילדים. 08-9340269 
www.astro-coaching.co.il
 

אודות רות אהרוני

רות אהרוני, מאמנת אישית, מטפלת NLP, מנחה ומחברת ספרים למודעות עצמית וצמיחה רוחנית, וספרי גוף-נפש לילדים. 08-9340269 www.astro-coaching.co.il

רות אהרוני

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר