תנו, תנו, תנו, רק אל תצפו לתמורה! | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


תנו, תנו, תנו, רק אל תצפו לתמורה!

פורסם בתאריך 11/17/2008 ע"י יפתח לרון בקטגוריה שיפור עצמי | צפיות: 2200 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: יחסי ציבור, רוחניות, מיתוג,

תנו, תנו, תנו, רק אל תצפו לתמורה!

 

מאת יפתח לרון - חיה לרון תקשורת – יחסי ציבור

בלי לפגוע באף אחד, כמכלול, אנחנו אנשים אגואיסטים. אנחנו חושבים תמיד מה ייצא לי מזה? למה בכלל משתלם לי לעשות את זה. אני מוצא שהמון אנשים צמאים לקשר, לחברות, לאהבה, אבל ברגע האמת, קופץ שוב ה"אגו" הזה ודורש לקבל את מה ש"לכאורה" מגיע לו.

בשלב מסוים בחיי הבנתי שהמעגל הזה לא בריא לי. איבדתי הרבה חברים בדרך. למדתי לתת בלי רצון לקבל משהו בתמורה. למדתי שהחיים ימצאו את ההזדמנות להעניק לי בחזרה ותאמינו לי זה עובד.

קבלו דוגמא: לפני שנים, הרבה לפני שחשבתי שיהיה לי משרד יחסי ציבור, ישבתי בתערוכה מקצועית באנגליה ומכרתי את תוצרת המפעל שייצגתי. הגיע אדם והחל להביט בהשתהות במוצרים. שאלתי אותו אם הוא מהתחום והוא אמר לי שלא ושהוא מאד מתרשם שאני מישראל, זה מזכיר לו דברים טובים. שאלתי מה? והוא ענה לי שלפני 25 שנים הוא ביקר בישראל והוא לא יכול לשכוח את הטעם של הזיתים הסורים הדפוקים והחלבה. ביקשתי כרטיס ביקור. הוא שאל: "לשם מה? אני לא מתכוון לקנות ממך", אמרתי לו, דיברנו 2 דקות, התיידדנו... מה אכפת לך? הוא נתן לי. רשמתי על הכרטיס 2 מילים: חלבה וזיתים. ביום חמישי בלילה חזרתי לארץ. ביום שישי בבוקר שלחתי לו בדואר שתי חבילות זיתים ושתי חבילות חלבה. התגובה לא אחרה לבוא, לאחר כעשרה ימים הוא התקשר אלי נרגש, "אתה מטורף" הוא אמר לי, "מי עושה דברים כאלה?" הוא לא נרגע, הוא לא נרגע עד שחיבר אותי לחברה שהיה עמה בקשרים ובשורה התחתונה המפעל שעבדתי בו מכר לאנגליה 10 קונטיינרים!. השקעתי אולי 100 ₪ ותראו מה קיבלתי. כמו שאמרתי, זה עובד.

אחת התופעות שאני נתקל בה כל יום היא התנהגות של אנשים שאני מכנה "משולש ציפייה, אכזבה, קנאה". רוב האנשים שאני מכיר מתנהגים באופן הזה. הם חיים בפורמט של ציפייה, הם "מצפים" לקבל דברים, חומריים, רוחניים, במערכת יחסים עם האישה, עם השכן, עם החברה וכד' אבל מה לעשות, לא תמיד יש קשר בין הציפייה לבין המציאות ואז מגיעה ה"אכזבה" ומיד לאחריה חברתה הטובה, ה"קנאה" ומרגע זה אנחנו בפורמט של צרות עין, חוסר פרגון ועוד תופעות שליליות שכולכם מכירים היטב. אני חושב שמגיע לי, אז אני מצפה.
מגיע לי מרצדס, כן. אבל אני לא יכול לקנות עכשיו מרצדס, אז אני מאוכזב. פתאום אני רואה את השכן שלי עם מרצדס חדשה, מה, הוא, אני דוקטור, למדתי באוניברסיטה, הוא לא גמר כיתה ג', הוא רק מוכר עגבניות בשוק, הוא באסטיונר... אין צדק בעולם... ואז אני מתחיל לקנא. מוכר לכם?, כן המעגל הזה חוזר בכל יום.

למדתי שהדבר הטוב ביותר הוא לא לצפות. לא לעשות חשבונות. לא לשאול מה ייצא לי מזה, פשוט לעשות והיום! האתמול לא רלוונטי, המחר... מי יודע מה יהיה, אז כל שנותר לי הוא היום, כאן ועכשיו וכדאי לנצל את היום הזה באופן הטוב ביותר, בלי חשבונות, תאמינו לי זה משתלם.

לא קל לאמץ את השיטה הזו, רוב האנשים חיים בפורמט שלילי לצערי, אך אם תגברו על הקשיים בדרך ותאמצו את השיטה הזו, אני מבטיח לכם הרבה אושר ותתפלאו, גם לא מעט עושר.

הכותב הנו יועץ תקשורת, המכהן כמנכ"ל משותף ב"חיה לרון תקשורת" – יחסי ציבור
www.chayalaron.co.il

משרד ליחסי ציבור, ייעוץ תקשורתי, אסטרטגיה תקשורתית, תדמית, שיווק ומיתוג.
לתגובות וליצירת קשר: info@chayalaron.co.il

אודות יפתח לרון

הכותב הנו יועץ תקשורת

יפתח לרון

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר