רוצה לחשוב כמו בן אדם? תאכל כמו בן אדם! חלק 1 | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


רוצה לחשוב כמו בן אדם? תאכל כמו בן אדם! חלק 1

פורסם בתאריך 02/23/2010 ע"י Eip Good בקטגוריה קואצ'ינג | צפיות: 812 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אהבה עצמית, חוכמה, סבל, דיאטה, כעס, ידע, התנהגות, חרדות, נפש, רוגע, ניהול, שקט נפשי, אימון, ישוב הדעת, קריירה, תכונות אופי, פחדים פוביות, אימון אישי, שמחה, תוצאות, תזונה, בעלי חיים, אושר, כנות, תחושות, צרות, יעוץ אישי, בעיות, עצבות, מאמרים, פסיכולוגיה, טעויות / שגיאות, עבודה, הגיון,

רוצה לחשוב כמו בן אדם? תאכל כמו בן אדם! חלק 1

רוצה לחשוב כמו בן אדם? תאכל כמו בן אדם!


לכל אדם יש 2 כוחות. הכוח הראשון הוא כוח השכל הכוח השני הוא כוח הדמיון. מי שאחראי לכל ההצלחות שקורות לאדם בחיים, הוא כמובן השכל.


לעומת זאת, כל הטעויות שקורות לאדם בחיים, כל הבעיות שיש לאדם בחיים ושהוא לא יודע כיצד לפתור אותן, כל הפחדים / חרדות שיש לאדם, כל הכעסים שיש לאדם וכולי, כל הדברים האלו קורים בגלל כוח הדמיון שיש לאדם. כי כאשר האדם משתמש בשכלו, ממילא הוא יודע מה לעשות בכל מצב ומצב, והוא יודע כיצד להפוך כל בעיה לפתרון.


מה מבדיל את האדם מן הבהמה? תשובה: השכל. לאדם יש שכל שאותו אין לבהמה. אילו לבהמה היה שכל, אז במקום שהאדם היה שולט בה, היא היתה שולטת בו. אם נתבונן בעניין נראה, כי ע"פ ההיגיון הפשוט, האדם צריך לחיות טוב יותר מאשר כל שאר בעלי החיים. כי מי שיש לו שכל, צריך לדעת כיצד להשתמש עם שכלו ולחיות טוב יותר. וההיגיון הפשוט אומר, כי ככל שיש לך יותר שכל, וככל שאתה משתמש יותר בשכלך, כך חייך טובים יותר.


יחד עם זאת, ניתן לראות בחוש, כי רוב ככל בעלי החיים, חיים טוב יותר מאשר האדם. האם אי פעם ראית אריה שעובד בסבלות? או אולי שועל שמנהל חנות מכולת? או זאב שמוכר כלי בית? או בכלל בהמה חיה ועוף כלשהם שיש להם "קריירה" ומקצוע כשלהו? תשובה: לא. שאלה נוספת: רוב ככל בעלי החיים שחיים בעולם, רוב ככל הזמן, האם הם עצובים או שמחים? תשובה: שמחים. מיהו היצור החי היחיד בעולם שרוב ככל הזמן חי בתחושה שחסר לו משהו? תשובה: בן האדם!


ונשאלת השאלה, כיצד זה יתכן שבעלי החיים יחיו טוב יותר מאשר האדם? כיצד זה יתכן שבן האדם שיש לו שכל ושמסוגל לחשוב בצורה כ"כ חכמה, כיצד זה יתכן שהוא חי פחות טוב מאשר רוב ככל בעלי החיים שקיימים? תשובה: מי שיש לו שכל ובוחר בטעות להתנהג כמו בעל חיים, חי פחות טוב מאשר בעל חיים. כי מי שאינו משתמש בשכל שיש לו, ובמקום זה הוא הולך אחרי הדמיונות שיש לו ואינו שולט בעצמו ובהתנהגות שלו, על ידי זה הוא הופך להיות היצור החי שסובל הכי הרבה בעולם.


כי כפי שכבר התבאר, כל הצרות שיש לאדם נובעות אך ורק משום שאינו משתמש בשכל שיש לו.


ככל שהאדם משתמש יותר בשכל שיש לו, כך הוא מוצא יותר ויותר פתרונות לכל המצבים שבהם הוא נתקל. וכך הוא תמיד מסוגל להסתדר בכל מצב ובכל סיטואציה. לא משנה מה המצב, הוא ימצא דרך להסתדר. גם אם לא ברמה החיצונית, אז ברמה הפנימית.


ז"א גם אם הוא יהיה חולה בגופו, שזה כמובן לא בשליטתו, גם אז הוא ימצא את הדרך כיצד להמשיך להיות עם מצב רוח וכולי.


ומאחר שבעצם הבנו, כי הדבר הטוב ביותר שהאדם יכול לעשות עבור עצמו, זה להשתמש בשכל שלו, א"כ נשאלת השאלה, כיצד יכול האדם לחזק את השכל שלו? והעניין הזה כבר התבאר בהרחבה במספר מקומות (ראה כאן וגם כאן וגם כאן), כי האדם צריך לשבת עם עצמו ולבדוק בכנות מה בצורת חייו הוא יכול לעשות בצורה שכלית יותר, ופשוט לעשות את הפעולות הקטנות ביותר, שבאות מהשכל (כגון לדוגמא לא לכעוס וכיו"ב דברים קטנים). ועל ידי זה האדם מחזק אצל עצמו את השכל. ואז הרגש הופך לטוב יותר.


אך הפעם נדבר על דבר נוסף ונפוץ, שככל שהאדם ישתדל יותר לעשות אותו בצורה נכונה יותר, כך זה יחזק את השכל שלו יותר ויותר, וכך החיים שלו יהיו טובים יותר. והנושא הוא "אכילה". והמילה אכילה כוללת בתוכה את כל מערכת היחסים של האדם עם האוכל, כולל הכל. כל מה שהאדם אוכל / שותה / בארוחות / בין הארוחות וכולי, כל התזונה של האדם הכל נכנס במסגרת המילה "אכילה".


והעניין הוא, כי מי שאוכל כמו בן אדם, חושב גם כן כמו בן אדם. ומי שלא אוכל כמו בן אדם, אלא הוא זולל וסובא, אז תכונת ה"טורף" שבו הופכת ל"טרוף", דהיינו שהשכל שלו נחלש, הדמיונות מתחזקים, ואז הצרות מתחילות. הכעסים מתחילים, החרדות מתחילות, חוסר השקט הנפשי עולה, מצב הרוח יורד וכולי. כל הצרות שנובעות מחוסר שכל ובאות מדמיון, כל הצרות האלו מתחזקות כאשר האדם אוכל כמו בהמה ולא כמו בן אדם.


כי מי שאוכל כמו בן אדם, אז השכל שלו חושב גם כן כמו בן אדם. אבל כאשר האדם אוכל כמו בהמה, על ידי זה הוא בעצם מוריד את עצמו מגדר של בן אדם לגדר של בהמה. דהיינו שהוא בעצם במקום לחזק את השכל שלו, הוא מחזק את הדמיון וחוסר השכל שבו, מאחר שהוא אוכל כמו בהמה. והתוצאה היא, שהדמיונות מתגברים עליו והופכים את החיים שלו למצב לא ממש נעים.


לעומת זאת, מי שאוכל כמו בן אדם, על ידי זה החיים שלו הופכים למקום טוב יותר. מאחר שהוא פשוט נישאר בן אדם ולא מוריד את שכלו לדרגה של בהמה. ובזכות זה שהשכל שלו פעיל יותר, בזכות זה החיים שלו טובים יותר.


ולמה הכוונה לאכול כמו בהמה? אז כמובן שכל אחד יודע בדיוק מה הכוונה, אבל בכל זאת ניתן מספר דוגמאות. ונתחיל דווקא מהדוגמא ההכי קיצונית, הדוגמא שבה האדם אוכל בצורה גרועה *יותר* מאשר בהמה.


כאשר אדם שיש לו שכל, אוכל מזון לא בריא, במצב כזה האדם בעצם גרוע יותר מבעל חיים. אפילו בעלי חיים לא אוכלים אוכל לא בריא. אבל האדם מסיבות שונות ומשונות, האדם בכל זאת אוכל אוכל לא בריא.


האם זה הגיוני? האם זה הגיוני שיצור חי יעשה פעולה שפוגעת בבריאות גופו? תשובה: בוודאי שלא! אז למה בדיוק הבן אדם שהוא היצור החכם ביותר, בכל זאת הוא אוכל אוכל לא בריא? תשובה: מחמת חוסר שכל כמובן. אין שום הגיון בשום צורה באכילה לא בריאה. אין שום הגיון בשום צורה בעישון. אין שום הגיון בשום צורה לעשות פעולה לא בריאה. למה שבן אדם שאוהב את עצמו, למה לו לאכול משהו לא בריא?! אם לא מחמת חוסר ישוב הדעת וחוסר שימוש בשכלו!


זה בכלל לא משנה מהי הכמות של האוכל הלא בריא. זה בכלל לא משנה האם זה כל יום, או מידי פעם. למה לאדם הגיוני לעשות משהו לא בריא? תשובה: זה כמובן נובע מטיפשות. אדם חכם לא יעשה משהו שאינו בריא. זה גם לא משנה אם האדם הזה נקרא דוקטור. מי שעושה משהו שאינו בריא, הרי שהוא אינו חכם! כי אדם חכם ומיושב בדעתו, ממילא חי בצורה בריאה בלבד. מי שמשתמש בשכלו טוב לו. מי שאינו משתמש בשכלו רע לו. וככל שאדם משתמש יותר בשכלו, כך הוא חי בצורה בריאה יותר, גופנית ונפשית. רוצה לחשוב כמו בן אדם ? תאכל כמו בן אדם! חלק 2.

המאמר מאת ידע - הדרך שלך להצליח | להצליח בכח המחשבה

הכנס לאתר וקרא עוד מאמרים על להפסיק לעשן, דמיון, רוגע, אימון ועוד ...

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר