מקורות הפיצה מאז ועד היום | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מקורות הפיצה מאז ועד היום

פורסם בתאריך 02/15/2010 ע"י שגיא קהלני בקטגוריה תרבות הפנאי | צפיות: 2132 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פיצה, פיצות

מקור המאכל המפורסם "פיצה", בדומה למאכלים רבים אחרים, אינו מגיע מהמדינה שהוא משוייך אליה כיום. אלא כן ביצעת מחקר מסויים בוודאי הינך סבור כי מקור המאכל פיצה מגיע ישירות מאיטליה.
יסודות הפיצה המוקדמים המוכרים לנו הגיעו מהיוונים הקדמונים שבתחילה אפו בצקים גדולים, שטחו ולשו לחמים המעורבבים עם שמנים, עשבי תיבול, תבלינים ותמרים.

בזמן זה עדיין לא גילו את העגבניות או שסביר להניח שהם השתמשו בעבניות אז כמו היום.

לבסוף, הרעיון כי הבצק השטוח מצא את דרכו לאיטליה, נולד במאה ה-18, אז הלחמים המרודדים שנקראו פיצות נמכרו ברחובות ובשווקים. הם לא כוסו בשכבה כלשהי כמו הפיצות של היום אלא נאכלו באופן טבעי כמות שהם. מאחר ותהליך ההכנה של פיצות אלו לא היה יקר והיו טעמות להפליא, הם נמכרו לעניי העם בכל אזור נאפולי על ידי הספקים. לאחר שהנאפוליטנים הסכימו לעשות שימוש בעגבניות והביקור של המלכה תרמו לפיצה המוכרת של היום.

בשנת 1889, המלכה מרגריטה, מלווה בבעלה אומברטו הראשון, ערכה סיור סקירה ברחבי הממלכה האיטלקית. במהלך הסיורים שלה ברחבי איטליה היא ראתה קהל רב של אנשים אוכלים את הבצק הרדוד ושטוח הזה (לימים פיצה). מתוך סקרנותה, המלכה הורתה לשומריה להביא לה את בצק הפיצה הזה. המלכה, אהבה את בצק הפיצה והייתה אוכלת אותו בכל פעם שהייתה בחוץ בין אנשים למרות מעמדה הרם אשר לא יאה למלכה לאכול בחברת פשוטי העם מאכל פשוט שכזה.

למרות זאת, המלכה אהבה את בצק הפיצה והחליטה להכניס אותו לתפריטה היומי הארמון. השף רפאל אספוסיטו הגיע מהפיצריה שלו לארמון המלכותי על מנת לאפות למלכה מבחר פיצות מיוחדות להנאתה.

על מנת לכבד ולהוקיר את המלכה אשר הייתה אהובה על כל נתיניה, השף רפאל החליט לאפות פיצה מיחדת בשבילה בלבד. הוא אפה פיצה המכוסה בעגבניות, גבינת מוצרלה, ובזיליקום רענן (על מנת להתאים את צבעי הפיצה לדגל הלאומי של איטליה). פיצה מיוחדת זו הפכה מאז לפיצה המועדפת על המלכה מרגריטה וככל שעברה השמועה, המלכה נהפכה פופולרית אף יותר בקרב העם. בהשראתה, התפתחה באיטליה קולינריית פיצה מיוחדת, "פיצה מרגריטה", הנמשכת עד עצם היום הזה בנאפולי וכיום נפוצה בכל העולם.

ההיסטוריה אינה מלמדת אותנו בוודאות האם זה השף רפאל שהתחיל למכור את הפיצה הזאת מהפיצריה האישית שלו אבל זה ידוע כבר שהפיצה, באותו פורמט כשם שאנו מכירים היום, נהפכה מאז למאכל הלאומי באיטליה. בעקבות זאת, המגוון הרחב של הפיצות לא אחר לבוא ומאז נתווספו תוספות כגון בשר, שום, בצל וכדומה.

הפיצה נפוצה לאמריקה, צרפת, אנגליה וספרד ומשם לכל העולם. כיום אנו חוגגים פיצה. ה-9 לפברואר זהו יום הפיצה הבינלאומי וספר השיאים של גינס קבע שהפיצה הגדולה ביותר שנעשתה אי פעם ונאכלה הייתה בהוואנה, פלורידה.

אודות שגיא קהלני

שגיא קהלני

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר