לא נמאס לכם לשלם לחברות הכבלים כל חודש? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


לא נמאס לכם לשלם לחברות הכבלים כל חודש?

פורסם בתאריך 02/10/2010 ע"י דנה מ בקטגוריה תקשורת וסלולרי | צפיות: 856 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: צלחות לווין, צלחת לווין, אנטנות, שידורי לווין

כיום יש פיתרון שיכול להיות זול ויעיל- קליטת שידורים דרך צלחות לווין.
הרבה אנשים כיום פונים לתחום הזה שהוא יחסית חדש בארץ שלנו, אגב, בחו"ל זהו תחום מאוד מתפתח והרבה אנשים משתמשים כיום באופציה של שידורי טלויזיה דרך שידורי צלחת לווין.
אז מה זה בעצם צלחת לווין ואיך העניין הזה עובד?
ובכן, לווינים משוגרים לחלל דרך בסיסי שיגור מיוחדים הפזורים ברחבי העולם, הלווינים נשארים בחלל משום כוח הכבידה ומשמשים לקליטת אותו או לצילום דרך מצלמות שמחוברות עליהם ושם, במרחק של שלושים אלף קילומטר מעלינו נמצאים להם לווינים שקולטים שידורים מכל רחבי הגלובוס.
לווינים אלה משמשים לכל מיני דברים החל מלווינים של מדינות, קליטה של מזג האוויר, קליטה של שיחות טלפון, תקשורת ימית, עדכון של מפות ועד לקליטה ושידור של תכני טלויזיה ועוד.
צלחות לווין בעצם מסתובבות סביב כדור הארץ והפונקציה העיקרית שלהם היא לקלוט אותות ולהעביר אותם למחשבים , בין היתר אותות של תחנות שידור סביב העולם.
כאשר לווין קולט אות הוא מעביר אותה בצורת סוג אנרגיה הקרוי אות שידור. אות זה נודד בחלל עד שהוא מגיע למשדרים בכדור הארץ הממרים אותו לתמונה או לקול.
הלווין קולט שידורים בדומה לאנטנות שיש לנו רק שבשונה מאנטנות הלווין קולט את הנתונים ממשדרים הפזורים ברחבי העולם.
הקליטה של צלחות הלווין מתבצעת באופן ובאיכות דיגיטלית. דעה רווחת כיום היא שהשידורים הנקלטים מצלחות לווין היא באיכות פחותה משידורי הכבלים או הטלויזיה הקיימים כיום, הדעה הזאת מוטעית מהסיבה הפשוטה ששידורים שמגיעים מאנטנות של צלחות לווין מגיעות באופן ישיר וחלק מהלווין לצלחת מבלי לעבור את המשדרים והמבנים הקרקעיים שקיימים בשידורי הכבלים הרגילים כך שאיכות התמונה חלקה ואיכות הקול משובחת.
בנוסף, כיום מגוון הערוצים המוצעים לצפייה דרך צלחות לווין היא עצום, משום שיש כל כל הרבה לווינים שמשוגרים ונמצאים בחלל ישנן יותר אופציות לקליטה של ערוצים רבים לצפייה ולקליטה.
מה עם הקרינה? ובכן בניגוד לטלפון הסלולרי שמטגן לנו את המח צלחות הלווין פועלות בשיטה של קליטת אותות, כלומר, פחות פי כמה וכמה מטלפונים סלולרים.
 

אודות דנה מ

אורן לפיד

דנה מ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר