4 טיפים במקרה והייתם מעורבים בתאונת דרכים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


4 טיפים במקרה והייתם מעורבים בתאונת דרכים

פורסם בתאריך 02/09/2010 ע"י שגיא קהלני בקטגוריה חוק ומשפט | צפיות: 1061 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: תאונות דרכים, תאונת דרכים, עורך דין תעבורה

תאונות דרכים יכולות לפעמים להיות מאוד מתסכלות מפחידות ובעיקר מלחיצות, אולם אם לאחר תאונת הדרכים תילחצו יותר מידי ותעשו החלטות וצעדים לא נבונים, הדברים הללו יכולים לגרום להשפעה שלילית על תביעת חברת הביטוח, ובצורה כזאת לא לקבל את כל מה שמגיע ואת כל הפיצויים מהביטוח.
להלן כמה צעדים שחייבים לפעול על פיהם לאחר תאונות דרכים:

1. לעולם אבל לעולם אל תודה שתאונת הדרכים קרתה באשמתך:
זה קשה לקבוע מי אשם בתאונות הדרכים מיד לאחר שהתרחשו.
לא משנה מה, אל תודה בחיים שאתה אשם בתאונת הדרכים וזה. זאת פשוט הדרך להגן על עצמך במקרה שההבנה שלך והזיכרון שלך לאחר תאונת הדרכים שגויים.
צריך לתת למשטרה ולחברות הביטוח להחליט מי אשם לתאונת הדרכים, הם כמובן בקיאים בכל חוקי התעבורה ויש להם הבנה רבה יותר ונסיון רב יותר ועשיר מלאזרח הפשוט, ואלו יוכלו להחליט מי אשם בתאונת הדרכים, על אחת כמה וכמה כאשר המעורבים בתאונת הדרכים מבולבלים לחוצים ומפוחדים.

2.תמיד אבל תמיד להזעיק את המשטרה:
אמנם יש תאונות דרכים קלילות שלפעמים חושבים שלא צריך להזעיק משטרה בעקבותיהן, אבל תמיד כדאי לשמור את האינטרסים שלכם, ולכן תמיד כדאי להזעיק את המשטרה.
אם תאונת הדרכים חמורה, בטוח שחייבים להזעיק ניידת משטרה, השוטרים יכתבו דו"ח על התאונה, ודו"ח זה יוכל להיות לעזר כאשר חברות הביטוח יחליטו מי אשם בתאונת הדרכים.
מלבד זאת ברגע שהרשויות מגיעות לאחר תאונת הדרכים, הן יכולות למנוע זעם של אנשים לאחר התאונה ובמקרים אחרים לכוון את התנועה שמתעקבת בעקבות תאונת הדרכים ובכך להפחית מהמעורבים בתאונה את הלחץ והתסכול.

3.להשיג תמיד אינפורמציה יעילה:
אף פעם עודף אינפורמציה לא תזיק, חייבים להשתדל לקחת את מירב הפרטים מהנהג השני אשר היה מעורב איתכם בתאונת הדרכים, למשל להעתיק את כל הפרטים שלו מרשיון הנהיגה (גם אלו שנראים לא חשובים), חייבים לוודא שלוקחים את מספר הטלפון המדוייק והנכון, וכמובן כל פרטי הביטוח העדכניים והנכונים (לשים לב לתוקף הפוליסה למשל), וכמובן לא לשכוח לקחת את פרטי המכונית המעורבת בתאונת הדרכים כולל: דגם,שנה,צבע וכמובן מספר לוחית הרישוי.

4.יצירת קשר עם חברת הביטוח:
חייבים להתקשר לחברת הביטוח ולעדכן אותם בדבר תאונת הדרכים, וכמובן לשים לב טוב טוב שלא נותנים להם יותר מידי פרטים על התאונה ובטח ובטח שלא לוקחים את אשמת התאונה על עצמכם.
לוודא שמבינים את כל הסעיפים הרשומים בפוליסת הביטוח, אפילו כדאי ללמוד אותה גם ביום יום על מנת באם תתרחש תאונת דרכים תוכלו לדעת את כל הפרטים ושום דבר לא יכשיל את קבלת הפיצויים שלכם.
אם יש ביטוח מקיף, חברת הביטוח מחוייבת לשלם על התיקונים לאוטו, ואם הנהג השני המעורב בתאונת הדרכים אשם והוכחה אשמתו אז חברת הביטוח שלו חייבת לכסות את עלות הנזקים.

אודות שגיא קהלני

שגיא קהלני

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר