מעקות- כל מה שרצית לדעת ועוד | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מעקות- כל מה שרצית לדעת ועוד

פורסם בתאריך 01/28/2010 ע"י דנה מ בקטגוריה עיצוב פנים | צפיות: 786 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: מעקות, מדרגות, שיפוצים, עיצוב פנים, עיצוב הבית, בנייה

מעקות זה דבר כל כך טבעי שאנחנו אפילו לא שמים לב לקיומם, אבל למעשה מדובר בהתקן עתיק ביותר. הנחיות להתקנת מעקות מופיעות אפילו בתנ"ך כך למשל בספר דברים פרק כ"ב פסוק ח': " כי תבנה בית חדש ועשית מעקה לגגך ולא תשים דמים בביתך כי ייפול הנופל ממנו". פסוק זה למעשה מזהיר את מי שבונה בית חדש מפני נפילה מהגג ושכדי שזה לא יקרה צריך לשים מעקה. מכאן ניתן להסיק שבעצם הצורך במעקות נולד לפני אלפי שנים וזהו התקן חובה בכל בית.
מעקות מיועדים עבור מבנים שיש בהם יותר מקומה אחת. מטרתם המרכזים של המעקות היא בטיחותית, לרוב נראה אותם צמודים לגרמי מדרגות, בכדי למנוע מעידות ונפילות מגובה. ככל שהמבנה גבוהה יותר, כן גדלה החשיבות של המעקות. החלק העיקרי של המעקות עשוי בדרך כלל ממתכת, שזה חומר חזק מאוד אך גם ניתן לעיצוב. החלק העליון, שהרבה פעמים בא במגע עם היד של אנשים שנשענים עליו, עשוי בדרך כלל מעץ משויף ומכוסה לכה, שזהו חומר נעים יותר למגע. המתכת עלולה להיות קרה למגע בחורף.
חשוב מאוד להרכיב מעקה לגשר, נפילה מגשר עלולה להיות סכנה גדולה מאוד, כי פרט לסכנת התרסקות, ישנה גם סכנה מצד רכבים העוברים מתחת לגשר או סכנת טביעה.
העובדה שמרבית המעקות עשויים ממתכת, מאפשרת שלל אפשרויות עיצוב. האלמנט העיצוב חשוב מאוד בבתים פרטיים אך גם במוסדות, בחברות ובבתים משותפם. אין ספק שמעקה בבית פרטי הוא קישוט לכל דבר. הוא צריך להתאים לסגנון העיצוב השולט בבית, והוא גם יכול להכתיב אותו. המתכת מאפשרת שינוי צורה בקלות יחסית, כך שהעיצוב תלוי בטעמו של הלקוח.
מעקות במשרדים יכולים להעניק תחושה של יוקרה וסטאטוס ובעצם לשדר ללקוח שזו חברה ששווה לעבוד איתה, כמו גם לתת תחושה למועמדים לעבודה שכדאי לעבוד שם. מעקות חשובים גם במקומות בילוי ובעיקר בתיאטרונים ובבתי אופרה. מעקה יוקרתי נותן תחושה של חוויה נדירה ויוצאת דופן עוד לפני שהמופע מתחיל.
המעקות יעזרו למי שמתקשה לעלות במדרגות, כי אפשר להישען עליהם. אם משהו מחליק לנו מהיד, המעקה יעצור את החפץ וימנע ממנו ליפול את כל הדרך עד למטה ואולי להתרסק על מישהו. מעקות יבלמו גם נפילה של אדם, שכן אף אחד מאיתנו אינו חסין מפני אובדן שיווי משקל. חשיבותם של המעקות עולה בבית שיש בו מבוגרים או ילדים. לאנשים בגילאים הללו יש נטייה ליפול יותר מאשר לאחרים. אדם מבוגר ששובר עצם, זה טיפול מאוד לא פשוט ועדיף להימנע מזה כמה שאפשר. נפילה ממדרגות בזמן הריון היא סיכון נוסף שכדאי להימנע ממנו. המעקות אינם מונעים את הנפילה אך יכולים לבלום אותה ולצמצם נזקים משמעותית. פרט לכך, העדר מעקות בבנין עלול להוות עילה לתביעה מצד אדם שנפגע כתוצאה מנפילה במדרגות.
 

אודות דנה מ

אורן לפיד

דנה מ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר