אינסטלטור וכל מה שצריך לדעת | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


אינסטלטור וכל מה שצריך לדעת

פורסם בתאריך 01/26/2010 ע"י אורי ג בקטגוריה שיפוצים | צפיות: 485 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אינסטלטור, גילוי נזילות

 

אינסטלטור
אחד השירותים החשובים שיש לנו בבית זה אספקת מים. תכבו את הברז הראשי של המים ותגלו שאתם בעצם לא יכולים לעשות שום דבר בבית: לא לנקות, לא לבשל ולא להתקלח. בדרך כלל אנחנו לא סובלים מאי סדרים באספקת המים הנובעים מהפסקות מים יזומות של חברת התשתיות, אי סדרים יכולים דווקא להגיע מכיוון של תקלות. מישהו שנכנס פעם הביתה וגילה שהברז מתחת לכיור נפרץ, לעולם לא ישכח את החוויה. הוא הולך לגלות את כל הבית מוצף במים, מיותר לציין שכל מה שעמד על הרצפה יירטב, החל משטיחים ועד לרהיטים. פרט לכך, נזקים עלולים להיגרם גם לדירה שמתחת, הדירה עלולה לסבול מנזקי נזילה ועלות התיקון היא על בעל הדירה שלמעלה. במקרה כזה אנחנו זקוקים לאינסטלטור כמו לרופא! אבל בעל מקצוע שיגיע אלינו הביתה ויגלה עד כמה אנחנו לחוצים על התיקן עלול לנצל את המצוקה שלנו ולבקש תשלום גבוהה פי כמה וכמה מהמקובל. רובנו לא נתקלים בתקלות כאלו יותר מדיי ולא יודעים להגיד כמה זה אמור לעלות. מכאן שחשוב לעבוד עם אינסטלטור הוגן.
שירותיו של האינסטלטור הם לא רק שרותי אקספרס. יש אנשים המשפצים את הבתים שלהם ורוצים על הדרך לחדש גם את הצמרת וזו יוזמה ברוכה כי החלפת צנרת עלולה להיות עסק מורכב הכולל פרוק של כול הרצפה בבית. ישנו גם צורך בהתקנת ברזים חדשים או דודי שמש וגילוי נזילות מבעוד מועד, וגם בשביל הדברים הללו אנחנו זקוקים לאינסטלטור.
יש לזכור ששרותי האינסטלציה אינם מיועדים רק לדירות ולבתים פרטיים. לכל ועד בית יעיל יש טלפון של אינסטלטור בהישג יד, זאת משום שרבים הם המקרים של בעיות במערכת הביוב, ואין ספק שזו בעיה לא נעימה עבור הדיירים.
גם חברות וארגונים משתמשים בשירותיו של האינסטלטור, שכן גם שם יש חיבור למים בשירותים ובמטבחים, ובכל מקום שיש מערכות אינסטלציה יזדקקו לאינסטלטור במוקדם או במאוחר. יש בעלי מקצוע היוצאים מנקודת הנחה שלחברות מסוימות יש הרבה כסף ואין סיבה שלא ישלמו מחיר יקר. זאת גישה לא הוגנת ולא נכונה כי לארגון יכולים להיות תקציבי ענק, זה לא אומר כלום לגבי תקציבי התחזוקה שיכולים להיות זעומים מאוד, ובכל מקרה, המחיר צריך להיות פרופורציונאלי לעבודה, כך שכדאי מאוד לחפש אינסטלטור שהמחירים שלו הוגנים הן ללקוחות הפרטיים והן ללקוחות המוסדיים.
הדבר החשוב ביותר בנושא הזה של אינסטלציה, זה החומרים מהם עשויה המערכת, בדגש על הצנרת. החלפתה של הצנרת וגם גילוי נזילות זה לא דבר קל ולכן חשוב מאוד להשתמש בחומרים עמידים ככל שניתן. חשוב לזכור שמה שנימצא מתחת לבלטות של הרצפה זה חול, ברגע שיש דליפה החול נרטב והצנרת מתחילה להרכב כי החול לא מתייבש. מכאן שאחרי הדליפה הראשונה אנחנו צפויים לדבר הרבה עם האינסטלטור, כך שכדאי להשקיע בצנרת מראש כדי לדחות את השיחה הראשונה עד כמה שניתן.

 

 

אודות אורי ג

מקלחונים מעוצבים.

אורי ג

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר