רפואה משלימה – רפואה אלטרנטיבית: טיפול נפשי | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


רפואה משלימה – רפואה אלטרנטיבית: טיפול נפשי

פורסם בתאריך 10/29/2008 ע"י אורן נוטוביץ בקטגוריה בריאות הנפש | צפיות: 913 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית, ביואנרגיה, תקשור, הילינג, טיפול נפשי, לחץ נפשי, דיאטה, חולשה ועייפות, קשר זוגי, מתח כרוני, תזונה נכונה, הורדת מתחים, חולשה בגוף, תרגילי הרפיה, מטפל אלטרנטיבי, מטפל ברפואה משלימה, ריפוי אלטרנטיבי, זוגיות, סרטן, מחלות, אבחון וטיפול, דמיון מוד

טיפול נפשי דרך העין של רפואה משלימה מצריך אותנו לחפש "עמוק" יותר מה הם התהליכים הנוגעים בדבר הבעיה או הבעיות הנוצרות בגוף. אין דבר כזה גוף בלי נפש ורוח לכן עלינו, כמטפלים, דרושה מחשבה ובחינה מעמיקה מה לעשות ואיך לברר מהותה של בעיה כלומר: יש דברים שאדם רואה כבעיה ואולי לא כך היא, אולי זו מטרה או בחירה לחיים ואפשר ללמוד הרבה דברים מ"בעיה" זו !

 

יש הרוצים תשובה לכל שאלה ואנו חייבים להבין שאי אפשר לענות על כל שאלה, במיוחד לגבי העתיד, לכן שוב, צריכים להיות מוכנים לרגע שאין בו תשובה מיידית לבעיה כלשהי ורק הזמן והקשר הטיפולי יעשו את העבודה.

לא קל למטפל כיום כשיש כל כך הרבה היחשפויות לשאלות ותשובות במדיה וכל אדם כבר יודע מה לעשות ומה הוא רוצה כי אנשים אחרים, בד"כ לא אנשי מקצוע נתנו לו תשובות. מה עושים? התשובה לשאלה זו היא: הרבה סבלנות ואורך רוח. חשוב להאמין במה שאתה עושה, למרות הלחץ שמפעיל המטופל לסיפוקים מידיים. חשוב שתדע מה אתה עושה ואיך לכוון את האדם למציאת תשובות "לבד" כי זו בעצם המטרה החשובה: לתת כלים לאדם לעבודה עצמית לכל החיים, לא רק לפתור בעיה רגעית. שוב, חשובה סבלנות ועבודה עקבית ורצינית ואז אולי יבואו גם התשובות-הפתרונות.

ככל שאנחנו לחוצים כך המטופל לחוץ יותר לכן אנו זקוקים לשקט נפשי ואמונה בדרכנו.
כיום, כשאנו נמצאים בחברה מודרנית בה הלחץ הנפשי, הבדידות, המחלות רק גדלות אנו זקוקים יותר לשקט נפשי ואורח חיים בריא יותר. לא קל לומר זאת לאדם שנמצא בתוך הקלחת של ההתרחשויות האין-סופיות: עבודה, משפחה, ילדים וכדומה, אך ניתן בסבלנות רבה ללמוד וללמד אנשים להרגע, לאכול טוב ובריא, לעשות פעילות ספורטיבית מהנה, להשתחרר מכעסים ולחצים ועוד. הפעילות הבריאה לא דורשת שינוי מהותי ועמוק מכל אחד. אפשר בכמה דקות ביום לשנות אורח חיים שלם ע"י תרגלי הרפיה או מדיטציה, שינויים מינוריים בתזונה נכונה, כמה דקות של פעילות גופנית, הקשבה לאחר וכדומה.
חשוב שהמטפל יתן דוגמה טובה מעצמו כך שניתן יהיה לראות את "האמת" ולא שיהיו אלו רק מילים בעלמה.

לסיכום: טיפול נפשי דרך הראיה של רפואה משלימה דורש מאיתנו כמטפלים ידע ונסיון רב אך בעיקר סבלנות ואורך רוח. לא להתפתות במתן פתרונות מהירים מעצמנו אלא הכוונה עקבית ומתן כלים יצירתיים וברורים למטופל לעבודה עצמית, אורח חיים נכון והקשבה לעצמו.

בהצלחה, אורן נוטוביץ
רפואה אלטרנטיבית
 

אודות אורן נוטוביץ

אורן נוטוביץ, עובד סוציאלי (B.A), מומחה רפואה משלימה-הוליסטית ו- רפואה אלטרנטיבית. אורן עוסק באבחון וטיפול בבעיות גוף ונפש ומדריך רוחני. שיטות אבחון וטיפול מיוחדות כגון: תקשור, ביואנרגיה, הילינג, דמיון מודרך ועוד בשילוב עם נסיון רב וראיה רחבה של מכלול האדם, יוצרים מפגש מיוחד הנותן אור על מקורות הבעיה והדרכים הטובות ביותר לטפל בה. אתר: www.orentikshur.com טל. 054-6649283, 04-9837838

אורן נוטוביץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר