קשר זוגי, זוגיות, תהליכים טבעיים בקשר הזוגי ואיך ניתן לפתור בעיות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


קשר זוגי, זוגיות, תהליכים טבעיים בקשר הזוגי ואיך ניתן לפתור בעיות

פורסם בתאריך 10/28/2008 ע"י אורן נוטוביץ בקטגוריה זוגיות | צפיות: 958 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית, ביואנרגיה, תקשור, הילינג, טיפול נפשי, לחץ נפשי, דיאטה, חולשה ועייפות, קשר זוגי, מתח כרוני, תזונה נכונה, הורדת מתחים, חולשה בגוף, תרגילי הרפיה, מטפל אלטרנטיבי, מטפל ברפואה משלימה, ריפוי אלטרנטיבי, זוגיות, סרטן, מחלות, אבחון וטיפול, דמיון מוד

אין דבר שאנו מתעסקים בו יותר מהקשר הזוגי – הזוגיות בחיינו. רבות דובר וסופר ומחקרים ותובנות אין סוף אך תמיד אנו חוזרים לרגעים הראשונים של המבט, המגע וההתאהבות.
רגעים נדירים אלו בחיינו לא חוזרים במהרה ובאם תשאלו כל אדם בוגר מה הוא זוכר מהקשר הזוגי שלו הוא יזכור את רגשי ההתעלות הראשוניים, את האהבה הראשונה וכיצד היא השפיע על חייו. תהליך טבעי זה של התאהבות לא קורה לכל אחד, זה יוצר תסכול ומרירות וגם כאשר יש קשר זוגי לא תמיד יש אהבה או התאהבות כמו שאנו רוצים.

יש אנשים החושבים שקשר זוגי פותר הכל, ממחקרים שערכתי: בדרך כלל נשים מחפשות את הגבר המושלם, את האחד שיאיר את חייהם והמסע אחר "האחד" דורש מאמצים רבים ותסכולים אין ספור כי בדרך אנו פוגשים אנשים "רגילים" עם כל מיני בעיות רגילות וזה לעיתים לא מספק אותנו וכאשר מוצאים מישהו שנראה "כמושלם" אנו מפתחים אובססיה וקנאות שיעלם או יברח, דבר שלרוב קורה ואז נוצר משבר קיומי בחיינו, לפעמים לכל החיים.
גברים לרוב מחפשים את היפה והמושלמת שתהיה לצידם כל הזמן ותאהב ותתמוך כמו אמא ותשאר יפה לנצח. כמובן שזה לא קורה ושוב נוצר תסכול ומלחמות כח ומריבות ללא קץ.

מה עושים? האם ניתן להשיג זוגיות שלמה ונעימה לשני הצדדים?
הרבה תשובות נענו לשאלות אלו במרוצת השנים אך אין לאף אדם תשובה ברורה אחת כי תמיד מדובר בשניים, שני אנשים ששונים במהותם אחד מהשני וכדי ליצור אחד שלם מהשניים זה דבר שכמעט ולא ניתן אם בכלל. מהיכן מגיעה השאיפה הכה גדולה לאחדות ומושלמות? אולי מסרטים או סיפורים ששמענו אך אף אחד לא ראה או חווה קשר כזה בחייו לאורך זמן. באם אסכם את כל מה שנאמר נראה שאנו מאוד מתוסכלים מחיינו הזוגיים כי הציפיות מהקשר הרבה יותר גבוהות מהניתן.

הדרך לקשר זוגי טוב: מפרה ומעניין, שבו לכל אדם בקשר יש את החופש שלו לעשות כל דבר שהוא רוצה, ללא מגבלות, כי כל אדם חופשי למעשיו ואין צורך באמון באחר אלא דווקא, להבין את הצורך לחופש של השני, זו אהבה אמיתית, זו נתינה ללא תמורה, מקשר כזה יכולה להיווצר אהבה לאורך זמן ולא תלות וקנאה אין סופיים.

הדבר הראשון החשוב ביותר הוא ההבנה שאנו לא מושלמים כלפי הצד השני אלא רק כלפי עצמנו. אין אנו יודעים לעולם מה בדיוק רוצה או צריך הצד השני וזו גם לא מחויבותנו לתת לו זאת. כך אין תלות אלא חופש. כל צד בקשר מחויב לעצמו ובאם יש בעיות בקשר הן בד"כ מדברים אישיים שעוברים על אדם והוא צריך לטפל בהם ללא תלות בקשר הזוגי. מאוד קל "להפיל" על אחרים את בעיותינו אך זו לא הדרך להבראה אלא לתסכול ואכזבה.

לסיכום: קשר זוגי הוא מפגש בין שני אנשים השונים במהותם ולכן כל צפייה למושלמות תגמר באכזבה. כל אדם בקשר מחויב לעצמו ולבריאותו ולהצלחת הקשר. חשוב לבדוק כל בעיה הנוצרת דרך העינים האישיות: מה יש בי שגורם לבעיה ולא במה האחר לא בסדר. חשוב לזכור שאנו לא חיבים לאף אחד שום דבר והחופש האישי בקשר הזוגי הוא הפתח להצלחתו, כך יש הרבה פחות קינאה או תלות ויש הרבה הפריה הדדית.

חליל ג'ובראן חליל כתב על הקשר הזוגי:

יחדו נולדתם,ויחדו תהיו לעד
יחדו ,עת כנפי המות הלבנות
יפיצו ימיכם לכל רוח,
יחדיו בדממת הנצח של האלהים
אך,
שימו מרחבים בזה היחד,
ותנו לרוח השמים לחולל בינותיכם.
אהבו זה את זו,אך אל תכרבלו את האהבה.
יהא נא ים הומה חופי נשמותיכם.
מזגו איש לכוס רעותו,
אך
אל תשתו מכוס אחת.
פרסו מפתכם זה לזו.
אך אל תאכלו מכלי אחד.
זמרו וחוללו יחדיו,ויגיל לבבכם,
אך תנו ויהא כל אחד הוא עצמו.
כמיתרי הנבל, שלעצמם הם, גם בנגנם יחדו,
מסרו את לבבכם ,אך לא למשמרת הזולת.
כי רק החיי תכלכל את לבבכם.
עמדו יחדיו ,אך אל תהיו צמודים.
כי העומדים ,נושאי המקדש ,נצבים ולא יגעו.
והאלון והאלה,
אמיריהם זה בצלה של זו, לא יגבהו.


בהצלחה, אורן נוטוביץ
 

אודות אורן נוטוביץ

אורן נוטוביץ, עובד סוציאלי (B.A), מומחה רפואה משלימה-הוליסטית ו- רפואה אלטרנטיבית. אורן עוסק באבחון וטיפול בבעיות גוף ונפש ומדריך רוחני. שיטות אבחון וטיפול מיוחדות כגון: תקשור, ביואנרגיה, הילינג, דמיון מודרך ועוד בשילוב עם נסיון רב וראיה רחבה של מכלול האדם, יוצרים מפגש מיוחד הנותן אור על מקורות הבעיה והדרכים הטובות ביותר לטפל בה. אתר: www.orentikshur.com טל. 054-6649283, 04-9837838

אורן נוטוביץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר