רפואה אלטרנטיבית: מתח נפשי, לחץ נפשי, חולשה ועייפות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


רפואה אלטרנטיבית: מתח נפשי, לחץ נפשי, חולשה ועייפות

פורסם בתאריך 10/28/2008 ע"י אורן נוטוביץ בקטגוריה רפואה אלטרנטיבית | צפיות: 1350 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית, ביואנרגיה, תקשור, הילינג, טיפול נפשי, לחץ נפשי, דיאטה, חולשה ועייפות, קשר זוגי, מתח כרוני, תזונה נכונה, הורדת מתחים, חולשה בגוף, תרגילי הרפיה, מטפל אלטרנטיבי, מטפל ברפואה משלימה, ריפוי אלטרנטיבי, זוגיות, סרטן, מחלות, אבחון וטיפול, דמיון מוד

לחץ נפשי, חולשה ועייפות, מחלות חוזרות ונשנות הן חלק ממצבנו בעולם מודרני זה בו יש תחרות על כל דבר ודרישות אישיות להצלחה גדולה מכל אדם. יש אמנם המצליחים לצאת מהקושי הזה בכל מיני דרכים אלטרנטיביות העוזרות להם ולסביבתם אך לרובנו קשה מאוד לשרוד בעולם דרשני ומתוח זה.

לחץ נפשי יכול לגרום לתסמינים דכאוניים ואף למחלות עקב השפעת המתח על כל מערכות הגוף. מחקרים מראים כי אנשים אשר נמצאים בסביבה לחוצה נוטים יותר לחלות ולהדבק במחלות וירליות וכן חשופים יותר לשינויים במצבי הרוח, חולשה ועייפות. באם לא מטפלים בבעיה יכולה להתפתח מחלה קשה או חולשה-כאב כרוניים.

המנגנון הגורם לחולשה עקב מתח לא ברור עדיין לחוקרים אך ניתן לראות ישירות את תוצאותיו. מערכת החיסון שלנו מושפעת מיד מלחץ זמני, טראומה או כאב, כך אנו חשופים יותר לחידקים ווירוסים, פנימיים או חיצוניים ונוטים למחלות, חולשה ועייפות.

ניתן לטפל במקור הבעיה ע"י שיטות שונות תוך הסתכלות על האדם כמכלול שלם שבו יש כל מיני אנרגיות, או קולות פנימיים, המגיבים לארועים "ויוצרים" את המתח. לא כל אדם מגיב לארועים שונים בחייו באותה צורה ולכן חשוב לאבחן במדויק את הכוחות "החזקים והחלשים", שהם אחד גדול ושלם ואז לנסות לאחדם כלומר: לא חייבים להתנגד ללחץ או למתח מיד, באם נבין מה גרם להם או במה הם משרתים אותנו נוכל לשחררם.

לדוגמא: אדם שעובד בעבודה הקשה לו ולא מוצא מספיק זמן לטפל בעצמו או לישון שינה יעילה ודאי יהיה במצב של לחץ ומתח וכנראה גם יתחילו להיות לו כאבים בגוף. באם נבין בפשטות שלא טוב לנו לחיות כך ונוכל לשנות במקצת את סדר היום שלנו ודאי נוכל להשתחרר מהלחץ הנפשי והגופני. אנו תמיד שומעים מאנשים שאין להם זמן לטפל בעצמם או כח לעשות שינוי ! אבל כח לעשות דברים הרבה פחות חשובים שלא משרתים אותם יש להם ! אני לא אומר זאת כשופט אלא כאדם החושב שיש לנו בחירה לעשות כמעט כל דבר בחיינו ובודאי יש לנו את היכולת והזמן לטפל קצת בעצמנו או ללכת לקבל עזרה כשצריך, למשל, רפואה אלטרנטיבית.

כשאנו חושבים ומבינים את מהותנו כאחד שלם שבו יש את כל היסודות והתכונות למיניהם
אנו יכולים פחות לכעוס על עצמנו ויותר להבין ולבחור בשינוי רצוי. לא צריך לחכות לרופא שיגיד לנו לעשות זאת, ניתן לעצור לרגע את החיים, להתבונן במראה הקיומית שלנו ולבחור בדרך המתאימה לנו ביותר ללא לחץ נפשי או כאבים מיותרים.
כמובן שאני אומר זאת כשהמצב הגופני או הנפשי שלנו בגדר הבריא ולא החולה. בזמן מחלה חשובה התערבות רפואית ומהר.

לסיכום: בעולם מודרני זה שבו הדרישות להצלחה ולמושלמות כה גדולות אנו חשופים יותר לבעיות נפשיות וגופניות. ניתן ע"י הכרת עצמנו ו"הקולות" הקיימים בתוכנו ללמוד לשלוט בהחלטות שלנו – הבחירות שלנו וכך להרגיש טוב יותר ללא לחץ או מתח מיותרים.
 

בהצלחה, אורן נוטוביץ
רפואה משלימה
מטפלים – טיפול אלטרנטיבי
 

אודות אורן נוטוביץ

אורן נוטוביץ, עובד סוציאלי (B.A), מומחה רפואה משלימה-הוליסטית ו- רפואה אלטרנטיבית. אורן עוסק באבחון וטיפול בבעיות גוף ונפש ומדריך רוחני. שיטות אבחון וטיפול מיוחדות כגון: תקשור, ביואנרגיה, הילינג, דמיון מודרך ועוד בשילוב עם נסיון רב וראיה רחבה של מכלול האדם, יוצרים מפגש מיוחד הנותן אור על מקורות הבעיה והדרכים הטובות ביותר לטפל בה. אתר: www.orentikshur.com טל. 054-6649283, 04-9837838

אורן נוטוביץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר