לימודי אלקטרוניקה או לימודי חשמל ? מה כדאי ללמוד ? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


לימודי אלקטרוניקה או לימודי חשמל ? מה כדאי ללמוד ?

פורסם בתאריך 10/28/2008 ע"י אורן שץ בקטגוריה מכללות ואוניברסיטה | צפיות: 779 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: לימודים, לימודי חשמל, לימודי אלקטרוניקה, אלקטרוניקה

לימודי אלקטרוניקה או לימודי חשמל? מה כדאי?

לימודי אלקטרוניקה ולימודי חשמל הינם שני תחומים מבוקשים במיוחד, המתפרשים על פני מגוון עצום של תחומי חיים. מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה נהנים כיום ממשכורות התחלתיות של 8000 עד 10000 ₪ ברוטו והתחום נחשב לאחד המבוקשים. החלטתם להירשם ללימודים? מזל טוב! כעת רק נשאר להחליט מהו התחום המתאים לכם יותר. למרות נקודות דמיון משותפות לשני התחומים הם גם נבדלים זה מזה במספר לא מבוטל של נושאים.
אלקטרוניקה חשמל או שניהם? הגיע הזמן לעשות סדר בבלאגן...

לימודי אלקטרוניקה לימודי חשמל ומה שביניהם


נתחיל דווקא בפרקטיקה. לא משנה איזה משני המקצועות בחרתם ללמוד, תוכלו לעשות זאת במכללה או באוניברסיטה. ההבדל? לא משמעותי, פרט כמובן להפרשי העלויות ה"מינוריים"... הלומדים באוניברסיטה ישלמו שכר לימוד אקדמאי (כעשרת אלפים ש"לח לשנה) בעוד שאלו שילמדו במכללות ישלמו סכום כפול לשנה. לאלו מכם שמתקשים במספרים נספר כי בסכום בו תממנו 4 שנות לימוד באוניברסיטה (זהו משך התואר גם במכללות) תוכלו לממן רק כשנתיים בלימודיכם במכללה. היתרון הבולט במכללות הוא רף הקבלה הנמוך מזה של האוניברסיטאות. כל עוד יש בכיסכם את הסכום המבוקש סביר כי לא תתקלו בבעיה להתקבל ללימודי מכללה.

לימודי אלקטרוניקה- למי זה מתאים?


לימודי אלקטרוניקה הם תחום רחב מאד, שהולך ומתפתח תמידית. מהנדסים שסיימו לימודי אלקטרוניקה לא צפויים להיתקל בקשיים בחיפוש עבודה: עם התפתחות הטכנולוגיה ושילוב מערכות אלקטרוניות בכל תחום חיים אפשרי כמעט בעולם המערבי- ישנו ביקוש מתמיד למהנדסי אלקטרוניקה שרק הולך וגדל...
לימודי אלקטרוניקה מתפרשים על פני טווח רחב של תחומים שהולך ומשתנה בלי הרף: הטכנולוגיות המתקדמות שולטות בכל תחום בחיינו. לימודי אלקטרוניקה הפכו בעקבות ההתפתחות הטכנולוגית המואצת בעשרים השנים האחרונות למבוקשים במיוחד, ועל מנת להמחיש עד כמה הדבר נכון נביא מבחר מייצג של כמה דוגמאות מחיי היומיום:


1. תחום מדעי הרפואה- מכשירי דיאגנוסטיקה, צילום וסריקה מתקדמים, טיפולי לייזר ועוד.
2. תחום הביטחון- טכנולוגיות מתקדמות בתחום הטילים המונחים, בקרת אש, גדרות אלקטרוניות ומערכות ירי מתקדמות.
3. בבית- מערכות כמו DVD מחשבים אישיים, מערכות אבטחה ועוד.

בסופן של 4 שנות לימודי אלקטרוניקה מקבלים הסטודנטים תואר של הנדסאי אלקטרוניקה מוסמך והם יכולים להשתלב בשוק בכל אחד מהתחומים הנ"ל ובתחומים נוספים.

לימודי חשמל- למי זה מתאים?


כמו לימודי אלקטרוניקה, גם לימודי חשמל משתייכים לתחום שנמצא בהתפתחות תמידית. לימודי חשמל ניתן ליישם במגוון אדיר של תחומים שאנו נתקלים בהם ביומיום: מעבדים זעירים, מכשירים רפואיים, מערכות חומרה לעיבוד מידע, ציוד תקשורת ומולטימדיה מערכות סאונד ועוד.
לימודי חשמל מובילים למשרות של הנדסאי חשמל גם בתחומי התקשורת האופטית, ההתקנים האלקטרוניים, הבקרה והרובוטיקה. לימודי חשמל נחשבים ללימודים יוקרתיים במיוחד בשל המשרות המפתח בחברות וארגונים שונים שהם מזמנים (חברות סלולר, מועצות מקומיות, הייטק ועוד).

רגע האמת- איך מחליטים?


ההתלבטות בין לימודי חשמל ללימודי אלקטרוניקה אינה קלה. שני המקצועות יבטיחו שפע של עבודה בשוק, ותנאי שכר לא רעים כלל..
אחת הדרכים שאולי יעזרו לכם להחליט בין לימודי חשמל ללימודי אלקטרוניקה היא שיחה עם סטודנטים שחוו התלבטות דומה. גם ביקור בקמפוסים וכניסה לכמה שיעורים משני התחומים תסיר הרבה ספקות. אם בחרתם במכללה חשוב לבדוק את האותיות הקטנות, ולהתרשם כי תמורת הסכום הגדול שתשלמו למקום הוא יוכל להעניק לכם את התנאים האופטימליים ללימודי התואר.
חשוב לציין כי קיים גם תואר משולב של לימודי חשמל ואלקטרוניקה אותו ניתן ללמוד באוניברסיטאות ובמכללות השונות.

אודות אורן שץ

אורן שץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר