מגפיים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מגפיים

פורסם בתאריך 12/20/2009 ע"י Fashion Portal בקטגוריה טיפוח ויופי | צפיות: 722 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אופנה, בגדים, עיצוב, סטייל, הלבשה, נעליים, מגפיים, שמלות, הלבשה תחתונה, חולצות, כובעים, שעונים, משקפיים, תיקים, תכשיטים,

בניגוד למה שמקובל לחשוב, מגפיים רטובות לא אוהבות חום. חום דווקא יכול לגרום להם נזק במידה והחלטת שאתה רוצה לייבש מגפיים תוך הנחה על ראדיאטור מחומם, רוב הסיכויים שתמצא אותם כמה דקות לאחר מכן במצב צבירה אחר מאשר השארת אותם אך לפני כמה רגעים. הדרך הפחות מוכרת אבל היעילה יותר היא דווקא להוציא מהם את המשטח שעליו בעצם הולכים, או המדרס הפנימי שיש במגפיים, ולמלא את החלל שנותר בנייר עיתון יבש. פעולה זו אמורה בעצם לגרום לספיחת הלחות הקיימת בתוך הנעל לתוך מקור יבש יחסית ובלי חשיפה מוגזמת לחום. מיותר לציין שכל זאת יש לעשות בחלק הבית שאיננו בעל לחות גבוהה, כדי למנוע מצב בו הלחות המאפיינת מגפיים של אחרי טיול מתאדה לאיטה אבל החומר החיצוני שעוטף מגפיים נשאר לח. ומה עוד ניתן לעשות? מגפיים עטופות עור רצוי למשוח בחומרי סיכה מתאימים כגון וקס, או כל חומר איטום ורצוי לעשות זאת אחת לכמה הליכות בהם היינו צריכים מגפיים. באופן כללי מגפיים עשויות מעור דורשות טיפול אחר במקצת מאשר מגפיים עשויות ניילון נניח, או חומר פוליאסטר, או כל בד מסוג שהוא. מגפיים עשויות בד דורשות טיפול מיוחד כדי לשמר את הממברנות שמונעות מהמים להיכנס אל תוך החלל המצוי בתוככי מגפיים בו נמצאת בדרך כלל רגלנו העדינות. כלומר החומרים שיש למרוח כאן הם שונים במידה וברצוננו להתייחס ברצינות לרכישת מגפיים שביצענו. כלומר יש חשיבות רבה לאיך שומרים מגפיים, ובמידה וכבר בחרנו לרכוש מגפיים, רצוי שנדע איך עושים זאת תוך ירידה לכל רזי הפעולות השונות וביניהן התייחסות שונה בהחלט לעור, בד, או כל חומר ידוע שמשתמשים בו להכנת מגפיים איכותיות. ללא קשר להרכבים השונים של מגפיים, חשוב מאד לזכור לנקות מגפיים מכל מיני מזיקים ושלל שרצים הנוטים להיתפש בה מסיבותיהם הם, או אבנים מזיקות שנוטות לקרוע את העור או הבד מהם עשויות מגפיים, עד למצב שמגפיים נהרסות לגמרי במקרים גרועים ביותר. זה אמנם לא קורה במדיה תכופה כל כך אך יחד עם זאת חשוב לדעת שינן סכנות שאין סיבה שלא נדע כיצד להימנע מהן. אם נראה שכמעט מדובר באמנות ראויה לשמה, והדבר נראה מוזר במקצת, אפשר וצריך לזכור שבכל מקרה מגפיים הם הדבר שעליהם אנחנו דורכים ומפקידים בידם את רגלינו – ולכאלה אין לנו תחליף עד כמה שהמדע מכיר. ואם כבר נגענו בנושא הרגליים - חשוב גם לדעת איזה גרביים יש לשים עלינו כשאנו לובשים מגפיים. הגרביים צריכות להיות קלות לייבוש, כאלה שיודעות להוציא לחות החוצה מבין האצבעות, שיתרמו להרגשה היבשה שלנו גם שאנחנו נועלים מגפיים בתוך נהר האמזונס באמריקה המרכזית.
אפילו חיילים קרביים בוררים מגפיים בקפידה יתרה ויש כאלה שאפילו דואגים שיהיו ברשותם מגפיים קלות וחזקות ככל שוותק השירות שלהם עולה. לא תמצא חייל ותיק וקרבי עם מגפיים כבדות ומגושמות כמו של חייל צעיר, ותמיד תוכל לראות גם חייל וותיק מתחזק כמו שצריך מגפיים שנמצאות איתו כבר כמה שנים, ואם חייל קרבי יודע להוא צריך לעשות זאת, כדאי שגם אנחנו.
 
מאמר זה נלקח מקטגוריית מגפיים מפורטל האופנה - אופנה

אודות Fashion Portal

Fashion Portal

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר