שוביניזם בשיאו | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


שוביניזם בשיאו

פורסם בתאריך 03/22/2008 ע"י רעות ניב בקטגוריה אקטואליה | צפיות: 1396 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: מוסכים, גלגל, נשים גברים, שוביניזם, שיוויון, הזדמנויות, כלי רכב, עבודה, פנצ'רייה, חמש מאות שקלים, שלוש מאות וחמישים שקלים, שקלים, צדיק

נשים רבות זוכות ליחס מפלה כאשר הן מגיעות לטפל ברכבן במוסך – לטוב ולרע. מחד אותם גברברים נוטפיי זיעה ש"זוכים" לראות אישה שנראית לא רע במקום עבודתם יתנהגו אחרת, מכפי שהיו מתנהגים אילו היה מגיע למשל בעלה. מנגד הם גם ירשו לעצמם לבצע מחטף ולהעלות את מחיר התיקון, בתוספת כמה טיפולים נלווים שהרכב לא היה ממש נזקק הם דבר שכמובן מקפיץ את מחיר התיקון.

הסיפור הבא התרחש במוסך תל אביב סמוך למקום עבודתה של חברתי השבוע. האפליה הזאת בין המינים – וזה לא משנה אם הבחורה מבינה הרבה יותר מאתו גבר שמגיע במקומה – יכולה לרמז לנו שהשוביניזם עדיין חזק במחוזותינו. "באחד הבקרים שנסעתי בדרכי עבודה כמדי יום", סיפרה לי חברתי, זהובת השיער הנמצאת בתחילת חודשי ההריון הראשון שלה "מבלי לשים לב עליתי על מסמר או משהו חד שהיה על הכביש ופתאום התחלתי לשמוע רעש של אויר שיוצא מהגלגלים". בשארית האוויר שעוד נותר בגלגל מכוניתה היא נסעה למוסך הקרוב למקום עבודתה וביקשתי לטפל בחור שנפער בגלגל. לטענתה בעל המקום לא הפסיק לדבר ולסביר לה על כל מני דברים שקורים ברכב. " הוא התחיל לדבר ולהסביר על הרבה מאוד דברים ובמהלך כל הזמן הזה אני שמה לב שהאוויר רק הולך ויוצא מגלגל ואז הוא אמר לי שאני צריכה להחליף שני גלגלים ולא רק את האחד שנפגע" ואם זה לא מספיק אז העלות שדרש על כל גלגל כזה היא חמש מאות שקלים. "זה מחיר שאפילו אני, שאני מבינה הרבה בכלי רכב הוא מחיר מופקע". לאחר שעירבה חברתי מכרים ששוחחו עימו - אגב כולם היו גברים ואחר שאחד הגברים ממקום העבודה שלה הגיע למקום, הסכים בעל הפנצ'רייה להתגמש ולהוריד את המחיר לשלוש מאות וחמישים שקלים בלבד לגלגל. מדובר בשלושים אחוזי הנחה או אם נפרוט זאת לשקלים, הרוויחה החברה שלוש מאות שקלים רק בזה שעירבה מספר גברים שידעו להעמיד את אותו "בעל מקצוע" על מקומו. יצאת צדיק? לא ממש עבד באותו מוסך. הדוגמה הזו יכולה להוכיח נו שני דברים: אנחנו חיים בחברה סקסיסטית שעם כל שוויון ההזדמנויות עדיין לא השתנתה כנראה במחשבותיה הבסיסיות והנקודה השניה היא שאנחנו חברה שלא תבחל בשקר, ברמאויות וב"לדפוק" את החלש במטרה להרוויח עוד כמה שקלים.

אודות רעות ניב

רעות ניב

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר