אחסון מידע במערכת הקבצים ושחזור קבצים מקצועי | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


אחסון מידע במערכת הקבצים ושחזור קבצים מקצועי

פורסם בתאריך 11/30/2009 ע"י אורן שץ בקטגוריה מדע וטכנולוגיה | צפיות: 1070 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: שחזור קבצים

תוכנת שחזור קבצים ונתונים הפכה בשנים האחרונות לפופולארית ביותר בקרב גורמים שונים, הן פרטיים והן עסקיים. למעשה, כל מי שאיבד קבצים ומידע כתוצאה מכשל או נזק כלשהו במערכת הקבצים, זקוק לשירותי שחזור קבצים על מנת לטפל בבעיה. יחד עם זאת, אנשים רבים אינם בטוחים בדיוק כיצד תהליך שחזור הקבצים עובד. כדי להבין איך עובד שחזור הנתונים, צריך לדעת בראש ובראשונה כיצד המחשב מאחסן מידע.

אחסון מידע במערכת הקבצים

כל פיסת מידע במחשב שלך מאוחסנת על גבי הכונן הקשיח שלך. הכונן הקשיח הוא בעצם הזיכרון של המחשב, בו מאוחסנים כל אותם קבצים. כוננים קישחים הם מכשירים מורכבים משהו, בעיקר עקב הפעילות המורכבת הכרוכה בתהליך קריאה וכתיבת הנתונים שעל גבי הדיסק. דיסק קשיח, בעת קריאה וכתיבת המידע, מסתובב במהירות עצומה. המבנה דומה לתקליטורים שאנו מכירים, אך עם חלוקה למגשי אחסון, המוגדרים על פי אזורים מגנטיים המהווים את הקוד הבינארי של המידע. המידע הבינארי מורכב משתי ספרות: 0 ו-1. המידע עצמו מוקלט על גבי מגשי האחסון שבדיסק.
מקורות המידע המגנטיים מאותרים על ידי אינדקס מערכת הקבצים, שעוזר למערכת לאתר את הקובץ המיועד, לקרוא נתונים או לכתוב נתונים. הראש המגנטי מרחף מעל פני השטח של המגש, מרים את השטח הרלוונטי ושולח את האות באמצעות המחשב. הקוד הבינארי מומר לתוך הקובץ, בתור תמונה, קובץ שמע, טקסט או תוכנה

שחזור קבצים שנמחקו

תהליך שחזור קבצים מתייחס לפעולות מקצועיות ומורכבות שמבוצעות במעבדת שחזור, על-ידי מומחי שחזור מידע. מבחינת התקלות האפשריות בדיסק, תמיד קיימת אפשרות של תקלה פיזית בחומרה ו "התרסקות הראש" מתרחשת כאשר תהליך הקריאה / כתיבה של הראש בא במגע פיזי עם המגש. בשל הטכנולוגיה הרגישה, זה יכול לגרום רציני בלתי הפיך של אובדן נתונים. חברות שחזור קבצים ומידע מקצועיות ידעו לטפל בבעיות פיזיות מעין אלה, אך גם בבעיות לוגיות שונות במערכת הקבצים שעל גבי הדיסק.

חיפוש אחר חברת שחזור קבצים מקצועית

לפני שאתם בוחרים חברת שחזור קצבים מקצועית, חשוב שתבדקו כמה דברים, כדי לא ליפול על חברה לא מקצועית: בררו מה ניסיון החברה בביצוע שחזורים וכמה זמן היא פעילה בתחום. בדקו מה אחוזי ההצלחה שהם מציעים לבעיה הספציפית שלכם והאם יש אחריות כלשהי על השחזור. שאלו מה זמן העבודה המשוער, הן של הבדיקה והן של השחזור בפועל. חברת שחזור קבצים מקצועית תדע להסביר לכם מה מקור הבעיה ומה עלות התיקון המשוערת. שימו לב: בחירה בחברה לא מקצועית עשויה להסב יותר נזק מאשר תועלת בתהליך שחזור הקבצים.

אודות אורן שץ

אורן שץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר