ביטוח תאונות תלמידים. | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


ביטוח תאונות תלמידים.

פורסם בתאריך 10/07/2008 ע"י גיל גולדרייך בקטגוריה חוק ומשפט | צפיות: 799 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: תאונות תלמידים, עורך דין תאונות תלמידים, עו"ד תאונות תלמידים, ביטוח תאונות תלמידים, פציעת תלמידים,

ביטוח תאונות תלמידים
כל ילדי ישראל בגילאי 18 – 6 (לעיתים גם ילדים בני 5) מבוטחים בביטוח תאונות אישיות
הילדים מבוטחים 24 שעות ביממה, 365 יום בשנה ומכוסים במקרה של אירוע תאונות מכל הסוגים למעט תאונות שהפיצוי עבורן מוסדר על פי חוק כגון: תאונות דרכים, מלחמה ופעולות טרור, פעילות צבאית סדירה ונזק הנגרם במהלך עבודה .
הפיצוי אינו מותנה בהוכחה של מעשה רשלנות מצד רשות כלשהיא, כמו כן אין הפיצוי מנוכה מכל פיצוי אחר שיקבל הנפגע מכל גורם אחר בגין אותה תאונה.
גובה הכיסוי הביטוחי שונה מחברת ביטוח אחת לשנייה אך היות והתנאים בין החברות השונות דומים מאוד מצאנו לנכון להעלותם על הכתב:

א. למקרה של נכות מלאה וקבועה: ($120,000 - $80,000 תלוי באיזו חברת ביטוח בוטח הילד באותה שנה).
ב. במקרה של נכות חלקית קבועה: על פי אחוזי הנכות באופן יחסי לנכות מלאה. לדוגמא נכות של 25% תזכה בסכום על סך $20,000 או $25,000 תלוי באיזו חברת ביטוח בוטח הילד באותה שנה).
ג. במקרה של חוסר יכולת ללכת לבית הספר המלווה באישור רפואי מתאים: זכאי הילד לקבל פיצוי בשיעור של $20 - $15 ליום (בחלק מחברות הביטוח החל מהיום השישי ובחלק החל מהיום ה- 10 לתקופת אי הכושר שאיננה מאפשרת ללכת לבית הספר).
ד. פגיעות בשיניים: מזכות בסכומים נמוכים בדרך כלל כ-$250 על כל שבר בשן.

הערה: בחלק מחברות הביטוח מבוטחים גם הורי הילדים המבוטחים. יש לברר את זה אצל עו"ד מיומן.

זהירות התיישנות!

התביעה בתאונות על פי הפוליסה לביטוח תאונות של תלמידים מתיישנת ברוב המקרים כשהנפגע מגיע לגיל 21. כלומר, ניתן במרבית המקרים לתבוע פיצויים בגין תאונות שאירעו כשהנפגע היה בין גיל 6 לגיל 18, אבל את התביעה יש להגיש לא יאוחר מגיל 21 (3 שנים מהיום בו מלאו לנפגע 18 אביבים).

שכר טרחה של עורך דין

שכר הטרחה של עורך הדין נקבע באחוזים התלויים בהצלחתו בתיק.
השכר המומלץ במקרה של פשרה ולפני הגשת תביעה משפטית: 15% + מע"מ. בכל מקרה אחר: 20% + מע"מ.


הערה חשובה:
היות ומדובר במספר חברות ביטוח שמספקות את אותו השירות , תנאי הפוליסות אמנם דומים אך יתכנו שינויים בין פוליסה לפוליסה לכן, אין הכתוב בתקציר בא להחליף ייעוץ מעורך דין מיומן.


תביעות נוספות בגין אותה התאונה

במקרים רבים, ניתן לתבוע בנוסף לפוליסה הבסיסית שזה עתה עסקנו בה, גורם נוסף בגין אותה תאונה. לצורך כך יש בדרך כלל להוכיח רשלנות של אותו גורם.
לדוגמא: אם התאונה הייתה בחצר בית הספר במסגרת שיעור התעמלות והילד נפצע כתוצאה מהחלקה על ריצפה רטובה, זוהי רשלנות של בית הספר ועל כך ניתן לתבוע את משרד החינוך בתביעה נוספת.


אם התאונה היתה ברחוב והילד נפצע כתוצאה מבור שהיה באמצע המדרכה, זוהי רשלנות של העירייה ועל כן ניתן לתבוע את העירייה.


חשוב לציין שבמקרה של תביעה לא נערך קיזוז של הכספים שהתקבלו במסגרת פוליסת ביטוח תאונות תלמידים וכל תביעה היא עצמונית לחלוטין ואינה מתחשבת בתוצאות או בסכומים של התביעה השניה.


מומלץ להתייעץ עם עורך דין מנוסה כבר בשלביה הראשונים של הפגיעה כדי שניתן יהיה לבסס ביתר קלות את שאלת אחריותו של המזיק (עירייה או בית ספר) בתיק המשפטי.  

פנה אלינו לקבלת יעוץ בחינם!

1800-229-444

אתרנו באינטרנט:

www.gil-law.co.il

כתובת המייל:

gil@gil-law.co.il

אודות גיל גולדרייך

עורך דין גיל גולדרייך עורך דין גולדרייך,הוא משפטן המתמחה בתחום נזקי הגוף. הוא בעל מספר תארים אקדמיים ממספר אוניברסיטאות בישראל לרבות בתחום המשפטים, כלכלה ומנהל עסקים, ותחום החשבונאות. בנוסף, עו"ד גולדרייך בעל השכלה פרה-רפואית נרחבת שנרכשה במסגרת תפקידי הוראה שונים בבית הספר לרפואה צבאית ובמגן דוד אדום. כיום מעביר עו"ד גולדרייך הרצאות במוסדות ובפורמים שונים לרבות במס’ אוניברסיטאות ומכללות, כגון: אוניברסיטת חיפה, המכללה למנהל חיפה, מ.ט.י (מרכז טיפוח יזמות) חיפה ועוד .בנוסף, עו"ד גולדרייך מתנדב בארגונים ובמוסדות שונים ובן השאר הוא מתנדב וכן משמש כחבר בחבר הנאמנים של "אחווה-ארגון נכי חיפה והצפון" עו"ד גולדרייך הוא מומחה לנזקין ועוסק בתביעות ביטוח אך ורק בתחום נזקי הגוף. בתחום נזקי הגוף אנו כוללים בן השאר: את כל הנזקים שנגרמים לגוף האדם כתוצאה מתאונות,פציעות,חבלות,נפילות,מעידות וכו.. כמובן, שהמומחיות של עו"ד גולדרייך היא לתרגם את אותם נזקים למישור כלכלי, כך שבתביעות הביטוח ניתן יהיה למקסם את הפיצויים. עורך דין גולדרייך צבר ניסיון של שנים בטיפול בנפגעי תאונות ובתחום נזקי הגוף בכלל. לכל נפגע בהתאם לפגיעתו נבנית אסטרטגיית טיפול המתאימה למקרה שלו וזאת על מנת למקסם את הסכומים להם הנפגע יהיה זכאי בסיום הטיפול בתיק. בבניית אסטרטגיית ניהול התיק יש לקחת בחשבון פרמטרים שונים לרבות סוג הפציעה, גיל הנפגע, מין הנפגע, דרגת הנכות, זהות חברת הביטוח, סוג בית המשפט אשר בו יש להגיש תביעות מסוג זה ומיקומו, זהות השופט ועוד. עו"ד גולדרייך ניחן בסבלנות אין סופית ובעיקר, כשמדובר בלקוחות, הוא נותן יחס אישי וחם לכל ציבור הלקוחות, ולעולם הוא אינו מסרב לקיים פגישה עם לקוח, הן בנוגע לטיפול בתביעה, והן בנוגע לכל נושא אחר. כמובן, הפגישות עם הלקוחות אינן כרוכות בתשלום.

גיל גולדרייך

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר