עיצוב פרגולות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


עיצוב פרגולות

פורסם בתאריך 10/12/2009 ע"י אורן שץ בקטגוריה עיצוב חוץ ואדריכלות | צפיות: 789 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פרגולה, פרגולות, סוככים, סוכך

ישנם מספר שלבים חשובים בדרך לעיצוב הפרגולה שתמיד רצינו.

הגדרת הצורך.

הדבר הראשון עלינו לשים את הדעת הוא , מה הצורך שלנו בפרגולה? האם הצורך שלנו נובע מכך שאנחנו רוצים לתת צל בימות הקיץ החמים למרפסת. האם אנחנו מעוניינים להגדיר שטח מסוים כשלנו לעומת שאר השטח שאינו שלנו? למשל אם ישנה רחבה בקרבת הבית שכולם משתמשים בה, ואנחנו רוצים להגדיר שחלק מהרחבה שלנו, אז נוכל להתקין פרגולה על השטח הזה וכך , כמו בשיטת "חומה ומגדל" נסמן את השטח ו"נכבוש אותו.

אולי בעצם אנחנו רוצים את הפרגולה רק בכדי לעצב את הבית בצורה יפה יותר, על ידי כך שנשלב בחזית הבית פרגולה שעליה יטפסו צמחים וישברו את המראה העירוני של הבית במן מראה כפריץ

פרגולה יכולה לשמש גם כהגדרת מעבר, למשל בכניסה לבית מן השער ועד הדלת. או כהגדרת מעבר בין המרפסת לבריכה ועוד.

הגדרת החמרים

השלב השני בעיצוב פרגולות הוא ההחלטה מאיזה חומרים תיוצר הפרגולה. להחלטה זו משמעות רבה. מכיוון שלחומר השפעה רבה על כמות התחזוקה הנדרשת, על המחיר , הפונקציונאליות וכן על העיצובים האפשריים. אם לדוגמא נרצה פרגולות אלומיניום אז המראה של הפרגולה יהיה עכשווי יותר, היא תתן לנו פונקציונאליות רבה יותר ולא נצטרך לתחזק אותה כמעט בכלל. לעומת זאת פרגולת עץ מקנה מראה כפרי ורומנטי יותר, אך היא מצריכה תחזוקה רבה לאורך השנים ולא ניתן לשלוט על רמת ההצללה שלה.

הגדרת העיצוב

השלב הבא בעת עיצוב פרגולה הוא ההחלטה על העיצוב והסגנון של הפרגולה. למשל אם בחרנו בפרגולת עץ עומדות בפנינו אפשרויות רבות , כגון פרגולה עם רשתות הצללה, פרגולת סרגלים פרגולה גושנית ועוד. למרות שהפונקציונאליות של פרגולות דומה , העיצוב שלהם שונה ולכן גם האווירה שהם נותנים לבית. כדאי מאוד לשלב את הפרגולה עם הקו העיצובי של הבית והחצר למרות שלעיתים הקמת הפרגולה נועדה בכדי לשבור את הקו הזה ושעיצוב הגינה יכל מהעיצוב של הפרגולה ולא להפך.

 

תכנון מפורט

השלב האחרון הוא תכנון מפורט של הפרגולה, החל מקווי המתאר בגדול וכלה בפרטים הקטנים של גודל השלבים , צבע המדויק של הקורות וכדומה.

ניתן לחילופין לבדוק אפשרות של סוככים שיתנו מענה להצללה, סוכך זרועות מעוצב.

 

 

 

 

אודות אורן שץ

אורן שץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר