הדרך לזוגיות נפלאה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הדרך לזוגיות נפלאה

פורסם בתאריך 10/03/2009 ע"י אבי זלבה בקטגוריה זוגיות | צפיות: 2037 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: זוגיות, ד"ר אבי זלבה, ימה שטיין, פתיחות, חברות, סקס, יחד, בסיס לזוגיות, אמת

מרכיבי הזוגיות הטובה

 

שבת בבוקר.יום חג.חג הסוכות.קמנו,כמעט כרגיל אפשר לומר, מוקדם.שש בבוקר ומולי פנים מחייכות של אהובתי."חלמתי חלום" היא אומרת לי.רוצה לשתף אותי.רוצה שנחלוק אותו ביחד את החלום הפרטי שלה.
חשבתי על הזוגיות שלנו אמש .חשבתי על תחושת השיתוף הקיימת בין שנינו.על תחושת היחד.על תחושת החברות הכה עמוקה המתפתחת בין סימתי לביני.מנסה לערוך ולבחון את המרכיבים השונים לזוגיות טובה .יודע שלנו יש אותם.אמנה חלק מהם במאמר זה:
נאמנות-מילת המפתח, ביטוי הבסיס,התשתית עליה נבנית כל הזוגיות.נאמנות פיזית וגם רגשית."כל כך הרבה אנרגיה מבוזבזת באי נאמנות" אמרה לי פעם ידידה טובה וצדקה.הנאמנות חייבת להגיע מתוכך.רק ממך.זוגתך לחיים/אהובתך/חברתך לא יכולה להיות הגורם להיותך נאמן.כי אז זה גורם משני ולא קבוע.זה הופך להיות "בחזקת תלוי בדבר".רק אם אתה עם עצמך ,רק אם אתה מתוכך מקבל את הנאמנות כבסיס אמיתי לחיים משותפים עם בת זוג. רק אז תוכל בפתוח קשר אמיתי,מספק, אוהב ואמיתי.הנאמנות הבאה מתוכך היא הבסיס לכל הגורמים הנוספים אותם אמנה.חלקם שזורים זה בזה.חלקם מקדימים או מאחרים את הנאמנות .כולם יחדיו הם הבסיס לזוגיות שאנו כה משוועים לה.
פתיחות- אין מה להסתיר בזוגיות.אין טעם להסתיר את עברך, עגום עד כמה שיהיה.שתף אותה בלבטים ובפחדים שלך.הצג לה את חבריך.שתף אותה בנושאים המשמחים אותך, המעציבים אותך.אל תסתיר מאומה."לשקר אין רגליים" וזה נכון במערכת זוגית. עברך הוא שלך. זכותה לדעת עליו.זה חלק מפתיחות בין בני זוג..חלק מהעניין המשותף.חלק ממערכת זוגית שבינך לבינה.חלק מהיותכם ביחד כזוג.
חברות- היא החברה הכי טובה שלך.אתה החבר הכי טוב שלה.צריך שיהיה לכם תחומי עניין משותפים.אם אין- צרו אותם.חברים טובים מתחלקים בכל.בממון, ברגשות, במחסור, בהנאה, בפחדים, בתקווה ובעתיד.חברות מעין זו המושתת על נאמנות ופתיחות היא החזקה ביותר. היא גם הנכונה ביותר."נצלו" כל אחד את היתרונות היחסיים של בן הזוג.זוגתי ואהובתי היא אחות בחדר מיון."מנצל" את כישוריה הרבים בתחום הרפואה כדי להתייעץ איתה על נושאים בתחום הרפואה שאינם נהירים לי.היא נעזרת בכישורי כדי להבין דברים באמצעותי.דרך עיני.
יש , כמובן, עוד נושאים רבים המהווים בסיס לזוגיות טובה.ארחיב עליהם בהמשך.יוצאים להליכה משותפת.
נזכר בחיוכה מהבוקר.נזכר ומאושר.
ד"ר אבי זלבה

 

אודות אבי זלבה

ד"ר אבי זלבה

אבי זלבה

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר