עורך דין פלילי נוגה ויזל על עבירות מין | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


עורך דין פלילי נוגה ויזל על עבירות מין

פורסם בתאריך 09/14/2009 ע"י עו"ד נוגה ויזל בקטגוריה חוק ומשפט | צפיות: 751 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: נוגה ויזל, עבירות מין, עו

עו"ד פלילי לעבירות מין - נוגה ויזל

ההגדרה של עבירות מין על פי החוק מתייחסת אל קיום מעשים בעלי קונוטציה מינית, אשר מתבצעים נגד רצונו של הקורבן. עבירות מין יכולות להיות מבוססות על מגע בגופו של קורבן העבירה, על הצגת מראות מיניים לנגד עיניו, על דיבורים פוגעים בעלי הקשר מיני וכיוצ"ב.

עבירות מין מתחלקות לכמה דרגות. העבירות בדרגות החמורות הן תקיפה פיזית של הקורבן, לדוגמא – אונס. לעומתן עבירות בדרגות חמורות פחות הן מעשים מגונים או אמירות סקסיסטיות.
חשוב שתדעו, שבכל מקרה של עבירת מין, בלי קשר לדרגת חומרתה, היא מקבלת מעמד חמור יותר, כאשר הקורבן הנחשף לה הוא קטין, או כאשר נעשה שימוש באלימות או איומים בעת ביצוע העבירה. לכן גם פדופיליה נחשבת לעבירת מין, כיוון שהחוק מטיל עונש על קיום פעולה מינית עם קטין (מתחת לגיל ההסכמה).

עבירת מין – פלילי ואזרחי גם יחד

עבירת מין נחשבת על פי החוק לעבירה פלילית וכן לעוולה אזרחית. למה הכוונה? על ביצוע עבירת מין ניתן להעמיד לדין את התוקף בעוון עבירה הפלילית, שעונשה הוא מאסר, וכן הקורבן יכול לתבוע פיצוי על הנזק שנגרם לו במשפט אזרחי. לעתים ניתן לתבוע פיצוי אפילו ללא הוכחת נזק כלשהו.

 

שירות המבחן והתסקיר – מידע חשוב

בשלבי הארכת המעצר או בטרם מתן גזר-הדין של מואשם בעבירת מין, בית המשפט ימנה קצין מבחן לצורך עריכת חקירה לאיסוף פרטים רבים ככל האפשר על מצבו של העבריין בהווה ובעבר. במהלך החקירה, יבקר קצין המבחן בבית העבריין, אם ימצא לנכון, ישוחח עם בני משפחתו ומקורבים, ועם כל מי שיכול להוסיף מידע על אופיו של אותו עבריין. בנוסף קצין המבחן יפנה את העבריין לעריכת בדיקות רפואיות, פסיכולוגיות, פסיכיאטריות מקצועיות ואחרות.

בתום ביצוע כל הפעולות הנ"ל קצין המבחן יגיש תסקיר הכולל אבחון, הערכה והמלצה כיצד לפעול בהקשר לעבריין. התסקיר מוגש בכתב לבית המשפט, והוא מסמך חשוב ביותר בהחלטה כיצד לנהוג כלפי העבריין.


תסקיר חיובי – חלומו של כל עבריין

אין ספק כי עתידם של עברייני מין תלוי מאד באופי התסקיר המתייחס אליהם. העונש שיוטל עליהם יושפע רבות מתוצאות שירות המבחן והתסקיר שנכתב ע"י קצין המבחן. כעורכת דין פלילית הייתי עדה למשמעות כוחו של תסקיר אינספור פעמים. עבריינים רבים זכו להקלות רבות בעונש בשל תסקירים "חיוביים".

קצין המבחן ימליץ לעיתים על דרכים חלופיות למאסר לצורך שיקום עבריין המין, כגון: אשפוז לגמילה מהתמכרות לסמים, טיפול נפשי ורפואי וכו' המקובלים במקרים של עבריינות מין.


 

אודות עו"ד נוגה ויזל

עו"ד נוגה ויזל בעלת משרד העוסק בתחום הפלילי ומתמחה בעבירות אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש ועבירות צווארון לבן. עו"ד נוגה ויזל היא בוגרת הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת sussex באנגליה משנת 1997 עבדה במשטרת ישראל כתובעת וחוקרת במסגרת התפקיד טיפלה במגוון רחב של תיקי עבירות צווארון כחול ולבן והופיעה פעמים רבות בבתי המשפט. ייצגה את המדינה בבית המשפט השלום לנוער, בכתבי אישום שהוגשו נגד בגירים/ קטינים, ובבית המשפט המחוזי מייעצת משפטית ומסייעת באגודת "תאיר" - מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית אתר הבית: http://www.nogawiesel.com

עו"ד נוגה ויזל

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר