הפיכת יחסי ציבור ליעילים עבורכם | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הפיכת יחסי ציבור ליעילים עבורכם

פורסם בתאריך 09/12/2008 ע"י גיל הראל בקטגוריה עסקים וכלכלה | צפיות: 794 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: יחסי ציבור, משרד יחסי ציבור, יחצ, יחצנות, יחצן

קהל הוא החלק הכי חשוב בכל עסק. זהו הגורם הקונה מכם ובנוסף מספק לכם פרסום חינם.
זוהי הסיבה שבגללה חשוב לשמור על תדמית חיובית בעיני הציבור.

 

אחד הכלים שבהם ניתן להשתמש לעסק שלכם נקרא יחסי ציבור.
מדובר באחד הכלים היעילים ביותר הקיימים בעולם העסקים, אולם הוא זוכה לעיתים להתעלמות. זו עובדה שעסקים המשתמשים בשירותי משרד יחסי ציבור ככלי שיווקי, מצליחים יותר בהפרש ניכר לזכות באמון הציבור.

הפיכת העסק שלכם לידידותי יותר לציבור יכולה לנטוע אמון וביטחון בקרב הקהל. יחסי ציבור הם דרך זולה ויעילה יותר לעשות זאת. אז לפני שאתם יוצאים ורוכשים קמפיין פרסום טלוויזיוני, נסו לחשוב על האפשרויות העומדות בפניכם. חישבו על יחצ"נות.
יציאה לקמפיין יחסי ציבור לעסק שלכם עשויה להיראות כדבר קשה, אולם מדובר בדבר פשוט יחסית.

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להיכנס לקו המחשבה של הקהל שלכם. כצרכן, ודאי שתרצו לקבל משהו בחינם. נסו לתת דוגמאות חינם של המוצר שלכם. אם אתם מייצרים בשמים נסו לחלק בקבוקים קטנים לדוגמא. אם אתם מקדמים מוצר מזון, נסו לתת לאנשים לטעום מהמוצר החדש שלכם.
באם תעשו זאת, תוכלו ליצור קשר עם הקהל הפוטנציאלי שלכם. מאחר ונתתם להם דבר כלשהו בחינם, ישנו סיכוי כי חלק מהאנשים שהתנסו בדבר אהבו אותו ולפיכך ירצו אותו בשנית. מעכשיו הם יחפשו אחר המוצר וירצו לרכוש אותו.

לעולם אל תמעיטו בערכה של עצה. זהו כלי חזק ובסיסי ביחסי ציבור. מאחר וחלוקת המוצר שלכם בחינם לציבור אפשרה לו לנסות אותו, אתם גם יוצרים פרסום חינם. אנשים שאהבו את המוצר שלכם ודאי יספרו לחבריהם ולמשפחתם עליו ובכך ייצרו שרשרת של לקוחות.

כלי יחסי ציבור מוצלח נוסף הוא באמצעות קידום אירועים פתוחים לקהל. תוכלו לקיים תחרויות ואירועי קידום אחרים כדי לקדם את המוצר שלכם בעיני הציבור. בצורה כזו אתם יוצרים כלי שיווקי מצוין ונותנים לקהל שלכם סיבה לרכוש את המוצר.

ישנה גם אפשרות לשייך את המוצר שלכם לנושאים בריאותיים. לדוגמא, אם אתם מייצרים נעליים, ניתן לשכנע את הקהל לרכוש זוג נעליים איכותי מתוצרתכם באמצעות הצגת עובדות משעשעות על הליכה והיתרונות הבריאותיים הטמונים בה. אתם יכולים גם להוסיף פרטים המספרים מדוע עליהם לרכוש דווקא את המוצר שלכם: האם הוא נוח, עמיד ועוד.
חשוב לזכור כי יחסי ציבור מטרתם להציג את העסק שלכם באור חיובי בעיני הציבור. עליכם לזכות באמון הציבור כדי למכור את המוצרים שלכם בצורה יעילה.

ע"י יצירת קשר כלשהו ביניכם לבין הקהל אתם בהחלט יכולים לצפות לראות תוצאות חיוביות ואף הכנסה לעסק שלכם.

אודות גיל הראל

חננה לימודים - רגע לפני שלומדים

גיל הראל

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר