תמלול הקלטות לבית משפט | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


תמלול הקלטות לבית משפט

פורסם בתאריך 07/08/2022 ע"י טל חיעם בקטגוריה חוק ומשפט | צפיות: 38 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: תמלול, תמלול לבית משפט, תמלול הקלטות, תמלול הקלטות לבית משפט, מתמלל, מתמלל לבית משפט

 
מה ההבדל בין הקלדה עיוורת לתמלול?
הקלדה עיוורת היא הקלדה הנעשית בלי להסתכל על מקשי המקלדת.
תמלול מדויק הוא העברה מדויקת של כלל התוכן לכתב עם שימת דגש לתחום התמלול הספציפי.

מהם תחומי התמלול העיקריים?
תמלול בזמן אמת - עבור הנגשה לכבדי שמיעה וחירשים.
תמלול הקלטות ראיונות - עבור עבודת מחקר לסטודנטים וחוקרים.
תמלול הקלטות לבתי משפט - עבור הגשת ראיות ותמלול פרוטוקולים של דיונים.

שלבי התהליך בהגשת תמלול הקלטות לבית משפט:

1. בחירת ההקלטות הרלוונטיות. חשוב מאוד לבחור את ההקלטות הרלוונטיות ביותר. כדי שהצד השני לא יוכל לטעון כי הושמטו חלקים בהקלטה יש לתמלל את ההקלטה מתחילת השיחה ועד סוף השיחה, ללא עריכות או חיתוכים.

2. בחירת חברת תמלול. חשוב לבחור חברת תמלול אשר מתמחה בסוג התמלולים אותו אתם בוחרים לבצע. יש לוודא איתה שהיא ערוכה לתמלל את כמות ואורך ההקלטות שלכם לפי לוח הזמנים שלכם.

3. הגשת ההקלטות לחברת התמלול. חברת התמלול תקשיב להקלטות, תוודא כי ניתן לתמלל אותם ותחזיר לכם אישור סופי לפני ביצוע העבודה.

4. קבלת החומרים ומעבר עליהם. זהו שלב חשוב מאוד. חברת התמלול תעשה הכל כדי שהתמלול יהיה התמלול המדויק ביותר. עם זאת, אני ממליץ תמיד לעבור על התמלול ולוודא כי אכן חברת התמלול עשתה את עבודתה נאמנה, ותמללה את כלל החומרים בצורים מדויקת. לעיתים קיימים מקומות שקטים או קשים לפענוח בהקלטה, אותם יש לבדוק ביסודיות ואם חברת התמלול הבינה מילה לא נכון זכותכם לבקש ממנה להקשיב שוב להקלטה תוך הפניה למיקום הספציפי לצורך תיקון הטעות. אך חברת התמלול היא לא קוסמת, היא לא תוכל לכתוב דברים שלא מופיעים בהקלטה מכיוון שהיא חתומה על תצהיר שהתמלול תואם באופן מלא להקלטה.

חשוב לשמור על גיבוי הן של ההקלטות והן של התמלולים, בלפחות שני מקומות. לדוגמה, שמירה במחשב הנייד/נייח ובמייל או בענן. כך גם אם תרצו לחזור לתמלול בעתיד תוכלו להגדיל את הסיכויים שהחומרים לא "ילכו" לאיבוד.

5. הגשת התמלול לבית המשפט. לבית המשפט יש להגיש את ההקלטה עצמה - האופן הנוח ביותר הוא דיסק-און-קי ויש לצרף את התמלול לכתב התביעה/הגנה. בכדי להשתמש בתמלול כראיה בצורה נוחה יש לסמוך את הטענות על מספר העמוד ומספר השורה הרלוונטי בתמלול.

 

אז האם כל אחד יכול פשוט לתמלל לבית משפט?

התשובה היא לא. תמלול היא מלאכת מחשבת. כל פסיק לא במקום יכול לשנות את תוכן המשפט לגמרי. לדוגמה, פסיק במשפט "לא אני הלכתי למכולת". אם הפסיק יהיה אחרי המילה הראשונה: "לא, אני הלכתי למכולת", או אחרי המילה השנייה "לא אני, הלכת למכולת", כל המשמעות של המשפט משתנה.

לכן, יש לבחור בחברת תמלול מקצועית, עם ניסיון עשיר בתמלול הקלטות ספציפית לבית משפט. יש לעבור אחרי התמלול ולוודא כי כלל התוכן הובן כראוי.

 

 

 

 

 

אודות טל חיעם

טל חי-עם - מנהל חברת תמלול, תרגום והפקת כתוביות. 054-7916189 https://www.tal-hyam.co.il/

טל חיעם

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר