נושא שמטריד לוקחי משכנתאות: האם מחיר יועץ משכנתא מוגזם? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


נושא שמטריד לוקחי משכנתאות: האם מחיר יועץ משכנתא מוגזם?

פורסם בתאריך 04/26/2020 ע"י ישי סף בקטגוריה משכנתאות והלוואות | צפיות: 202 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: מחיר יועץ משכנתא, מחירי יועץ משכנתאות, מחיר ייעוץ משכנתאות

שאלה שהרבה שואלים אותה ובגללה גם נרתעים מלעשות ייעוץ משכנתאות בגלל שהם חושבים שהם לא ישיגו מזה כלום גם לא חיסכון של כסף ואפשר לעשות לבד.


בואו שנייה נסתכל על רשימת מחירי יועץ משכנתא והחבילות שהם מציעים:-מחיר שיחת טלפון ראשונה (ומעבר) עם הסברים ומחיר פגישה ראשונה (ומעבר) הם עד 500 ש"ח.

-מחיר בניית תמהיל הוא בין טווח 3,000 לבין 4,000 ש"ח.

-מחיר ניהול המשכנתא עצמה בטווח 5,000 עד 7,500 ש"ח. זה כולל בניית תמהיל (מהסעיף הקודם), עשיית מיקוח על הריביות ועל עמלת פתיחת תיק, שירות רצים-בשבילך שזה אומר כל תהליך הבירוקרטיה של הגשת מסמכים לבנקים שבו רק אתם מעורבים בחתימות.

-מחירון לניהול מלא לתיק מורכב, כמו למשל מסורבי משכנתא בטווח בין 9,000 ש"ח לבין 11,000 ש"ח. זה כולל בתוכו את כל הפרטים מהסעיף הקודם ועוד טיפול בסירוב עצמו.

-מחירון לניהול מלא לתיק ממש מורכב של מקרי קיצון 11,000 עד 15,000 ש"ח. שזה משתווה לטיפול של שתי תיקים מורכבים.


כפי שניתן לראות המחירים גבוהים, למרות שמחיר גבוה זה די שאלה יחסית ואישית אבל כולנו נסכים שבשביל סכומים כאלו תצטרכו רוב המקרים לעבוד חודש עד חודשיים כדי שהוא יהיה נזיל מבחינתכם. לכן השאלה היא האם זה משתלם? ובכן, משכנתא היא תמהיל של הלוואות שכל אחת יש את ההשלכות שלה על העתיד שלכם ובפרט על כמה כסף תשלמו. זה נראה שכל טבלה של תמהיל משכנתא דומה אחת לשניה כי אתם רואים רק מספרים אבל יש תמהילים טובים שניתן לבנות בצורה נכונה ומשתלמת עבורכם שתחסוך לכם פי 6 ממה שאתם תשלמו במשכנתאות על מחיר ייעוץ.


יועץ משכנתאות יחסוך לכם לפחות 40,000 ש"ח עד 100,000 ש"ח במשכנתא בעזרת בניית תמהיל מותאם אליכם אישית עבור משכנתא שיש לכם כרגע ועבור משכנתאות שבניתם לבד אם אתם חדשים בתחום המשכנתאות. יועץ שלא יצליח לחסוך זאת (אם כבר הייתה לכם למשל משכנתאת אופטימאלית) אז חייב להגיד לכם שאין טעם לשנות את המשכנתא. עבור משכנתאות חדשות זה נדיר שיועץ לא יצליח לייעל לכם את ההלוואה. זה כמו לזכות באוטו.


עכשיו שאתם מבינים שהחסכון הוא משמעותי למרות שכואב לשלם בתקופה המיידית את הכסף ליועץ המשכנתאות אבל לתקופה הארוכה של המשכנתא אז הסכום שאתם משלמים כרגע הוא זניח כי היועץ יכול לחסוך לכם המון. תבינו שאתם צריכים ללמוד את עולם הפיננסים בשביל לבנות תמהיל משכנתא חסכוני שזה אומר סוגי המשכנתאות, סוגי המסלולים, הצמדות, סוגי ריביות ועוד מלא מונחים שקשים להבנה בשבוע אחד למידה. זה צריך לשבת אצלכם בראש טוב מאוד ואתם צריכים לחיות את עולם המשכנתאות בשביל להבין מה טוב בשבילכם ולא לטובת הבנק למשכנתאות. היועץ גם יעזור לכם בקבלת ריביות טובות יותר כלומר אתם צריכים לדעת מיקוח פיננסי. מה גם שאתם חייבים גם לקבל הרבה ניסיון (של 10 תיקי משכנתא שונים לפחות) בשביל להבין באמת מה משתלם לכם.   


בעתיד גם תוכלו להתייעץ עם היועץ משכנתאות שלכם על נושאים שצצים לכם בחיים למשל אם לעשות דחיית תשלומי משכנתא (הקפאת משכנתא) לפי המצב שאליו תתקלו. אנשים לא יודעים לאיזה כיוון לקחת בזמן כזה וזה טוב שיש מישהו עם ניסיון פיננסי שמודע לבעיות שלכם וייתן לכם החלטה מושכלת מה לעשות במצב כזה מאשר בן אדם שלא יודע בדיוק את המצב הפיננסי שלכם ויציע לכם הצעה ב-5 דקות מסכנות. יועץ הוא לטווח ארוך ויש לדבר אתו אם אם אחת לכמה חודשים בשביל לראות אם כדאי לכם למחזר את המשכנתא בעתיד. 


אתם יכולים לקרוא עוד על משכנתאות, הלוואות במשכנתא.אורג.אייאל.


אודות ישי סף

ישי סף

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר