כמה דברים חשובים שצריך לדעת על עצירות אצל תינוקות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


כמה דברים חשובים שצריך לדעת על עצירות אצל תינוקות

פורסם בתאריך 02/25/2020 ע"י לינוי כאהנר בקטגוריה אומנות | צפיות: 19 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: לימודי תזונה, עצירות

עצירות – לא רק אצל התינוק שלך

 

עצירות אצל תינוקות היא אחת מהתופעות הנפוצות ביותר. אמנם כל הורה חושב שרק הוא צריך להתמודד עם המצב הלא פשוט הזה, אבל חשוב לדעת כי עצירות אצל תינוק היא מצב שכיח ויש דרכים לטפל בכך.

את המדריך השלם לריפוי טבעי מעצירות ניתן לקרוא באתר של אלימה - לימודי תזונה.

לזהות את העצירות

 

אחד הדברים הכי חשובים בדרך לטפל בתינוק היא לזהות מצב של עצירות אצל תינוקות. מכיוון שמדובר פעמים רבות בתינוקות בני יומם, או בתינוקות בגילאי מספר חודשים בלבד, קשה לדעת ממה בדיוק הם סובלים, מהסיבה הפשוטה שהם לא יכולים לדבר ולהסביר לנו את הכאב שלהם במילים. לכן, חשוב מאוד לזהות את העצירות בצורה וודאית ככל האפשר. הסימנים הנפוצים ביותר הינם תדירות נמוכה של יציאות, כאב או מאמץ בזמן עשיית הצרכים, צואה יבשה או קשה ואף סימני דם.

 

טיפול תרופתי עבור עצירות אצל תינוקות

 

ישנו טיפול תרופתי עבור עצירות אצל תינוקות, ומומלץ להתייעץ על כך עם רופא הילדים שלכם. ישנן תרופות אשר ניתן למהול אותן במים או בחלב שהילד שותה, לעומת תרופות אחרות שיש לקחת אותן בנפרד. בנוסף, ישנה אפשרות להשתמש בנרות גליצרין על מנת לשחרר עצירות אצל תינוקות. את הנרות יש להכניס אל פי הטבעת של התינוק, וכך ניתן להימנע ממתן תרופה דרך הפה, אשר עלולה להיות מסובכת ומורכבת אצל ילדים מסוימים.

 

דברים שחשוב לשים לב אליהם

 

ישנם דברים שחשוב לשים לב אליהם באופן שוטף, על מנת למנוע מצבים של עצירות אצל תינוקות וכך למנוע את הטיפול התרופתי. חשוב מאוד להקפיד על הוראות הכנת תרכובת המזון לתינוקות ועל היחס בין האבקה למים, כיוון ששינוי במילוי ההוראות יכול לגרום עצירות אצל תינוקות. במקרה שמדובר בתינוקות יונקים, ישנם מאכלים שהאם אוכלת ועלולים לגרום לעצירות כמו גם לגזים, ומהם מוטב להימנע. ניתן לעשות לתינוק עיסוי של הבטן בכיוון השעון על מנת להקל על מערכת העיכול ולשחרר אותו. גם עיסוי עם שמנים מתאימים יועיל. כמו כן חשוב לשים לב שלעיתים, אחרי התחלת טיפול בברזל שאותו כל תינוק מקבל מגיל ארבעה חודשים, ייתכנו מצבים של עצירות אצל תינוקות ויש לשים לב לכך ולהחליף את סוג הברזל לפי הצורך.

 

אודות לינוי כאהנר

אלימה - 

לינוי כאהנר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר